اعلام تصمیم‌گیری در مورد دو ETF بیت کوین توسط SEC به تعویق افتاد !

اعلام تصمیم‌گیری در مورد دو ETF بیت کوین توسط SEC به تعویق افتاد !

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تصمیم گیری در مورد درخواست ETF بیت کوین از طرف دو شرکت VanEck و Bitwise را به تعویق انداخت.

طبق اطلاعیه رسمی کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) در تاریخ ۲۹ مارس (۹ فروردین)، این کمیسیون تصمیم گیری در خصوص تغییر قانون اوراق بهادار که می تواند موجب فهرست شدن صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین شود را به تعویق انداخته است.

شرکت بیت وایز (Bitwise) طرح پیشنهادی خود را در تاریخ ۱۵ فوریه نزد بازار بورس NYSE Arca به ثبت رساند. از زمان ثبت این طرح پیشنهادی، یک مهلت ۴۵ روزه برای تصمیم گیری تعیین شد که می تواند مطابق نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا مدت ۹۰ روز تمدید شود.

پس از نتیجه گیری امروز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باید در مورد تصویب یا رد تغییر قانون اوراق بهادار تا پیش از تاریخ ۱۶ می ۲۰۱۹، تصمیم گیری کند.

اعلام تصمیم‌گیری در مورد دو ETF بیت کوین توسط SEC به تعویق افتاد !

صندوق های قابل معامله در بورس (ETFها)، اوراق بهاداری هستند که سبد دارایی هایی که به طور متناسب در سهام این صندوق نمایش داده می شود را ردیابی می کنند. از دید عده ای از افراد، ETF یک گام بالقوه برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال است.

شرکت های NYSE Arca و Bitwise در ابتدا برنامه خود برای راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس برای بیت کوین را در ماه ژانویه اعلام کرده بودند. بر اساس گزارش های موجود، NYSE Arca در سال ۲۰۱۸ برای راه اندازی چند ETF مرتبط با بیت کوین درخواست ثبت کرده است. این شرکت قصد ایجاد ۵ صندوق ETF مجزا را دارد که به قراردادهای آتی بازارهای نزولی و صعودی در بازار بورس NYSE Arca پیوند یافته اند.

علاوه بر آن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدت زمان تصمیم گیری در خصوص پیشنهاد VanEck/CBOE را تمدید کرده است. این کمیسیون تحت شرایط مشابه، مدت دوره بررسی اولیه را از ۴۵ روز به ۹۰ روز افزایش داده است. مهلت پایانی ضرب العجل تعیین شده، تاریخ ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت) خواهد بود.

در حالی که درخواست ETF بازار بورس CBOE اولین بار سال گذشته ثبت شده بود، این گروه در ماه ژانویه درخواست خود را لغو کرد. به گفته سخنگوی CBOE، دلیل این اقدام تعطیلی دولت آمریکا بود که ظرفیت اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را کاهش می داد. گروه بورس گزینه های شیکاگو و VanEck زمانی که موضوع تعطیلی دولت کم و بیش حل و فصل شد، مجددا در تاریخ ۳۱ ژانویه درخواست خود را مطرح کردند.

با به تعویق افتادن تصمیم گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، روند بررسی این درخواست بارها تاخیر را تجربه کرده است. این شرکت ها اولین بار در تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۸ درخواست فهرست کردن یک صندوق ETF مرتبط با بیت کوین را ثبت کرده بودند. سپس در ماه آگوست، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تصمیم خود را تا تاریخ ۳۰ سپتامبر به تاخیر انداخت. پس از آن، SEC خواستار دریافت توضیحات بیشتر در خصوص این تصمیم شد و اعلام کرد که هنوز در رابطه با هیچ یک از مسائل مربوط به تغییر قانون اوراق بهادار به نتیجه گیری نرسیده است.

اعلام تصمیم‌گیری در مورد دو ETF بیت کوین توسط SEC به تعویق افتاد !

برایان کلی (Brian Kelly)

برخی از کارشناسان این صنعت، تردید خود را در رابطه با احتمال پذیرش ETF بیت کوین ابراز کرده اند. در ماه ژانویه، برایان کلی -کارآفرین حوزه کریپتو و تحلیلگر CNBC- اظهار داشت که ETF بیت کوین «هیچ شانسی» برای پذیرفته شدن در سال ۲۰۱۹ ندارد.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه