کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

همکاری اینتل و بی‌ام‌و در پروژه شتاب‌دهنده دولتی بلاک چین

شتاب‌دهنده ترایب هفته گذشته اعلام کرد که گروه بی‌ام‌و آسیا، اینتل و نیلسن شرکای پروژه بلاک چین این شتاب‌دهنده هستند. ترایب که توسط دولت سنگاپور پشتیبانی می‌شود، گفته است که این سه شرکت دانش و تخصص خود را در زمینه‌های مرتبط برای کمک به ساخت یک اکوسیستم جامع با استارتاپ‌های تحت نظر ترایب به اشتراک خواهند گذاشت. در این میان گروه بی‌ام‌و کلاس‌های آموزشی پیشرفته و جلسات مشاوره‌ای در خصوص پیاده‌سازی راه‌حل‌های بلاک چین در وضعیت بازار انبوه ارائه خواهد کرد. گروه اینتل خدمات مشاوره‌ای تجاری و فنی و نیلسن نیز محیطی آزمایشی را با هدف فراهم آوردن شرکت‌کنندگان در یک محیط آزمایشی کنترل شده و امن برای آزمون فناوری‌های جدید تدارک خواهد دید. ماه گذشته شتاب‌دهنده ترایب با کانسن‌سیس (ConsenSys)، استودیو توسعه اتریوم، برای گسترش بیشتر اکوسیستم بلاک چین در سنگاپور همکاری کرد.


توصیه تیم دراپر به رئیس جمهور آرژانتین برای رونق اقتصادی: بیت کوین را قانونی کن

در هفته‌ای که گذشت، تیم‌دراپر، فعال حوزه ارز دیجیتال، به رئیس‌جمهور آرژانتین توصیه کرد که به منظور بهبود شرایط اقتصادی این کشور بیت کوین را قانونی کند. این سرمایه‌گذار آمریکایی که در روز‌های گذشته با مائوریسیو ماکری دیدار کرد، با او در مورد چشم‌انداز اقتصادی کشورهای آمریکای لاتین به بحث و تبادل نظر پرداخت. دراپر در این دیدار به استفاده از بلاک چین و ارز دیجیتال برای بهبود مشکلات اقتصادی مانند کاهش ارزش ارز پزو اشاره کرد. دراپر همچنین شرط خنده‌داری برای گفته‌های خود قرار داد؛ بطوریکه اگر ارزش پزو بیشتر از بیت کوی شود، سرمایه‌گذاری‌اش را در آرژانتین دوبرابر خواهد کرد اما اگر بیت کوین به ارزشی بالاتر از پزو دست یابد، آرژانتین باید بیت کوین را به عنوان ارز ملی خود اعلام کند.


صرافی لوکال بیت‌کوینز تحت نظارت مقامات قانون‌گذار قرار می‌گیرد

بر اساس اطلاعیه‌ای از صرافی شناخته‌شده و بین‌المللی لوکال بیت‌کوینز، این صرافی به زودی تحت نظارت اداره نظارت و کنترل مالی فنلاند قرار خواهد گرفت. این صرافی واقع در فنلاند اعلام کرده که پارلمان این کشور در ماه مارس قانونی را تصویب کرده که به موجب آن به دارایی‌های دیجیتال اعتبار قانونی بخشیده خواهد شد. لوکال‌ بیت‌کوینز معتقد است که تصویب این قوانین و اتخاذ اقدامات مربوطه، به شناخت عمومی بیت کوین به عنوان یک شبکه مالی قابل قبول و قانونی کمک خواهد کرد. پیش‌تر این پلتفرم خرید و فروش بیت کوین، مشکلاتی را با بانک‌های محلی که حاضر به همکاری و ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارز دیجیتال نبودند را تجربه کرده بود.


بزرگترین صرافی کره جنوبی هک شد/ سرقت ۱۹ میلیون دلار ایاس و ریپل توسط عامل داخلی!

هفته گذشته، صرافی کره‌ای بیت‌هامب با انتشار پستی در توییتر امکان برداشت و سپرده‌گذاری ارز دیجیتال را به طور موقت متوقف ساخت. در توضیحات ذکر شده بود که این صرافی روز ۲۹ مارس متوجه برداشت‌های غیرمعمول شده و با مسدودسازی امکان برداشت و واریز، تمامی دارایی‌های دیجیتال خود را در کیف پول سردی قرار داده است. به نظر می‌رسد این اتفاق از سوی عوامل داخلی صرافی بوده است. طبق گزارش‌ها سرمایه به سرقت رفته از این صرافی بیش از ۳ میلیون واجد ایاس (با ارزش کنونی ۱۲.۵ میلیون دلار) و ۲۰ میلیون XRP (به ارزش حدودی ۶.۲ میلیون دلار) بوده است. تحلیل کاربران درباره این هک نشان می‌دهد که بخشی از سرمایه بین صرافی‌های مختلفی توزیع شده است.


بزرگترین هلدینگ ریلی ژاپن به دنبال پذیرش ارزهای دیجیتال

گروه راه‌آهن ژاپن که بزرگترین گرداننده خطوط راه‌آهن و مترو در این کشور است و روزانه میلیون‌ها ژاپنی از خطوط انتقال ریلی در این کشور استفاده می‌کنند، در نظر دارد دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین را به گزینه‌های پرداخت خود اضافه کند. این گروه که با نام گروه جی‌آر نیز شناخته می‌شود، به احتمال زیاد در صدد راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال است که با یکی از بانک‌های بزرگ این شکور جهت ادغام شدن با ارزهای دیجیتال همکاری خواهد کرد. طبق مدل کسب‌وکار جی‌آر، ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری و احتمالا یک صرافی از سوی این هلدینگ، می‌تواند با برآورده ساختن تقاضای کاربران، منابع مالی جدیدی را به سوی شرکت‌های ریلی ژاپنی هدایت کند.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته را با ادامه یافتن معاملات بیت کوین در بالای قیمت ۴,۱۰۰، اتریوم در محدوده ۱۴۳ و ریپل در قیمت ۰.۳۱ دلار به پایان برد. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز پس از گذشت بیش از ۳ ماه به رقم بیش از ۱۴۵ میلیارد دلار رسید.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند ای‌آی چین (AICHAIN)، بی‌‌بی‌اس‌کوین (BBSCoin) و پونی (Peony) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، بلیسر کوین (Blacer Coin)، ترون کلاسیک (TRONCLASSIC) و کرادویلا اونرشیپ (Crowdvilla Ownership) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال ای‌آی چین (AICHAIN): حدود ۷۳۴ درصد
  • ارز دیجیتال بی‌‌بی‌اس‌کوین (BBSCoin): حدود ۶۳۰ درصد
  • ارز دیجیتال پونی (Peony): حدود ۵۷۳ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال بلیسر کوین (Blacer Coin): حدود ۹۰ درصد
  • ارز دیجیتال ترون کلاسیک (TRONCLASSIC): حدود ۸۹ درصد
  • ارز دیجیتال کرادویلا اونرشیپ (Crowdvilla Ownership): حدود ۸۹ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

کاترین بسانت، مدیر ارشد فناوری بانک آمریکا

تمامی شرکت‌های بزرگ فناوری تنها کلمه بلاک چین را تکرار می‌کنند. من می‌گویم که مورد استفاده آن را به من نشان دهید. کاربرد بلاک چین را نشان دهید و من آن را امتحان خواهم کرد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

دیوید برت، استاندار ناحیه برمودا

اگر کوادریگا مجوز مخصوص پولی برمودا را داشت، اتفاقی که افتاده هرگز امکان رخ دادنش وجود نداشت، چرا قوانین ما از نگهداری کلیدهای اصلی توسط برخی اشخاص خاص جلوگیری می‌کند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

یکی از نظریه‌های من این است که تلاش سایفرپانک‌ها برای ورود به عرصه پول دیجیتالی آن‌ها را با واقعیت‌های دیگری نیز در این راه آشنا کرد. یکی از این واقعیت‌ها آن بود که پول اساساً یک چیز اجتماعی و مبحث گسترده‌تری نسبت به چیزی است که ارتباط رمزگذاری شده دوطرفه می‌خوانیم. شما باید درباره حاکمیت، قراردادهای اجتماعی، انتظارات مشترک به اشتراک‌گذاشته در جامعه، نحوه ایجاد تغییرات، نحوه تصمیم‌گیری و نحوه بحث درباره موضوعی فکر کنید. این‌ها تماماً موارد سیاسی هستند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

تری دافی، مدیرعامل بازار مشتقات گروه سی‌اِم‌ای

به عقیده من، در حال حاضر قانون‌گذاران تنها مراقب هستند تا هر چیز مربوط به ارز دیجیتال را بی‌ملاحضه تصویب نکنند. شما باید پیشنهادی داشته باشید که قانون‌گذاران با آن احساس راحتی کنند. و من فکر می‌کنم که راحت بودن با چیز جدیدی مانند این پدیده سخت باشد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو

چیزی که هم‌اکنون شاهدش هستیم، ایجاد مجموعه‌ای از استانداردهاست که طی ۳ تا ۵ سال بعدی به صورت اجتناب‌ناپذیری برای ساخت شرایطی که در تمامی سیستم‌های مختلف قادر به انتقال اطلاعات و ارزش باشید، همگرا خواهد شد؛ نه تنها انتقال بین بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و کاردانو، بلکه بین حساب‌های قانونی بانکی‌تان.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

اعلام تصمیم‌گیری در مورد دو ETF بیت کوین توسط SEC به تعویق افتاد !

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم‌گیری در مورد درخواست ETF بیت کوین بیت‌وایز و ون‌اک را به تعوبق انداخت. بیت وایز درخواست ETF خود را ۱۵ فوریه و نزد بازار بورس NYSE Arca به ثبت رسانده بود. طبق زمان‌بندی جدید، SEC تا ۱۶ می ۲۰۱۹ فرصت خواهد داشت تا در مورد تصویب یا رد درخواست تغییر قانون پیشنهادی بیت‌وایز تصمیم‌گیری کند. این موعد مقرر برای ETF بیت کوین ون‌اک تاریخ ۲۱ می خواهد بود. پیش از این برخی کارشناسان از جمله برایان کلی برای پذیرفته شدن ETF بیت کوین در سال ۲۰۱۹ هیچ شانسی را متصور نشده بودند.


افزایش شدید قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بعید به نظر می‌رسد

یکی از معامله‌گران مطرح در گفتگو با سایت خبری مارکت‌واچ گفته است که احتمال آنکه بیت کوین در سال جاری به قیمت ۵ رقمی برسد، بسیار کم است. به گفته امانوئل گو، با افزایش حجم معاملات آپشن، در این معاملات برای رسیدن بیت کوین در ماه سپتامبر به قیمت ۱۰ هزار دلار، شانس ۵ درصدی قائل شده است. علی‌رغم روند آهسته بهبود قیمت‌ها، بسیاری از کارشناسان بر روی ارقام عجیب‌وغریبی که پیش‌بینی کرده‌اند، ایستاده‌اند.


کارشناسان می‌گویند: اتریوم دارد عرصه را به شبکه‌های جدید می‌بازد

به گفته برخی از متخصصین در گفتگو با بلومبرگ، با توجه به علاقه توسعه‌دهندگان به استفاده از پروژه‌های دیگر، اتریوم دارد عرصه را به آن‌ها واگذار می‌کند. بر اساس گزارش بلومبرگ‌، توسعه‌دهندگان به پلتفرم‌های دیگری مانند ایاس و استلار تمایل پیدا کرده‌اند و تنها ۲۸ درصد کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه اتریوم فعالیت دارند. به گفته این کارشناسان مهاجرت توسعه‌دهندگان از پلتفرم اتریوم می‌تواند تاثیر منفی بر روی ارزش و قیمت آن بگذارد.


باج‌افزار بیت کوین سیستم حقوقی بوستون را فلج کرد

چند هفته گذشته وکلای عمومی شهر بوستون درگیر حمله باج‌افزاری شدند اما با این حال تصمیم گرفتند بیت کوین درخواستی از سوی مهاجمین را به آن‌ها ارسال نکنند. به گفته رسانه بوستون گلوب، این تصمیم وکلا با ایجاد اختلال در پرداخت دستمزد این وکلا و از کار افتادن ایمیل‌ها همراه بوده است. هم‌اکنون یک ماه از این حمله می‌گذرد و سیستم قضایی بوستون تاثیرات این حمله را به طور کامل احساس می‌کند. سیستم قضایی این شهر که به صورت آفلاین درآمده، زمان دقیقی برای در دسترس قرارگرفتن دوباره اعلام نکرده است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

مایک نووگراتز: بیت کوین از طلا پیشی می‌گیرد

مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال که از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در زمینه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، نظرات خود را در رابطه با توقف معاملات آتی بیت کوین CBOE و ورود گلدمن ساکس و ICE به اشتراک گذاشت. به عقیده نووگراتز بیت کوین، بازار طلا را که ارزشی معادل ۷.۵ تریلیون دارد نهایتاً پشت سر خواهد گذاشت.


جذب نیرو برای تیم توسعه بلاک چین فیس‌بوک همچنان ادامه دارد

شرکت فیس‌بوک این روزها به شدت بر روی افزایش متخصصین بلاک چین خود تمرکز کرده است. وبسایت مشاغل فیس‌بوک که یک ماه قبل ۲۰ فرصت شغلی مرتبط با این فناوری را لیست کرده بود، هم‌اکنون برخی فرصت‌های شغلی جدید مانند مدیر تولید، مدیر اجرایی کسب‌وکار، مهندسی نرم‌افزار و پژوهشگر داده را به لیست خود افزوده است. مدیرعامل فیس‌بوک اخیرا درباره تمرکززدایی و حریم خصوصی صحبت‌هایی داشت و از طرف دیگر مقاله‌ نیویورک تایمز از توسعه ارز دیجیتالی در فیس‌بوک خبر می‌دهد. طبق اعلام فیس‌بوک، تیم استارتاپی درون این شرکت شکل گرفته و در حال بررسی جوانب مختلف این فناوری است.


رکورد جدید نرخ تراکنش‌های بیت کوین

داده‌های جدید سایت بلاک‌چین اینفو نشان می‌دهد که میزان تراکنش‌های روزانه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود نزدیک شده است. به نظر می‌رسد بیشتر این تراکنش‌ها یعنی حدود ۲۰ درصد تراکنش‌ها بیت کوین به وری‌بلاک ارتباط داشته باشد. وری‌بلاک پروتکلی مانند کومودو است که امکان استفاده از قدرت هش بلاک چین بیت کوین را برای تامین امنیت بلاک چین‌های دیگر فراهم می‌کند.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دهم – هفته دوم فروردین 98

هشت زمینه‌ای که بلاک چین هنوز در آن‌ها موفق نیست

این روزها در هر زمینه‌ای صحبت از بلاک چین می‌شود. اما آیا این فناوری در همه زمینه‌ها امکان به کارگیری و حل مشکلات موجود را می‌تواند داشته باشد؟ فناوری بلاک چین نیز به نوبه خود محدودیت‌هایی دارد. در این مقاله با ۸ زمینه‌‌تی که بلاک چین هنوز نمی‌تواند در آن‌ها موفق ظاهر شود، آشنا خواهید شد.


مفهوم غیرمتمرکزسازی از دیدگاه مدیر بایننس

به عقیده چانگ‌پنگ ژائو، مدیر بایننس، برخی مسائل مانند امنیت، آزادی و سهولت استفاده برای کاربران نسبت به مفهوم غیرمتمرکزسازی از اهمیت بیشتری برخوردارند. مدیر بایننس در این مقاله به توضیح این سه مفهوم پرداخته و دیدگاه کلی خود را در ارتباط با مفهوم غیرمتمرکزسازی بیان می‌کند.


تاثیر عرضه و تعداد واحدها در قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟

آیا محدود بودن تعداد یک ارز دیجیتال را همیشه می‌توان به عنوان نقطه قوت آن به حساب آورد؟ تورم منفی که در بیت کوین وجود دارد، چه مشکلاتی را می‌تواند به همراه داشته باشد؟ این مقاله با بررسی این موضوع نقاط قوت و ضعف این ویژگی را در ارزهای دیجیتال بررسی می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه