کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

همکاری آی‌بی‌ام و ۶ بانک بین‌المللی برای صدور ارز دیجیتال باثبات

در هفته‌ای که گذشت، ۶ بانک بزرگ بین‌المللی برای صدور استیبل‌کوین‌هایی بر بستر شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین آی‌بی‌ام که توسط ارز ملی هر کشور پشتیبانی خواهد شد، تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کردند. بر اساس اطلاعیه‌ای از سوی آی‌بی‌ام و استلار، این شبکه پرداخت که ورلد وایر نام دارد، توسط بیش از ۴۴ بانک مورد استفاده قرار گرفته و بیش از ۴۷ نوع ارز فیات از ۷۲ کشور در آن پشتیبانی می‌شود. بلاک چین آی‌بی‌ام با همکاری استلار در سپتامبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و قصد دارد شبکه پرداختی مبتنی بر بلاک چین را برای دارایی‌های بیشتری توسعه دهد.


غول پرداخت آمریکا به دنبال جذب مختصص ارز دیجیتال/ پرداخت دستمزد با بیت کوین

جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر، هفته گذشته توییتی در رابطه با جذب مهندسین ارز دیجیتال با پرداخت دستمزد به بیت کوین منتشر کرد. براساس توییت دورسی، فرصت‌های شغلی که هم‌اکنون برای این منظور وجود دارد، به صورت کار تمام وقت از راه دور برای مشارکت در اکوسیستم بیت کوین و ارزهای دیجیتال خواهد بود و شامل اهداف تجاری اسکوئر نخواهد شد. دورسی در توییتی دیگر از ایده پرداخت دستمزد با ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از هدف این کار برای بهبود اکوسیستم خبر داد.


بزرگترین خرده‌فروشی آنلاین سوئیس ارزهای دیجیتال را پذیرفت

دیجیتک گلکسوز، بزرگترین بازار آنلاین خرده فروشی سوئیس، از این پس امکان پرداخت برای مبالغ بیش از ۲۰۰ دلار را با ۱۰ ارز دیجیتال مختلف شامل بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، بیت کوین اس‌وی، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، ترون، نئو و اومیسه‌گو فراهم کرد. روش پرداخت این خرده فروشی توسط پردازشگر پرداخت سوئیسی دیتاترنس و استارتاپ پرداخت ارز دیجیتال هلندی کوینیفای طراحی شده است. سایت خرده‌فروشی دیجی‌تگ، یک دسته‌بندی از کیف پول‌های ارز دیجیتال را با راهنمای مخصوص و همچنین پستی در وبلاگ برای آشنا ساختن عموم با صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.


ویتالیک بوترین: قیمت بالای اتریوم موجب امنیت و بهبود توسعه آن می‌شود

خالق اتریوم عقیده دارد که قیمت بالای اتریوم می‌تواند موجب افزایش امنیت آن و بهبود روند توسعه گردد. ویتالیک بوترین در گفتگو با لارا شین در برنامه آن‌چیند، عنوان کرد که قیمت‌ها بر روی امنیت شبکه تاثیر به سزایی دارند. او در ادامه توضیح داد که توسعه‌دهندگان پروژه‌ها به دلیل آنکه بخشی از توکن‌ها را در اختیار دارند، در صورتی که دید مثبتی از جهت تامین مالی در آینده داشته باشند که این خود منوط به بالا بودن قیمت‌هاست، در این صورت بر روی امر توسعه تمرکز خواهند داشت. پرسشی که در ادامه برنامه مطرح شد این بود که آیا توسعه‌دهندگان اتریوم بر روی قیمت اتریوم تمرکز داشته‌اند که پاسخ «اهمیتی ندارد» از سوی بینندگان با بیشترین رای مواجه شد. بوترین نیز بازداشتن توسعه‌دهندگان از انجام کارهای احمقانه‌ای که می‌تواند سبب سقوط قیمت‌ها تا صفر شود را ضروری دانست.


