تعداد ارزهای دیجیتال: ۲۹,۰۸۰
تعداد صرافی: ۵۱
تحت نظر
BTC
تحت نظر

با کلیک روی ستاره در هر سطر از لیست ارزهای دیجیتال میتوانید آن را به لیست تحت نظر اضافه نمایید و با بوکمارک کردن این صفحه ، صرفا ارزهایی که برای شما مهم هستند را رصد کنید

قیمت لحظه ای تتر

0.03%
$0.999904
۵۷,۷۰۷ تومان
معاملات روزانه $35,385,712,355
ارزش بازار $111,424,255,894
سکه در گردش 111,434,916,579 USDT
ارزش بازار رقیق شده $114,089,174,575

درباره تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۱۱.۴۲ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و دامیننس تتر در حال حاضر ۴.۵۷ درصد است. هر واحد از تتر در این لحظه با قیمت ۰.۹۹۹۹۰۴ دلار، با احتساب نرخ تتر ۵۷,۷۱۳ تومان معادل ۵۷,۷۰۷ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۵.۳۹ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۰۳% کاهش یافته است. بالاترین قیمت تتر در تاریخ ۰۷ اسفند ۱۳۹۳(26 February 2015) معادل ۱.۲۱ دلار بوده که همینک %۱۷.۳۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش تتر ۱۱۱.۴۳ میلیارد و ارزش بازار رقیق شده آن در حال حاضر ۱۱۴,۰۸۹,۱۷۴,۵۷۵.۸۰ دلار است.

یک ساعتیک روزیک هفتهیک ماهسه ماهیک سالاز ابتدای سال میلادیاز اولین قیمت
-0.009% -0.03% 0.02% -0.07% 0.02% -0.02% -0.00001% -17.37%

نمودار قیمت تتر و نرخ برابری تومان

نمودار تحلیل تکنیکال تتر

تتر چیست؟

تتر یک ارز دیجیتال است که قیمت آن همیشه برابر با یک دلار است.

ارز دیجیتال تتر (Tether) با نماد اختصاری USDT‌ و «₮» شناخته می‌شود، به‌نوعی دلار دیجیتال غیررسمی به حساب می‌آید. نرخ تتر همیشه ۱ دلار است ولی در عین حال دولت آمریکا آن را عرضه نمی‌کند،‌ بلکه شرکت تتر مسئول تولید عرضه این ارز دیجیتال است. تتر در دسته‌بندی استیبل کوین‌ها یا ارزهایی با ارزش ثابت قرار می‌گیرد. برای همین است که ارزش هر واحد از USDT همواره ۱ دلار است.

از آن جهت که شرکت تتر همیشه قیمت توکن USDT را روی ۱ دلار نگه می‌دارد، یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران است. تریدرها و سرمایه‌گذارها می‌توانند به‌راحتی ارزهای دیجیتال خود را تتر تبدیل کنند تا درگیر نوسانات شدید قیمت نشوند. از سوی دیگر، در تمام صرافی‌ها جفت‌ارزهای تتری بسیار زیادی وجود دارد و این یعنی به‌سادگی می‌شود این ارز دیجیتال را به ارزهای دیجیتال متفاوت تبدیل کرد.

عوامل مؤثر در قیمت ارز دیجیتال تتر

به‌عنوان یک استیبل کوین، تتر باید همیشه ۱ دلار باشد. در واقع بخش اعظمی از ثبات قیمت این ارز دیجیتال از اعتماد کاربران ناشی می‌شود. تقریباً تمام کاربران ارزهای دیجیتال در دنیا بر این باور هستند که تتر همیشه ۱ دلار باقی می‌ماند. اگر این ذهنیت از بین برود و کاربرها نسبت به این موضوع شک داشته باشند، قطعاً نرخ USDT هم دچار تغییر می‌شود و نمی‌توان از ثبات قیمت آن مطمئن بود.

قیمت لحظه ای تتر و نمودار تکنیکال USDT

یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت این ارز دیجیتال را می‌توان ذخیره تتر در خزانه شرکت دانست. اگر این ذخیره خیلی کمتر از تترهای در گردش باشد، نمودار تتر نزولی خواهد شد و این اتفاق حتی می‌تواند نابودی تتر را به‌دنبال داشته باشد. مشکلات حقوقی خود شرکت تتر هم می‌تواند بر قیمت آن اثرگذار باشد؛ چراکه این شرکت مسئولیت عرضه USDT را بر عهده دارد. تغییرات رویکرد قانون‌گذاران، نوسانات بسیار شدید در بازار و مشکل کاربران در نقدکردن تترها هم از جمله دیگر عومل مؤثر بر قیمت استیبل کوین تتر است.

به‌طور خلاصه، پشتوانه اصلی‌ای که تتر را به یک استیبل کوین تبدیل می‌کند، اعتماد کاربران است. شکسته‌شدن این اعتماد بزرگترین تهدیدی است که USDT را تهدید می‌کند و به محض از بین رفتن این اعتماد مشکلاتی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم هم سر باز می‌کنند.

‌قیمت تتر چگونه محاسبه می‌شود؟

همان طور که قبلاً گفتیم، تتر یک استیبل کوین یا یک ارز دیجیتال با ثبات است. نرخ تتر همیشه ۱ دلار است، این در حالی است که قیمت تتر به تومان ممکن است متفاوت باشد. طبق اعلام تتر، این شرکت به ازای هر یک واحد USDT که عرضه می‌کند، یک دلار آمریکا را در خزانه خود نگه می‌دارد. در واقع همین پشتوانه‌سازی تتر است که باعث می‌شود USDT همیشه ۱ دلار باشد. برای مثال، اگر ۵۰۰ میلیون توکن تتر در چرخه داشته باشیم، تتر موظف است که ۵۰۰ میلیون دلار آمریکا را در خزانه نگه‌داری کند.

بر خلاف باور عموم، قیمت تتر هم نوسان می‌کند، اما این نوسان بسیار ناچیز است. در صورتی که تترهای داخل خزانه با تترهای در گردش اختلاف داشته باشند، قیمت این ارز دیجیتال دیگر ۱ دلار نخواهد بود. از همین رو شرکت تتر تلاش می‌کند که همواره پشتوانه‌سازی درست و دقیقی داشته باشد.

استیبل کوین های جایگزین تتر

لیست برخی از استیبل کوین های جایگزین تتر
  • FUSD
  • BUSD
  • USDC

دامیننس تتر چیست؟

دامیننس تتر (Tether Dominance) شاخصی است که نشان می‌دهد سهم ارزش بازار استیبل کوین تتر (USDT) در مقایسه با ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال چقدر است. به عبارت ساده‌تر، این معیار میزان سلطه و برتری تتر بر سایر ارزهای دیجیتال را از نظر ارزش بازار مشخص می‌کند.

برای درک بهتر مفهوم دامیننس تتر، فرض کنید ارزش کل بازار رمزارزها ۱۰۰ میلیارد دلار است و ارزش بازار تتر ۱۰ میلیارد دلار باشد. در این صورت، دامیننس تتر ۱۰ درصد خواهد بود؛ یعنی تتر ۱۰ درصد از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد و ۹۰ درصد ارزش باقی‌مانده متعلق به سایر رمزارزها است.

در واقع دامیننس که در لغت به معنای «سلطه» و «برتری» است، گویای میزان سیطره و غلبه تتر بر دیگر ارزهای دیجیتال در عرصه بازار است. هرچه این شاخص بالاتر باشد، نشان‌دهنده جایگاه و نفوذ بیشتر تتر در اکوسیستم ارزهای دیجیتال خواهد بود.

سؤالات متداول

ویژگی های منحصر به فرد استیبل کوین تتر چیست؟

قیمت ثابت ۱ دلاری، پشتوانه‌سازی با ارز دلار، استفاده آسان در پلتفرم‌ها و صرافی‌ها مختلف و نقدینگی مطلوب از جمله ویژگی های منحصر به فرد تتر است.

آیا قیمت تتر به تومان ثابت است؟

نه؛ نرخ تتر به تومان بسته به قیمت دلار تغییر می‌کند.

نمودار قیمت تتر به دلار چه کاربردی دارد؟

نمودار قیمت USDT به دلار کاربرد چندانی ندارد، چراکه نوسانات این نمودار بسیار کم و غیرقابل‌اتکاست. پیشنهاد می‌کنیم از نمودار قیمت تتر به ریال استفاده کنید.

alert
سلب مسئولیت :
این صفحه صرفا جهت نمایش اطلاعات قیمتی و وضعیت پروژه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال ساخته شده است و به معنای پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا تایید پروژه موردنظر از سمت سایت ارزدیجیتال نیست. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری در هر پروژه تماما بر عهده سرمایه‌گذاران آن است و ارزدیجیتال تنها به‌عنوان مرجع نمایش داده‌های قیمتی و اخبار این پروژه‌‌ها عمل می‌کند. قوانین سرویس‌دهی ارزدیجیتال

جزییات تتر

قیمت تتر$0.999904
ارزش بازار$111,424,255,894.71
سهم از بازار4.57%
حجم مبادلات روزانه$35,385,712,355.32
پایین ترین/بالاترینقیمت 24 ساعت اخیر $1.00 / $1.00
پایین ترین/بالاترینقیمت 7 روز اخیر$1.00 / $0.999329
رتبه در بازار#3
اوج قیمت دلاری $1.21
تغییرات از اوج تاکنون -17.39%
به تومان۴,۱۵۷ تومان
نرخ دلار۳,۴۳۵ تومان
26 February 2015
تاریخ اوج قیمت۰۷ اسفند ۱۳۹۳
9 سال و 2 ماه قبل
اوج قیمت ریالی ۶۹,۶۴۰ تومان
تغییرات از اوج تاکنون -17.13%
به دلار$1.00
نرخ دلار۶۹,۵۴۴ تومان
14 April 2024
تاریخ اوج قیمت۲۶ فروردین ۱۴۰۳
1 ماه و 5 روز قبل
تغییرات 1 ساعته -0.009%
تغییرات 1 روزه -0.03%
تغییرات 7 روزه 0.02%
تغییرات 30 روزه -0.07%
تغییرات 90 روزه 0.02%
تغییرات یک ساله -0.02%
از ابتدای سال میلادی -0.00001%
از اولین قیمت -17.37%
قیمت به بیت کوین1USDT = 0.000014BTC
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

42476 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
45 دقیقه قبل

من ماشینم رو از زمان دلار ۶۵ تومن برای فروش گذاشتم ،دیروز با قیمتی بالاتر از اون زمان ماشین رو فروختم ،این یه نمونه بود در کنار صد ها مثال دیگه در مورد افزایش قیمت‌ تمام اجناس بعد از کاهش نرخ دلار ،خدا به خیر بگذرونه وقتیو که فنر دلار در بره

hosein
hosein
1 ساعت قبل

الهی شکر . بازم خیلی جا داره بریزه

hosein
hosein
1 ساعت قبل

الهی شکر

میت کوین
میت کوین
45 دقیقه قبل
پاسخ  hosein

باید بشه 20هزار تومان

sajjad4438
sajjad4438
1 ساعت قبل

مجدد روند صعودی تتر

علی
علی
1 ساعت قبل

کاش مطالبه گر دلار پنج تومنی بودیم !

Reza Karimi
Reza Karimi
1 ساعت قبل

خب دیگه پول یارانه ها در اومد.

Shahin T
Shahin T
2 ساعت قبل

کدوم ریزش دوستان ? یه اصلاح خورده فقط , به خاطر خطر جنگ یه شوک وارد شد دلار تا ٧٠ رفت , این شوک که تموم شد قیمت دوباره برگشت به محدوده 60 ,
با خبر درمانی و ارزپاشی بانک مرکزی قیمت یه اصلاح خورده که موقتیه , شما ببین اقتصاد از اساس بیماره
دلیلی وجود نداره که دلار ریزش کنه ,
این بازی هزار بار سرمون اومده . این شگردشونه ,
قیمت ذاتی دلار این قیمتا نیست بالای 60 تومنه
بانک مرکزی تا ابد دلاراشو ارزون نمیریزه تو بازار , موقته , و به زودی دوباره تا ٦٠ میره و چندین برابرشو درمیارن.

موفق باشید.

علی
علی
1 ساعت قبل
پاسخ  Shahin T

داداش بذار بریزه ایشالله بشه پنج تومن که قولشو داده بودن اصلا باید ازشون مطالبه گر باشیم که به وعده های پوشالیشون عمل کنن

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
29 دقیقه قبل
پاسخ  علی

با همین وعده ها شما عزیزانو سرجاتون نگه میدارن،که نه به موقع بخرید و نه به موقع بفروشید ،با اخبار کاری میکنن که خودشون تصمیم بگیرن عوام کی بخرن و کی بفروشن ،واقعا زرنگن و کاملا مردم رو میشناسن

هادی
هادی
2 ساعت قبل

🥲فکر کنم دلار می‌ره بالا یه حسی بهم میگه

احمد کایا
احمد کایا
3 ساعت قبل

اونایی که از پایین آمدن تتر ناراحت هستن قطعا خودشون خیلی تتر دارن از افزایش قیمت تتر الکی اظهار ناراحتی میکنن ولی از خوشحالی بال درمیارن از پایین آمدن تتر هم ضجه میزنن پس ضجه بزنید دلال ها

سینو
سینو
3 ساعت قبل

تا ۴۵ میاد از ما گفتن بود خلاصه🌹

Mehran
Mehran
1 ساعت قبل
پاسخ  سینو

اخه برادر من چرا حرف رو هوا میزنی بدون فکر بدون منطق میدونی اصلا خودت معنی حرفت یعنی چی؟؟؟؟ یعنی تمام کارخونه دارها تمام واردکنندها و... ورشکست میشن و...
تازه تو کشور ما که سرمایه دار همه کاری میکنه و همه جیز دست سرمایه داره.
بابا دلار ن باید پایین بیاد ن بالا بره هر وقت یه کشور تونست ده سال قیمت ثابت نگه داره میشه بهترین کشور از نظر اقتصادی