آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

اتریوم از دو سال گذشته تا کنون حدود ۳۰۰۰ درصد رشد قیمت داشته است. با توجه به این رشد قیمت و محبوبیت این پلتفرم، افراد زیادی به جرگه ماینرهای آن پیوسته اند. یکی از ویژگی های جالب بلاک چین های باز این است که همه افراد می توانند در ماینینگ شرکت کنند. در این مقاله به بررسی فرایند شروع استخراج اتریوم می پردازیم.

به طور کلی فرایند شروع استخراج به صرفه اتریوم به شرح زیر است:

1- تهیه سیستم سخت افزاری قدرتمند یا ریگ استخراج
2- ایجاد کیف پول اتریوم به منظور دریافت اتریوم‌های استخراج شده
3- شروع استخراج با اجرای نرم افزارهای مورد نیاز و پیوستن به استخر استخراج

جمع آوری سخت افزار و نصب سیستم عامل

استخراج با سیستم های کامپیوتری خانگی امکان پذیر است اما به هیچ عنوان به صرفه نیست. این روزها عمده استخراج اتریوم با استفاده از GPU یا همان کارت گرافیک صورت می‌گیرد و البته به تازگی دستگاه‌های استخراج مخصوص ای‌سیک‌ (ASIC) هم وارد بازار شده اند.

استخراج با CPU در بین ماینرها تقریبا منسوخ شده و این روزها ماینرها بیشتر از کارت های گرافیکی برای استخراج اتریوم، لایت کوین و البته اتریوم استفاده می کنند. در این مقاله، آموزش استخراج اتریوم با کارت‌های گرافیک را برای شما تهیه کرده ایم و نیم نگاهی هم به استخراج با دستگاه‌های ای‌سیک جدید انداخته ایم.

برای استخراج به صرفه اتریوم با استفاده از کارت گرافیک، باید یک ریگ استخراج کارت گرافیک تهیه کنید. ریگ به معنای یک پک از سخت افزارهاست. ریگ کارت گرافیک در واقع مشابه با کیس کامپیوترهای خانگی اما با تعداد کارت گرافیک‌های بالاست.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

یک ریگ استخراج متشکل از شش کارت گرافیک

ریگ های استخراج را می توانید به صورت آماده خریداری کنید و یا خودتان قطعات را جمع آوری و اسمبل کنید.

به طور کلی یک ریگ استخراج شامل قطعات زیر است:

1- کارت های گرافیک قدرتمند

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

اصلی ترین بخش ریگ استخراج، کارت گرافیک های آن است. شما به کارت گرافیک های قدرتمند بازی برای استخراج اتریوم نیاز دارید. گرافیک های AMD برای استخراج از گرافیک های Nvidia بهتر هستند.

سری amd Readon Rx، در حال حاضر بهترین مدل کارت گرافیک برای استخراج است. RX580 و RX480 از کارت گرافیک های خوب این مدل هستند. شما می توانید از انواع کارت گرافیک استفاده کنید اما باید توجه داشته باشید که به جای خرید تعداد زیادی کارت گرافیک ضعیف، چند کارت گرافیک قدرتمند تهیه کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که همه کارت گرافیک های خود را از یک برند انتخاب کنید. مثلا همه را amd یا همه را nvidia انتخاب کنید.

با جستجوی هر کارت گرافیک در اینترنت می توانید قدرت هش آن را بدست آورده و سپس با وارد کردن آن در ماشین حساب استخراج سایت ارزدیجیتال، سود تقریبی خود را محسابه کنید.

توجه : هش ریت هر کارت گرافیک در الگوریتم های مختلف متفاوت است. مونرو روی الگوریتم CryptoNight که زیر مجموعه CryptoNote است، استخراج می شود. مثلا کارت گرافیک RX580 در الگوریتم مونرو قدرت هش حدود 600H/S را دارد و در الگوریتم اتریوم (ethash)، قدرت هشی حدود 23Mh/s دارد. به این موضوع دقت داشته باشید تا در محاسبه سود دچار اشتباه نشوید.

همچنین با مراجعه به سایت NiceHash و قسمت profitability-calculator، می توانید با انتخاب هر سخت افزار، سود تقریبی خود را بدست آورید.

ورود به ماشین حساب استخراج

2- شاسی

شاسی وسیله ای برای سوار کردن قطعات ریگ روی آن است. شما می توانید شاسی را به صورت آماده تهیه کنید و یا خودتان اقدام به ساخت آن کنید. شاسی باید به گونه ای باشد که قطعات، مخصوصا کارت‌های گرافیک به خوبی روی آن پیچ شوند و نامتعادل نباشند.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

نمونه ای از شاسی ریگ

3- منبع تغذیه (پاور) مناسب

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات این بخش را بسیار جدی بگیرید. برای سیستم های خانگی یک منبع تغذیه 300-500 وات کفایت می‌کند. اما برای چند کارت گرافیک نیاز به پاور یا پاورهای قدرتمند دارید. مثلا برای شش گرافیک قدرتمند پاوری بالای 1200 وات در نسخه PlusGold به بالا نیاز است. در هنگام جمع آوری ریگ برای انتخاب پاور مناسب حساس باشید و با کارشناسان مجرب مشورت کنید.

4- RAM

استخراج به رم زیادی نیاز ندارد. یک رم 4GB DDR3 کافی است. اگر می خواهید بیشتر از استخراج از سیستم خود کار بکشید می توانید یک رم 8 گیگابایتی تهیه کنید.

5- CPU

برای استخراج با کارت های گرافیک نیاز به CPU خیلی قدرتمندی نیست. یک CPU کاملا معمولی با قدرت متوسط که به مادربرد شما سازگار باشد کافی‌ است.

6- درایو SSD

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

برای نصب سیستم عامل و اجرای نرم افزارهای استخراج به یک حافظه نیاز دارید. یک درایو 120 گیگابایتی SSD برای این کار کافی است.

7- کابل های مورد نیاز

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

برای اتصالات مختلف در ریگ به کابل های مناسب نیاز دارید که در بازار فراوان است. کابل های PCI Express USB برای ایجاد اتصال بین گرافیک ها و مادربرد حتما مورد نیاز است.

8- مادربرد

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

و در آخر به یک مادربرد مناسب برای اتصال قطعات نیاز دارید. برای اتصال چند کارت گرافیک باید از مادر برد با اسلات های PCI Express تعداد بالا استفاده کنید. مادربرد Asus 170-A یکی از مدل های خوب برای این کار است.

9- اینترنت Adsl + مودم

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

استخراج به اینترنت خیلی پرسرعتی نیاز ندارد اما پایدار بودن و عدم قطعی آن مهم است. بهترین نوع اینترنت برای استخراج اینترنت Adsl است که اگر خط تلفن ثابت داشته باشید، می توانید از طریق مخابرات یا شرکت های خصوصی سرویس Adsl خود را فعال کنید. سرعت اینترنت 2 تا 4 مگ برای استخراج مناسب است.

برای اتصال به Adsl نیاز به یک مودم دارید. یک مودم ساده و بادوام کافی است. با کابل Ethernet می توانید مودم خود را به کارت شبکه مادربرد متصل کنید. توجه داشته باشید باید تا حد امکان قطعی و وصلی مودم را کم کنید. قطعی و وصلی اینترنت، فرایند استخراج را با مشکل مواجه می سازد.

استخراج حجم زیادی را مصرف نمی‌کند. طبق پرس و جو از چند کاربر مطلع در سایت بیت کوین تاک، یک ریگ با هشت کارت گرافیک حداکثر 4 گیگ در ماه مصرف اینترنت دارد.

اسمبل قطعات

حالا باید قطعات را روی مادربرد و شاسی سوار کنید. این کار تقریبا ساده است اما پیشنهاد می شود تا با یک کارشناس این کار را انجام دهید. ویدیوهای زیادی هم در یوتیوب وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. فقط کافیست عبارت «mining rig assembly» را در یوتیوب جستجو کنید.

نصب سیستم عامل و درایورها

شما می توانید از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینکوس برای اجرای نرم افزارهای استخراج استفاده کنید. پیشنهاد ما نصب ویندوز 10 است. به دلیل نداشتن درایور DVD، ویندوز را باید از طریق فلش مموری نصب کنید. ویندوز را با نرم افزارهای ISO روی فلش بریزید. سیستم خود را به برق و یک مانیتور متصل و آن را روشن کنید. از طریق بوت USB می توانید ویندوز را نصب کنید. درایورهای مورد نیاز کارت گرافیک و همچنین کارت شبکه را روی ویندوز نصب کنید.

پس از تهیه ریگ و نصب سیستم عامل حالا باید یک کیف پول اتریوم بسازید تا بتوانید اتریوم‌های استخراج شده را در آن دریافت کنید.

ساخت کیف پول اتریوم

برای شرکت در ایردراپ به کیف پول اتریوم نیاز است

فرایند ساخت کیف پول و دریافت آدرس آن بسیار ساده و با چند کلیک انجام می شود. برای ارز دیجیتال محبوب اتریوم کیف پول های زیادی وجود دارد که می توانید به دلخواه از یکی از آن‌ها بهره ببرید اما پیشنهاد ما استفاده از کیف پول های رسمی اتریوم است. میست، مای اتر ولت و متاماسک از بهترین کیف پول های اتریوم هستند.

برای راحتی بیشتر پیشنهاد می‌کنیم تا از کیف پول مای اتر ولت (Myetherwallet) استفاده کنید. این سایت به شما این امکان را می‌دهد که کیف پول خود را ایجاد کرده و هرجایی که تمایل دارید آن را ذخیره و از آن محافظت نمایید و در مواقع نیز با استفاده از بلاک چین تراکنش‌های خود را کامل کنید.

آموزش کامل ساخت کیف پول مای‌ اتر ولت

پیوستن به یک استخر استخراج و شروع کار

پس از تهیه سیستم و کیف پول اتریوم به مهمترین قسمت آموزش یعنی شروع کار می رسیم. برای استخراج اتریوم یا هر ارز دیگری باید به یک استخر استخراچ بپیوندید. استخر استخراج محل مجازی است که استخراج کنندگان در آن جمع می شوند و همه برای استخراج یک بلاک تلاش می کنند. در این روش هر ماینر یا استخراج کننده بر اساس توان پردازشی خود سود می برد.

بدون پیوستن به استخر استخراج شانس شما برای ماین یک بلاک بسیار کم خواهد بود و فقط فارم های استخراج بزرگ به صورت مستقل کار می کنند.

استخرهای استخراج زیادی برای اتریوم وجود دارد که می توانید از این لینک بهترین آن‌ها را مشاهده کنید.

بهترین استخرهای استخراج اتریوم

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

دو استخر استخراج Ethermine و 2fpool و ماینرگیت از پر کاربرترین استخرهای استخراج اتریوم هستند. دوتای اولی کارمزد کمتری دارند و حرفه ای تر هستند اما روش اتصال به آن شاید کمی برای مبتدیان مشکل باشد. ماینرگیت کمی کارمزد بیشتری دارد و شایعاتی از هش دزدی آن به گوش می‌رسد اما رابط کاربری ساده این نرم افزار باعث می‌شود تا بتوانید به سادگی و با چند کلیک استخراج را شروع کنید.

1- استخراج در Ethermine:

اترماین را می‌توان قوی ترین استخر استخراج اتریوم دانست. در این سرویس بیش از 500,000 ماینر فعالیت دارند. فرایند شروع کار استخراج در اترماین به شرح زیر است:

  • دانلود نرم افزار استخراج (در این آموزش PhoenixMiner)
  • ویرایش فایل کانفینگ نرم افزار
  • اجرای نرم افزار و شروع استخراج

نرم افزار استخراج PhoenixMiner یکی از پرکاربردترین نرم افزار استخراج اتریوم با کارت گرافیک است. این نرم افزار از هر دو کارت گرافیک AMD و NVIDIA پشتیبانی می‌کند. با ورود به صفحه رسمی بیت کوین تاک PhoenixMiner می‌توانید آخرین نسخه از این نرم افزار را دانلود کنید.

دانلود PhoenixMiner

پس از دریافت نرم افزار آن را از حالت فشرده خارج کنید و در فولدر نرم افزار، روی فایل «start_miner.BAT» راست کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید. حالا شما باید قسمت پایینی این فایل را ویرایش کنید. در جلوی عبارت «-pool» باید سرور استخر استخراج قرار گیرد. اگر در ایران عملیات استخراج را انجام می‌دهید باید از آدرس سرور آسیایی این استخر استفاده کنید که به این شرح است: asia1.ethermine.org:4444

همچنین باید در جلوی عبارت «-pool2» یک سرور دوم مشخص کنید تا درصورت خرابی سرور اول، عملیات استخراج در سرور دوم انجام شود. پیشنهاد می‌کنیم برای سرور دوم، سرور اروپا را انتخاب کنید: eu1.ethermine.org:4444

در جلوی عبارت «-wal» باید آدرس کیف پول اتریوم خود را قرار دهید تا پاداش استخراج به آن منتقل شود. بقیه موارد را به صورت دست نخورده باقی بگذارید و فایل را با همان فرمت bat در فولدرش ذخیره کنید.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

حالا با اجرای فایل bat ذخیره شده، عملیات استخراج آغاز می‌گردد.

2- استخراج با MinerGate :

این استخر استخراج برنامه ی مخصوص و ساده ای برای پیوستن به جمع ماینرها دارد. این نرم‌افزار امکان استخراج طیف گسترده‌ای ارزهای دیجیتالی را تنها با چند کلیک ساده فراهم می‌کند. این استخر حدود 1 درصد کارمزد دارد.

مرحله یک: اولین کار، ایجاد یک حساب کاربری در وب‌سایت www.minergate.com خواهد بود. ماینرگیت، برای افرادی که هنوز کیف پولی برای خود ایجاد نکرده‌اند، کیف پول مخصوص به خود را دارد. به یاد داشته باشید که هیچ جایی بهتر از کیف پول مخصوص به خودتان، برای در امان ماندن سرمایه‌تان وجود ندارد.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم


مرحله دو: در اینجا باید، نرم‌افزار «ماینرگیت» را دانلود کنید. وب‌سایت قادر به تشخیص نوع سیستم عامل شما خواهد بود و نسخه مربوط را برای دانلود به شما می‌دهد.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم


مرحله سه: پس از نصب برنامه، گزینه استخراج هوشمند توسط برنامه به شما پیشنهاد می‌شود. با انتخاب این گزینه، ماینرگیت، با توجه به تجهیزات، سخت‌افزار، قیمت بازار و سخت استخراج، بهترین ارز ممکن را برای شما انتخاب خواهد کرد. برای بیشتر سیستم‌ها این ارز اتریوم خواهد بود، از همین رو بر روی گزینه Start smart mining (شروع استخراج هوشمند) کلیک کنید.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم


بسته به تعداد هسته‌های کارت گرافیک و CPU، نرم‌افزار این امکان را با شما می‌دهد که تعداد هسته‌های به‌کار گرفته‌شده را انتخاب کنید. درصورتی‌ که استخراج هوشمند ارز دیگری را به شما پیشنهاد کرد، می‌توانید آن را به‌صورت دستی به اتریوم تغییر دهید.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

ساده بود؟ ماینرگیت نیز به خاطر این ویژگی به خود می‌بالد. از GUI آنها نیز می‌توانید برای استخراج دیگر ارزها مانند مونرو و اتریوم کلاسیک استفاده کنید.

دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) برای اتریوم

تا سال گذشته، برای استخراج به صرفه اتریوم، تنها از کارت‌های گرافیک استفاده می‌شد. با استفاده از کارت‌های گرافیک، امکان استخراج توسط اکثر مردم فراهم است که موجب شکل‌گیری حجم وسیعی از تمرکززدایی در شبکه می‌شود. اما کارت‌های گرافیک به اندازه ای‌سیک‌ها قدرتمند نیستند.

کلمه ASIC مخفف Application-specific integrated circuit به معنای مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است. به عبارت دیگر، یک تراشه ای‌سیک، برای یک هدف یا استفاده خاص طراحی شده است. با توجه به این موضوع، یک ای‌سیک می‌تواند برای هر دستگاهی استفاده شود اما امروزه کاربرد اصلی این ایده را در دستگاه‌های استخراج می بینیم.

این دستگاه‌ها و تراشه‌ها، قدرتی چندین برابر کارت گرافیک دارند و از نظر میزان مصرف برق، فضا و گرمایش، بسیار کارآمد تر هستند. بنابراین سرمایه داران می‌توانند از این دستگاه‌ها به طور انبوه برای استخراج و کسب سود استفاده کنند. همین موضوع باعث نگرانی توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال می‌شود که می‌تواند شبکه‌ها را به سمت برقراری تمرکز پیش ببرد.

آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم

در اوایل سال 2018 ،شرکت بیت‌ مین (Bitmain)، بزرگترین تولید کننده دستگاه‌های استخراج، برای اتریوم دستگاه ای‌سیک (Antminer E3) عرضه کرد. این دستگاه ASIC با قدرت هشی در حدود ۱۸۰MH/S و مصرف برق ۸۰۰ وات هم‌اکنون در وب‌سایت این شرکت با قیمت 1800 دلار به فروش می‌رسد. از خصوصیات جالب این دستگاه می‌توان به مصرف برق پایین، تولید گرمای کم و هش ریت به شدت بالا نسبت به قیمت آن اشاره کرد.

راه اندازی این دستگاه‌ بسیار ساده و مانند تنظیمات مودم ADSL است. فقط کافیست در رابط کاربری این دستگاه اطلاعات استخر استخراج را وارد کنید.

ریسک‌های مرتبط با دستگاه‌های ای‌سیک

با ورود دستگاه‌های ای‌سیک به بازار، دو ریسک بزرگ متوجه ماینرهای اتریوم شد. برای ماینرهایی که با کارت گرافیک استخراج را انجام می‌دهند، ای‌سیک یک ریسک بزرگ است زیرا با ورود انبوده ای‌سیک‌ها به جریان استخراج، سختی شبکه افزایش پیدا خواهد کرد و استخراج با کارت گرافیک دیگر سودمند نخواهد بود. از طرف دیگر این ریسک برای کسانی که قصد استخراج با ای‌سیک را دارند هم هست; چون برخی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم به شدت با ورود ای‌سیک‌ها به این جریان مخالفند و مصمم به مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها هستند.

نکات مهم

لپ تاپ هرگز

همانطور که گفتیم با کامپیوترهای خانگی هم با اینکه به صرفه نیست، می‌توان استخراج اتریوم را انجام داد ولی با لپ تاپ هرگز این کار را نکنید. سخت افزارهای لپ تاپ در مقایسه با کیس های کامپیوتری بسیار ضعیف تر هستند و استخراج می‌تواند به آن ها آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

دمای دستگاه

کارت های گرافیک دمای زیادی تولید می کنند بنابراین حتما استخراج را در یک اتاق خنک و با فن‌های مناسب انجام دهید. دمای دستگاهتان را هر چند دقیقه چک کنید یا از دستگاه های سنسور دما استفاده کنید.

برق مصرفی

مصرف برق کارت های گرافیک بسیار بالاست پس بخش بزرگی از مبلغ ارزهای استخراج شده صرف هزینه برق خواهد شد. حتما قبلا از شروع استخراج هزینه برق خود را محاسبه کنید تا در ضرر قرار نگیرید. این هزینه نسبت به شرایط جغرافیایی و نوع برق دریافتی متفاوت است. برای مثال در مناطق گرمسیر هزینه برق با مناطق سردسیر تفاوت دارد. همچنین برای برق خانگی تعرفه‌ها به صورت تصاعدی هستند. جزئیات دقیق مصرف برق خورد را می‌توانید با مراجعه به نزدیک‌ترین سازمان برق محل زندگی خود به دست آورید.

okex

188
دیدگاه کاربران

avatar
102 رشته دیدگاه‌ها
86 پاسخ‌های
2 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
134 نویسندگان دیدگاه‌ها
عرفان نیکخواهمصطفی رجبیمیلاد سلیمانیامیررامین محمدی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
عرفان نیکخواه
عرفان نیکخواه

با سلام خدمت همه دوستان
من یک گرافیک RX 580 8 GB دارم و همون طوری که شما گفتید برای ماین گذاشتم اول اکانت درست کردم و تنظیمات رو هم درست انجام دادم ولی الان دو روز هست که کیس داره کار می کنه ولی هیچی نیومده به کیف پولم خواهشا راهنماییم کنید و اما این هم بگم که گرافیک من بالای 11 مگا نمی زنه و این هم بگم که نو هست و حدود یک هفته نمی شه خریدمش
ممنون

مصطفی رجبی
مصطفی رجبی

سلام طبق این گفته ها و پیشنهادتون تا قبل از پیوستن به استخر درامد حاصل ازین کار چقد میشه
و ایا بصرفه در میاد نسبت به برق مصرفیش ؟؟؟
لطفا راهنمایی کنین.ممنونن

میلاد سلیمانی
میلاد سلیمانی

CUDA version: 8.0, CUDA runtime: 8.0
Can’t use CUDA device 0: compute cap. 2.1 (at least 3.0 required)
No OpenCL platforms found
No avaiable GPUs for mining. Please check your drivers and/or hardware.

سلام این ارور یعنی چی

Alireza
Alireza

سلام خسته نباشید
ممنون میشم اگه کسی بتونه جوابمو بده
میخواستم بدونم که اگه دمای کارت گرافیک و سی پی رو رو کنترل کنم، مشکلی نیست اگه 24 ساعت 7 روز هفته سیستمم رو روشن بزارم برای ماین کردن؟ سیستم من حالت عادی همیشه روشن هست اما اینکه 24 ساعته روی 100% Usage قرارش بدم نه
با 100 درصد حالت استفاده دمای کارت گرافیک و سی پی یو 55 و 50 میشه. این دما مناسب هست میدونم اما بازم سوال برام هست که مشکلی پیش نمیاره؟
من بیشتر نگرانیم سر اون 100 درصد استفاده هست، اگه دما اوکی باشه مشکل دیگه نیست؟
ممنون میشم اگه آقای آذرنیوار بتونن خودشون هم یه جوابی بدن.

سامان عبدلی
سامان عبدلی

سلام، دستگاه E9.3 دارم با قدرت 16 تراهش، آیا امکان وصل شدن به استخر های اتریوم رو داره برای استخراج؟

مهراد
مهراد

سلام
برای مک او اس راهنمایی میخواستم
Claymore یا ehtermine نسخه مک ندارند تو وب سایتشون

milad
milad

سلام داش من استارت زدم واسه استخراج جالب بود سی پی یو رو میخوند و میتونستم هسته هاشو عوض کنم ولی تو ردیف جی پی یو مینوشت no availabe کارت گرافیکمم rx 580 هشت گیگ هستش .. میشه جواب بدید دلیلش چیه ؟ممنون میشم

milad
milad

کسی نیست جواب منو بده ؟لطفا

رامین محمدی
رامین محمدی

چون درایورش درست نصب نیست و نمیتونه GPU رو ساپورت کنه
یا درایورش رو مستقیم از سایت دانلود کن یا اگه ویندوز 10 هستی بزار ویندوز خودشو آپدیت کنه
مشکلت حل میشه

sadra
sadra

ببخشید چطور میتونم با لپ تاپ و اینترنت به درآمد عالی برسم ممنون بابت توجهتون به دیدگاه ها ونظرات

امیر
امیر

سلام، خسته نباشید من از سایت MinerGate آخرن نسخه ی مربوط به استخراج با کارت گرافیک یعنی 7 or later 64 bit (NVIDIA Driver Required) 1.4 رو دانلود کردم اما موقع نصب ارور nvcuda.dll داد لطفاً راهنمایی کنید . ضمناً بعد از این ارور نسخه ی 7 or later 64 bit (AMD or CPU رو نصب کردم اما گزینه ی مربوط به کارت گرافیک فعال نبود لطفاً اگر امکانش هست درمورد این هم توضیح بدید. (کارت گرافیک من asus geforce 210 هستش)

پرهام اسدی
پرهام اسدی

با سلام خدمت دوستان ، بنده یک فضای تقریبا 1500 متر مربعی کاملا محصور در طبقه منفی هشت یک ساختمان به همراه 4 عدد دستگاه CHP با قدرت تولید برق 2.5 مگاوات (هرکدام و پایه گازسوز ) و تامین هوای تازه دارم ، در خصوص احداث فارم کسی هست بتونه مشاوره و همکاری کنه؟

ایرج آقازاده
ایرج آقازاده

کدوم شهر هستید؟

امیر
امیر

بفرمایید در کدوم شهر هستید

محمد افروز
محمد افروز

سلام یه سوالی خیلی مغزمو درگیر کرده اینکه وقتی اینترنت down time میده دستگاه asic بعد اتصال خودش کانکت میده کار میکنه یا باید دوباره کانفیگ کنیمش ؟؟ در مورد برق رفتگی هم این سوال رو داشتم

عباس
عباس

سلام . من یک ریگ هشتایی دارم و دو تا اسیک تی ناین و فضا هم 4 متر مربع است فکر میکنید چه قدرت کولر گازی برای خنک کردن انها لازمه اگر کسی اطلاعات داره لطفا کمک کنه . ممنون

حسین سوزوکی
حسین سوزوکی

ماینینگ از سایت به سیستم ایراد وارد میکند؟

علایی
علایی

سلام ممنون از سایت خوبتون ک مطالب مفید و اگاهی دهنده میذارید. یک سوال داشتم ایا این سایت ethonline.io که ب عنوان یک استخر استخراج اتریوم معرفی کرده و بدون ثبتنام اجازه ماین میده و خیلیا با گوشی مشغول این کار هستند واقعی هست و این کار واقعا امکان پذیر هست یا صرفا سایت قلابی و فیک هست. ممنون میشم جواب بدید.

مهسا
مهسا

سلام ، من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم و تو یه کانال تلگرامی دیدم که نوشته بود با گوشی موبایل و اینترنت میشه همچین درآمدزایی داشت و یه سری اسکرین شات از کسایی که کار کردن به اون روش و پول دراوردن گذاشته بود، هرکدام تقریبا روزی ۵۰۰ هزار تومان، و یه هزینه ای برای آموزش میخواست که واریز کنیم، میخواستم بدونم تا چه حد میشه اعتماد کرد بهشون؟

امید صادقی
امید صادقی

با گوشی و لپ تاپ اصلا نمیشه استخراج انجام داد چون سخت افزارشون ضعیفه.

hNi
hNi

سلام چطور میشه راحت استخراج کنم

ممد
ممد

خوب منطقی حساب کنید شما با چند خورده هش گوشیتون تو یه سال به زور پونزده هزار تومن در میارید
روزی پونصد هزار تومن برا کساییه که یه چیزی تو رنج صد میلیون خرج ریگشون کردن
به هیچ وجه گول این افراد سودجو رو نخورید و منطق رو قبل انجام کار در نظر بگیرید
اگه خیلی در مورد ماینینگ علاقه مندید برید یه ماینر ارزون برا شروع بخرید مث cheetah f1 ده یازده تومنه الان

رامین شیری
رامین شیری

با اون چقدر میشه در آمد داشت

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آموزش کامل استخراج (ماینینگ) اتریوم ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.