غیررسمی: صرافی بایننس به دنبال افزودن معاملات مارجین

در هفته گذشته یکی از کاربران ردیت حین کار کردن با رابط برنامه‌نویسی بایننس تغییراتی در آن شد. به گفته این کاربر، او متوجه دو متغیر جدید در API بایننس شده که یکی از آن‌ها از معاملات مارجین حکایت دارد. وایت‌پیپر بایننس که برای ICO این صرافی در سال ۲۰۱۷ منتشر شده بود، از پیاده‌سازی معاملات مارجین قبل از معملات آتی در آینده خبر داده بود. معاملات مارجین امکان فروش استقراضی را به همراه خرید یا فروش بیش از سرمایه اصلی را به کمک اهرم‌ها فراهم می‌کنند و از این رو معاملات پرریسک‌تر و پرسودتری را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

بازار ارزهای دیجیتال این هفته را با حجم بازار ۱۴۰ میلیارد دلار به پایان برد. این در حالی بود که بیت کوین در محدوده نزدیک به ۴,۰۰۰ دلار، اتریوم در ۱۳۵ و ریپل در ۰.۳۱ دلار معامله می‌شدند.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند کنتراکت‌نت (ContractNet)، فری‌کوین (FreiCoin) و روبو‌کال (RoboCall) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، اسکین‌کوین (Skeincoin)، آرگوس (Argus) و بلیسر کوین (Blacer Coin) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال گارنتید کنتراکت‌نت (ContractNet): حدود ۵,۲۹۹ درصد
  • ارز دیجیتال فری‌کوین (FreiCoin): حدود ۳,۷۴۹ درصد
  • ارز دیجیتال روبو‌کال (RoboCall): حدود ۱,۴۲۱ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال فری‌ کوین (Freicoin): حدود ۹۱.۳ درصد
  • ارز دیجیتال ایندورس توکن (Indorse Token): حدود ۸۷ درصد
  • ارز دیجیتال ام‌اف‌آی‌تی کوین (MFIT COIN): حدود ۸۵ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

کمرون وینکلواس، سرمایه‌گذار حوزه فناوری

اگر نمی‌توانید نوسانات قیمت را مدیریت کنید، احتمالا نباید در شرکتی سرمایه‌گذاری یا کاری را آغاز کنید. استارتاپ‌ها نیز مانند این هستند. ما در مدیریت این موارد خوب عمل می‌کنیم و به همین دلیل هم وارد این بازی شده‌ایم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

ران کارپوویچ، رئیس بخش راهکارهای تجاری جی‌پی‌مورگان چیس

نهایتاً در پشت صحنه آن‌ها [سرمایه گذاران کریپتو] از بانکی برای انتقال سرمایه‌ها استفاده خواهند کرد. همکاری‌های بیشتری به جای رقابت در این فضا شکل خواهد گرفت.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

استرلینگ ویتزکه، از شرکت وینکلواس کپیتال

ما ریاضیات و رمزنگاری را داریم که قوانین پروتکل را مشخص می‌کنند. تفاوت اینجاست که برنامه‌ها و شرکت‌هایی که با استفاده از این زیرساخت‌ها شکل گرفته‌اند، توسط انسان‌ها اجرا می‌شوند. همه ما می‌دانیم که آن‌ها می‌توانند مرتکب اشتباه شوند. اینجاست که نظارت باید وارد ماجرا شود.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

دن برکوویتز، عضو کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده

ما فرایند دوجانبه‌ای را با تمام شرکت‌هایی که قبل از حضور ما شکل گرفتند، داریم. همچنین با درخواست‌کنندگان به صورت جدی بر روی پردازش برنامه‌هایشان و ارائه محصولاتشان به بازار، کار می‌کنیم. اما باید اطمینان حاصل کنیم که محصولات ارز دیجیتال مشابه هر محصول قابل معامله‌ دیگری در بازارهایمان، از استانداردهای لازم برخوردار باشد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

آگوستین کارستنس، مدیر کل بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی

بانک‌های تنها به خاطر نوآوری جلوی آن را نمی‌گیرند. اما آن‌ها نیز نباید بدون در نظر گرفتن شرایط با سرعت هرچه تمام به پیش بتازند.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

گزارش جنجالی: ۹۵ درصد حجم معاملات بیشتر صرافی‌ها ساختگی است

براساس گزارش تهیه شده توسط بیت‌وایز، به نظر می‌رسد که ۹۵ درصد از حجم معاملات صرافی‌های قانون‌گذاری نشده ساختگی یا غیرواقعی باشد. بیت‌وایز این اطلاعات را در قالب گزارشی که بخشی از فرایند درخواست تغییر قانون برای راه‌اندازی ETF بیت کوین است،در اختیار SEC قرار داده است. بر اساس این تحقیق حجم معاملات ۶ میلیارد دلاری مشاهده شده برای بیت کوین غیرواقعی است و حجم واقعی آن چیزی حدود ۲۷۳ میلیون دلار است. در این گزارش با بررسی صرافی‌های قانون‌گذاری شده مانند کوین‌بیس پرو و صرافی‌های قانون‌گذاری نشده مانند کوین‌بن، مشخصه‌های یک صرافی مشکوک بیان شده است.


دیدگاه‌های منفی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در رابطه با ETF بیت کوین ون‌اک

بسیاری از واکنش‌های ثبت شده در سایت SEC برای درخواست طرح تغییر قانون ETF بیت کوین ون‌اک/سالیداکس، بازخورد منفی را نشان می‌دهند. بازار بورس گزینه‌های شیکاگو که طرح افزودن ETF بیت کوین را به دلیل تعطیلی موقتی دولت در ماه ژانویه پس گرفته بود، بار دیگر آن را برای کمیسیون ارسال کرد. از ۱۲ دیدگاه ثبت شده برای این درخواست ETF بیت کوین، هشت دیدگاه منفی بوده که قانون‌گذاران را از پذیرفتن این طرح بازداشته است. سه مورد از این دیدگاه‌ها نیز مثبت بوده‌اند.


نگرانی‌های CFTC موجب به تاخیرافتادن راه‌اندازی پلتفرم بکت شد

به گزارش وال‌استریت ژورنال در هفته جاری، پلتفرم ارزهای دیجیتال بکت قصد دارد بیت کوین مشتریان را از قراردادهای آتی بیت کوین، نگهداری و ذخیره کند که این مسئله موجب بروز نگرانی‌هایی از سوی CFTC شده است. اطلاعیه اول بکت در ماه آگوست به این موضوع اشاره داشت که محصول این پلتفرم، قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین در بازه‌های زمانی روزانه خواهد بود و از طرفی بکت، بیت کوین‌های مشتریان را نگهداری خواهد کرد.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

همکاری غول بیمه چینی با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز

پینگ ان، غول بیمه چینی، با یک استارتاپِ هوش مصنوعیِ غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم همکاری کرده است. انتظار می‌رود دامنه مشارکت این دو در آینده به صنایع متعددی گسترش یابد. این شرکت که با ارزش‌ترین شرکت بیمه در جهان است، در فهرست بزرگترین شرکت‌های جهان فوربز نیز قرار گرفته است. این شرکت بیمه در ماه نوامبر سال گذشته نیز توافق‌نامه‌ای با هدف ساخت شهر هوشمند با استفاده از بلاک چین امضا کرده بود.


دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند

این دو برادر سرمایه‌گذار در حوزه فناوری که سال گذشته بیلبوردهای تبلیغاتی آن‌ها برای صرافی جمینی سروصدا به پا کرده بود، لحن صحبت‌های خود را هم‌اکنون تغییر داده‌اند. شعار به کار رفته در بیلبوردهای تبلیغاتی صرافی جمینی که متعلق به این دو برادر است، به نیاز ارزهای دیجیتال به قانون‌گذاری اشاره داشت. اما وینکلواس‌ها هم‌اکنون می‌گویند که «ارز دیجیتال به قانون‌گذاری نیازی ندارد اما شرکت‌های مربوط به این حوزه باید این کار را انجام دهند.»


فیس‌بوک به دنبال استخدام مشاور حقوقی برای عرضه جهانی محصولات بلاک چینی

اطلاعیه استخدامی که هفته گذشته در سایت فیس‌بوک منتشر شد، از نیاز این شرکت به یک مشاور حقوقی کارکشته که تجربه فعالیت در زمینه بلاک چین و پرداخت را داشته باشد، خبر داد. این روزها که اخبار ضدو نقیض زیادی درباره ورود فیس‌بوک به حوزه ارزهای دیجیتال شنیده می‌شود، خبر جذب یک مشاور حقوقی تجاری ارشد برای معرفی محصولات جدید نیز به این شایعات بیش از پیش دامن خواهد زد.


مدیر صرافی بیتمکس: بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید

آرتور هیز، مدیر صرافی بیتمکس پیش‌بینی کرده است که بیت کوین تا انتهای سال جاری به ۱۰ هزار دلار برسد. به عقیده او تغییر روند در سال ۲۰۱۹ در بازار ارزهای دیجیتال به سختی اتفاق خواهد افتاد. لازم به اشاره است که آرتور هیز پیش‌بینی ناموفقی درباره بیت کوین در کارنامه دارد. او سال گذشته ‌پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا انتهای ۲۰۱۸ به ۵۰ هزار دلار برسد.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره نهم – هفته اول فروردین 98

اختصاص بهره به سپرده‌ها؛ آوردگاه بعدی استیبل کوین‌ها

سال ۲۰۱۸ شاهد ورود استیبل‌کوین‌های زیادی به اکوسیستم ارزهای دیجیتال بود. سازوکارهای مخصوصی برای ایجاد یک استیبل‌کوین شکل گرفت و برخی نیز در این میان موفقیت‌های چشمگیری به دست آوردند؛ اما به نظر می‌رسد ادامه مسیر استیبل‌کوین‌ها نیازمند نوآوری‌ها و ادغام برخی از ترفند‌های سیستم‌های پولی نظام سنتی باشد. اختصاص بهره به سپرده‌های استیبل‌کوین‌‌ها، یکی دیگر از آن مزیت‌های رقابتی را برای ارزهای دیجیتال باثباتی فراهم خواهد کرد که قصد دارند در سال ۲۰۱۹ همه نگاه‌ها را به سوی خود جلب کنند.


داستان ریپل: مقاله‌ای که هر سرمایه‌گذار XRP باید بخواند

مشاجرات مبنی بر متمرکزبودن یا نبودن ریپل از کجا ناشی می‌شود؟ آیا این ارز دیجیتال در آینده توان رقابت با بیت کوین یا اتریوم را خواهد داشت؟ اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی XRP را دارید، این مقاله یکی از بهترین مطالبی است که برای این امر می‌توانید از آن استفاده کنید. تاریخچه ریپل، مکانیزم اجماع آن و دیگر موارد مربوط به این ارز دیجیتال در این مقاله که از سوی بخش تحقیقاتی بیتمکس منتشر شده، به صورت جامعی مورد بررسی قرار گرفته است.


بلاک چین، مفهومی گمشده در هیاهو

بلاک چین در دنیای امروز به واژه‌ای تقریباً نامشخص تبدیل شده است. هر پروژه‌ای برای جلب نظر سرمایه‌گذاران بدون آنکه بداند بلاک چین واقعاً چیست، از این واژه برای معرفی خود استفاده می‌کند. اینکه این واژه سروکله‌اش از کجا پیدا شده و چرا هم‌اکنون شاهد استفاده فراگیر از آن هستیم، موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.


فضای پر توهم رسانه‌ای پیرامون بیت کوین چگونه است؟

آیا شما هم جزو آن افرادی هستید که معتقدند مکانیزم اثبات کار بیت کوین و در کل ارزهای دیجیتال موجب صدمه زدن به محیط زیست می‌شود؟ در این مقاله با نقش رسانه در اغراق این مسئله آشنا خواهید شد و خواهید دید که شرکت‌های بزرگی مانند فیس‌بوک و گوگل بیش از آنچه تصورش را کنید، در حال صدمه زدن به محیط زیست بوده‌اند. اما رسانه و حامیان محیط زیست به عمد یا با هر انگیزه‌ای بیت کوین و ارزهای دیجیتال را نشانه‌ گرفته‌اند.


حملات ۵۱ درصد با اجاره‌ قدرت هش؛ دردسری جدید برای ارزهای دیجیتال

وارد سایت نایس‌هش شوید، هش یکی از الگوریتم‌ها را اجاره کنید و بر روی یک ارز دیجیتال نه‌چندان مطرح حمله ۵۱ درصد بزنید! به همین سادگی! این مقاله به معضل جدیدی که ارزهای دیجیتال هم‌اکنون با آن روبرو هستند، می‌پردازد و نقدینگی به وجود آمده و در حال رشد بازار اجاره هش را عاملی برای کنار رفتن بسیاری از شبکه‌های ضعیف معرفی می‌کند. در کنار این مطالب با مراحلی که یک حمله ۵۱ درصد انجام می‌شود نیز آشنا خواهید شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه