باج‌افزار بیت کوین سیستم حقوقی بوستون را فلج کرد

باج‌افزار بیت کوین سیستم حقوقی بوستون را فلج کرد

چند هفته پیش وکلای عمومی شهر بوستون آمریکا درگیر یک حمله باج‌افزار شدند. با این حال تصمیم گرفتند که بیت کوین درخواستی از طرف مهاجمان را برای آن‌ها ارسال نکنند. در عوض آن‌ها از بک‌آپ برای بازیابی و بازگرداندن سرویس‌های خود استفاده کردند. باج‌افزار بدافزاری است که اطلاعات قربانی را رمزنگاری کرده و مهاجم برای آزادسازی آن‌ها درخواست مبلغی به عنوان باج می‌کند.

به گفته‌ رسانه بوستون گلوب (Boston Globe)، وکلای قربانی باج‌افزار در شهر بوستون، پرداخت بیت کوین را برای آزادسازی اطلاعات خود نپذیرفتند. با این حال این تصمیم به معنای رکود کاری چند هفته‌ای است که بر روی همه افراد سیستم تاثیر می‌گذارد. این وکلا برای انجام کار برای مشتریان تنگ‌دست مبلغ اندکی از سوی دولت دریافت می‌کنند. حمله این باج‌افزار این پرداخت‌ها را مختل کرده است و خدمات دیجیتال اساسی سازمان از جمله ایمیل را از کار انداخته است. به عنوان یک تدبیر امنیتی، آن‌ها سیستم خود را به منظور از بین بردن ویروس‌ها به صورت آفلاین در آورده‌اند.

بر روی وب‌سایت این کمیته نوشته شده:

سیستم‌های کامپیوتری CPCS مورد حمله قرار گرفته‌اند و به درستی کار نمی‌کنند. ما هنوز هم نماینده موکلان هستیم. علاوه بر این هیچ مدرکی مبنی بر این‌که در نتیجه این حملات، اطلاعات محرمانه موکلان منتشر شده باشد، وجود ندارد.

این حمله در روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) رخ داد. آن‌ها بر این باورند که پرداختن بیت کوین به عنوان باج، هدر دادن پول است، در نتیجه تصمیم گرفتند که بازیابی سایت را به صورت دستی انجام دهند. اکنون که یک ماه از این اتفاق گذشته است، کل سیستم قضایی بوستون تاثیرات این حمله را احساس می‌کنند.

این اداره نمی‌تواند زمان دقیق دوباره در دسترس قرار گرفتن را مشخص کند. در این میان، افراد شاغل در این مجموعه ایمیل ندارند و وب‌سایت غالبا غیرفعال است. گلوب به این نکته اشاره می‌کند که دادگاه نیز مجبور است رسیدگی به پرونده‌ها را به تعویق بیاندازد.

باج‌افزار بیت کوین سیستم حقوقی بوستون را فلج کرد

ظهور باج‌افزارهای بیت کوین از سال ۲۰۱۵

باج‌افزار های بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ به میان عموم گسترش یافت. حملاتی به سازمان‌های مختلف نظامی و قانونی انجام شد و بسیاری از آن‌ها نیز پول پرداخت کردند.

زیرساخت‌های عمومی هدف همیشگی توسعه‌دهندگان باج‌افزارهاست، چرا که آن‌ها اغلب خدمات ضروری و اساسی را ارائه می‌دهند و احتمال این‌که قربانیان این‌گونه حملات باج را پرداخت کنند بالاتر است.

مردم معمولی ممکن است پرداخت کنند یا نکنند. امروزه بسیاری از اطلاعات زندگی دیجیتال ما در فضای ذخیره‌سازی ابری قرار دارند و درصد بالایی از کامپیوترهای شخصی مورد حمله قرار گرفته، با هزینه‌ای کمتر از باج تقاضا شده قابل بازیابی و تعویض هستند.

وکلای عمومی بوستون مقدار باج درخواستی مهاجمان را اعلام نکرده‌اند. میزان آن با توجه به مهاجم و نرم‌افزار باج‌گیری مورد استفاده متغیر است. هزینه باز کردن یک کامپیوتر می‌تواند بین ۱۰۰ تا هزاران دلار باشد. مهاجمان گاهی از طریق تبلیغات آنلاین حملات باج‌افزاری خود را گسترش می‌دهند، اما معمولا قربانیان را به صورت جداگانه هدف قرار می‌دهند.

گروهی از هکرهای هلندی سال گذشته به خاطر حمله به بیش از ۱۰۰۰ سیستم کامپیوتری و دریافت ۱۱ هزار دلار، به انجام خدمات عمومی محکوم شدند. باج‌افزار به عنوان یک صنعت بیش از ۲۵ میلیون دلار در عرض دو سال به دست آورده است.

بخش زیادی از این باج توسط صرافی ارز دیجیتال از رده خارج شده‌ی BTC-e به پول نقد تبدیل شده بود. این صرافی بعدتر بسته و مدیر ادعایی آن به اتهام پول‌شویی دستگیر شد.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه