ویتالیک بوترین: این حوزه نیاز به رشد دارد؛ فردگرایی را کنار بگذارید

ویتالیک بوترین: این حوزه نیاز به رشد دارد؛ فردگرایی را کنار بگذارید

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، به‌تازگی خطاب به جامعه ارزهای دیجیتال اعلام کرد که این حوزه نیاز به رشد دارد. وی از این رشد را ورای فردگرایی‌ دانست همان‌گونه که در روزهای ابتدایی انقلاب سایفرپانک وجود داشت. بوترین همچنین بر ضرورت استفاده از فناوری به‌منظور ایجاد سیستم‌های نوآورانه، برابر و با تأثیرات مثبت بر جامعه تأکید کرد.

به نقل از «بریک مگ»، بوترین صحبت‌های خود را در کنفرانس «رادیکال اکس چنچ» (RadicalxChange) که در دیترویت ایالت میشیگان برگزار شد، به‌صورت سخنرانی اعلام نمود.

بوترین به همراه «گلن ویل» (Glen Weyl)، کنفرانس رادیکال اکس چنچ را برگزار می‌کنند. ویل از مؤلفین کتابی با عنوان «بازارهای تندرو» است. در این کتاب به‌ضرورت بازنگری بازارها با رویکردی آزادانه و رادیکال است و این مسئله را به‌عنوان نوعی پادزهر برای جنبش‌های پوپولیستی، اعتراضی و نوگرایانِ مطرح می‌کند.

بوترین در صحبت‌های خود، توسعه‌دهندگان و حامیان حوزه ارزهای دیجیتال را خطاب قرارداد. او بر این عقیده است که آنها باید از فردگرایی جنبش سایفرپانک فاصله بگیرند و تمرکز بیشتری در زمینهٔ حریم خصوصی استقلال در سیستم‌ها بگذارند.

وی در ادامه عنوان کرد که «گول» عمیقاً و اساساً مفهومی اجتماعی است و پتانسیل‌های ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین باهدفی صرفاً سیاسی و جمعی پیش می‌رود. در همین راستا بازنگری دوباره از نظارت اجتماعی، عضویت در جوامع مختلف و رسمی سازی هویت‌ها، بهینه‌تر کردن کالاهای اجتماعی و تبدیل هر چه‌بهتر آنها به پول و تغییر در ساختارهای مالکیت، ضروری است.

ویتالیک بوترین: این حوزه نیاز به رشد دارد؛ فردگرایی را کنار بگذارید

ویتالیک بوترین خالق روسی اتریوم

بوترین از بلاک چین و ارزهای دیجیتال و استفاده نوآورانه و مناسب از این فناوری‌ها را در راستای اهداف اقتصادی سیاسی را به‌عنوان راه فراری از این بن‌بست مطرح نمود. وی در ادامه به انتقاد از حامیان راست‌گرای «تمرکز دهه پنجاه میلادی در زمینهٔ تمرکز حکومتی» و میانه‌روهای «بازار آزاد نظام سرمایه‌داری با رفاه بیشتر» پرداخت.

وبتالیک بوترین با اشاره به اختراع بیت کوین که جنبشی عظیم بر علیه نظام متمرکز بانکداری ایجاد نمود، اظهار داشت که پلتفرم‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند مثل اتریوم و بلاک چین‌های حاکمیت محور، می‌توانند باعث فهم حداکثری این جنبش باشند.

رسانه «کوین تلگراف» چندی پیش طی مطلبی به پیامی اشاره نمود که توسط ساتوشی ناکاموتو، سازنده بی‌نام و نشان بیت کوین، در بلاک جنسیس قرار داده‌شده. این پیام حاوی تیتری است از روزنامه نیویورک‌تایمز مبنی بر افول بانک‌ها و سیستم‌های بانکداری در بریتانیا.

در سخنرانی پیشین، بوترین با اعلام نقطه نظرات ناکاموتو اعلام کرد که برنامه‌هایی که بدون چشم‌داشت اقتصادی در بستر بلاک چین ایجاد می‌شوند، با موانعی بر سر راه جلب کردن توجهات مواجه‌اند. بوترین در ادامه به تشریح فناوری و قدرت‌هایی به‌واسطه اکوسیستم‌های غیرمتمرکز در اختیار افراد قرار داده‌شده پرداخت و از آنها به‌عنوان وسیله‌ای یادکرد که به همه امکان رقابت را می‌دهد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه