نات کوین (Notcoin) چیست؟ راهنمای کامل ثبت نام و ماین توکن NOT

نات کوین (Notcoin) چیست؟ راهنمای کامل ثبت نام و ماین توکن NOT

این روزها همه می‌خواهند بدانند نات کوین (Notcoin) چیست؟ چرا انقدر محبوب شده است. این پروژه که در پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شده در مدت زمانی کم، سروصدای زیادی به پا کرده است و در حال حاضر بیش از ۲۰ میلیون کاربر دارد.

در این مطلب به این سؤالات پاسخ می‌دهیم که نات کوین چیست و چگونه کار می‌کند، آیا پروژه معتبری است، خرید و فروش آن به چه شکل انجام می‌شود و چگونه می‌توان نات کوین‌های بیشتری دریافت کرد.

پیش از این که به سراغ Notcoin برویم، باید بدانید که نات کوین یک میم کوین است؛ یعنی یعنی یک ارز دیجیتال که از روی یک شوخی یا میم (Meme) ساخته می‌شود و ممکن است هیچ وقت کاربردی خاصی پیدا نکند و به‌واسطه حمایت افراد رشد می‌کند و محبوب می‌شود.

نات کوین چیست؟

نات کوین (Notcoin) یک میم کوین و یک بازی مبتنی بر تلگرام و بر بستر شبکه بلاکچینی تون (Ton یا The Open Network) است و با عموماً با نماد NOT شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال را اوپن بیلدرز (Open Builders) ژانویه سال ۲۰۲۴ عرضه کرده است و طبق توضیحات این تیم، قابل ماین و استخراج است و می‌توان تنها با کلیک یا لمس‌کردن صفحه گوشی در ربات تلگرامی notcoin_bot@ نات کوین دریافت کرد. با توجه به برنامه توسعه‌دهندگان نات کوین برای عرضه توکن در صرافی‌ها می‌شود گفت که یک بازی پلی تو اِرن (Play-to-Earn) است.

تعداد کاربران notcoin

طراحی ربات تلگرامی نات کوین شبیه به یک بازی است که در آن می‌توانید با نات کوین‌هایی که از طریق لمس صفحه و کلیک ساده به دست می‌آورید آیتم‌های ویژه‌ای خریداری و سرعت دریافت توکن خود را افزایش دهید. برای مثال آیتمی خریداری کنید که می‌تواند تعداد نات کوین‌های دریافتی در هر لمس صفحه را برای شما دو برابر کند. امکان ساخت تیم (Squad)، دعوت از دوستان (Frens) و انجام تسک‌های مشخصی در این بازی جهت دریافت نات کوین‌های بیشتر وجود دارد. محتوای این تسک‌ها عمدتاً در جهت تبلیغ و معرفی پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین تون است. علاوه‌بر این، با توجه به امتیازهایی که هر کاربر کسب می‌کند، سطحی برای او تعیین می‌شود که از برنز شروع شده و در ادامه به نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و الماس می‌رسد و با همین امتیازهاست که با سایر بازیکنان رقابت می‌کند.

آن طور که از ساختار این بازی پیداست، چیزی که رتبه کاربر در مقایسه با سایر بازیکنان را تعیین می‌کند، امتیاز (Score) آن کاربر است. امتیاز کاربر هم که نشان می‌دهد هر بازیکن از ابتدا چه تعداد نات کوین ماین کرده است، برخلاف موجودی، با خرج‌کردن نات کوین‌ها برای خرید آیتم‌های جدید کم نمی‌شود.

نکات جالب در مورد Notcoin

 • نات کوین یک وایت پیپر ۹ صفحه‌ای دارد که در آن هیچ چیز نوشته نشده و کاملاً سفید است.
 • اولین پیامی که در ربات نات کوین نمایش داده می‌شود این است: «این ربات چه کاری انجام می‌دهد؟ احتمالاً هیچ چیز».
 • پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام با کانال خود پنجمین تیم بزرگ یا اسکواد این بازی را در اختیار دارد.
 • نام و لوگوی نات کوین دقیقاً برعکس تون کوین است (TON-NOT).
 • بسیاری از بازیکنان نات کوین با چند حساب تلگرام در این ربات فعال هستند.

تیم سازنده Notcoin

نات کوین را تیمی به اسم اوپن بیلدرز (Open Builders) ساخته است. طبق اعلام برخی منابع، تاکوی ساشا (Takoy Sasha)، از اعضای اوپن بیلدرز رهبری این پروژه را بر عهده دارد.

گفته می‌شود اعضای سازنده پروژه وی‌کی کوین (Vk Coin) شبکه اجتماعی روسی وی‌کی داتکام (Vk.com) در پروژه نات کوین هم مشارکت دارند و در ساخت و توسعه آن با اوپن بیلدرز همکاری داشته‌اند.

نباید فراموش کرد که در وب‌سایت اوپن بیلدرز اطلاعات خاصی در مورد سازنده‌های نات کوین و اعضایی که در توسعه آن نقش داشته‌اند پیدا نمی‌شود؛ از همین رو تیم سازنده نات کوین تا حد زیادی ناشناخته هستند.

آیا نات کوین معتبر است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پروژه نات کوین احتمالاً با تیم توسعه پیام‌رسان تلگرام یا شبکه تون کوین در ارتباط است. برای مثال، پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار تلگرام با ساخت تیمی ویژه کانال تلگرامی خود از این بازی حمایت کرده است. در انجمن‌های مربوط به توسعه‌دهندگان شبکه تون نیز مرتب درباره این پروژه صحبت می‌شود. علاوه‌بر این، صرافی‌های بزرگی مثل بایننس، OKX،‌ بای بیت و کوکوین از طریق گروه‌ها و کانال‌های رسمی خود در تلگرام، در این بازی تیم تشکیل داده‌اند.

طبق آخرین آمارها هم اکنون بیش از ۲۰ میلیون بازیکن در نات کوین حساب دارند و تعداد کاربران فعال روزانه آن نیز از ۳.۵ میلیون نفر بیشتر است. این مسئله استقبال خیره‌کننده کاربران، تنها در روزهای ابتدایی شروع به کار این پروژه را نشان می‌دهد.

نات کوین چیست؟ میم کوین داغ تلگرام

تیم ارزدیجیتال هم با توجه به استقبال کاربران، اسکواد خود را در نات کوین تشکیل داده است که در صورت علاقه‌مندی به انجام این بازی می‌توانید به آن بپیوندید.

عضویت در اسکواد ارزدیجیتال

آیا می‌توان نات کوین را خرید و فروش کرد؟

تیم نات کوین اخیراً عرضه توکن این بازی و توزیع آن بین کاربران در قالب یک ایردراپ را تأیید کرده است. تاریخ دقیق عرضه این توکن مشخص نیست و تنها گفته شده است که طی هفته‌های پیش رو انجام می‌شود.

البته در حال حاضر در برخی بازارهای غیررسمی مثل سایت دیوار، حساب‌های تلگرامی که نات کوین ماین کرده‌اند خریدو‌فروش می‌شوند. توجه داشته باشید که خرید این حساب‌ها با توجه به مشخص‌نبودن ارزش و آینده نات کوین به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

نات کوین (Notcoin) چیست؟ راهنمای کامل ثبت نام و ماین توکن NOT
نمونه یک آگهی خرید و فروش نات کوین در دیوار.

شرایط دریافت ایردراپ نات کوین

طبق اطلاعیه نات کوین، برای توزیع توکن بین کاربران موجودی یا بالانس هر کاربر در اولویت است. البته لیگی که در آن حضور دارید، دوستانی که دعوت کرده‌اید و فعالیت‌تان در بازی هم اهمیت دارد.

تیم نات کوین درباره اقتصاد این توکن در آینده نیز توضیحات مختصری داده و گفته است بعد از عرضه ارز دیجیتال نات کوین روی بلاکچین، دیگر توکن جدید به گردش اضافه نشده و توکن‌های باقی‌مانده نیز به مرور سوزانده می‌شود. البته در اطلاعیه نات کوین آمده است که فرایند استخراج این ارز دیجیتال در آینده به‌نوعی از طریق استخرها ادامه خواهد داشت و توضیح دقیق‌تری در این زمینه ارائه نشده است.

لیست‌شدن نات کوین در صرافی‌ها

نات کوین در حال حاضر در هیچ کدام از صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش نمی‌شود. با وجود این، از آنجایی که صرافی‌های بزرگ به‌نوعی از این بازی حمایت کرده‌اند، احتمال لیست‌شدن آن در پلتفرم‌هایی مثل بایننس، OKX، بای بیت و کوکوین وجود دارد.

کدام صرافی نات کوین دارد؟

هم‌اکنون هیچ‌کدام از پلتفرم‌های معاملاتی از جمله صرافی‌هایی که نامشان برده شده، از معاملات نات کوین پشتیبانی نمی‌کنند. اما صفحه قیمت نات کوین در برخی صرافی‌ها از جمله بایننس از قبل قرار داده شده است.

نات کوین (Notcoin) چیست؟ راهنمای کامل ثبت نام و ماین توکن NOT
صفحه قیمت نات کوین در بایننس.

قیمت نات کوین چقدر است؟

قیمت نات کوین در حال حاضر ۰ (صفر) دلار است. همان طور که گفته شد، توکن نات کوین هنوز در محیطی خارج از بازی عرضه نشده است و در بازارهای ارز دیجیتال قابل خرید و فروش نیست. بنابراین نمی‌توان قیمتی برای آن تعیین کرد. به محض عرضه توکن Notcoin، می‌توانید تغییرات قیمت آن را در صفحه قیمت نات کوین ببینید.

ضمن اینکه کانال تلگرام arzdigital@ اخیراً یک نظرسنجی برگزار کرده و در آن از کاربران درباره قیمت نات کوین پس از عرضه پرسیده است. در زمان برگزاری این نظرسنجی که بیش از ۳٬۷۰۰ نفر تا این لحظه در آن شرکت کرده‌اند، عرضه توکن NOT توسط تیم این پروژه تأیید نشده بود. به همین دلیل، ۴۴درصد از شرکت‌کنندگان، به گزینه «ارزشی پیدا نخواهد کرد» رأی داده بودند. اگر این نظرسنجی قبل از تأیید عرضه توکن نات کوین در صرافی‌ها منتشر شده بود، شاهد نتایج متفاوتی بودیم. به هر حال، با کنار‌گذاشتن گزینه «ارزشی پیدا نخواهد کرد»، مشخص می‌شود که بخش زیادی از افراد انتظار دارند هر یک میلیون واحد از این ارز دیجیتال در آینده کمتر از ۱ دلار قیمت داشته باشد. 

نات کوین (Notcoin) چیست؟ راهنمای کامل ثبت نام و ماین توکن NOT

آموزش ماین و استخراج نات کوین

آموزش ماین نات کوین
 1. برای استخراج نات کوین، ابتدا وارد ربات Notcoin شوید. برای ورود به این ربات می‌توانید از لینک اسکواد ارزدیجیتال استفاده کنید. از ورود به ربات تنها کافی است روی گزینه «شروع بازی» یا Play کلیک کنید.
 2. پس از ورود به بازی روی آیکون بزرگ نات کوین کلیک کنید تا امتیاز بگیرید. امتیازها هر ثانیه بیشتر می‌شود و اگر تمام امتیازهایتان را کسب کردید می‌توانید چند دقیقه بعد دوباره ربات را باز کنید تا امتیازهایتان دوباره جمع شده باشد.
 3. با انجام یک سری تسک‌ها و کارها هم می‌توانید نات کوین بیشتری جمع کنید. مثلاً‌ اگر تلگرام شما پریمیوم باشد، ۱۰۰ هزار نات کوین دریافت می‌کنید.

انواع بوستر در نات کوین

 • فول انرژی (Full Energy) در نات کوین یکی از بوسترهای رایگان نات کوین است. هر روز ۳ فول انرژی دریافت می‌کنید و با فعال‌کردنش یک بار دیگر ظرفیت ماین Notcoin شما کامل می‌شود.
 • توربو (Turbo) بوستر دیگر ربات ناتکوین است. با فعال کردن توربو از ظرفیت ماین شما کم نمی‌شود و به ازای هر کلیک روی آیکون امتیاز بسیار بیشتری دریافت می‌کنید. بوستر توربو هر روز شارژ می‌شود.
 • با بوستر مولتی تپ (Multitap) ظرفیت نات کوین دریافتی با هر کلیک روی آیکون را بیشتر می‌کند.
 • ریشارژینگ اسپید (Recharging Speed) باعث می‌شود که ظرفیت استخراج نات کوین شما بیشتر شود.
 • انرژی لیمیت (Energy Limit) مجموع ظرفیت استخراج را بیشتر می‌کند. مثلاً‌ اگر در حالت عادی ۱۰۰۰ نات کوین ظرفیت داشته باشید با خرید این بوستر، ظرفیتتان بیشتر می‌شود.
 • تپ بات (Tap bot) رباتی است که جای شما امتیاز جمع می‌کند! برای دریافت تپ بات باید حداقل لیگ سیلور باشید.

چگونه نات کوین‌های بیشتری بگیریم؟

همان طور که گفته شد، با روش‌های مثل دعوت از دوستان، پیوستن به تیم‌ها و انجام تسک‌هایی که در خود ربات بازی توضیح داده شده است، می‌توان نات کوین دریافت کرد. با این حال، روند اصلی این بازی مبتنی بر لمس صفحه در دفعات متعدد است که می‌تواند خسته‌کننده باشد.

یک روش میان‌بر که برخی از بازیکنان نات کوین از آن استفاده می‌کنند، نصب اپلیکیشن‌های کلیک خودکار مثل Auto Clicker – Automatic tap است. این اپلیکیشن کار کلیک‌کردن در بازی را به جای شما و با سرعتی بسیار بیشتر انجام می‌دهد.

انواع لیگ در نات کوین

در جدول زیر می‌توانید لیگ‌های مختلف در Notcoin را ببینید.

لیگحداقل امتیاز لازم
برنز (Bronze)۰ تا ۵۰۰۰
سیلور (Silver)۵۰۰۱
گلد (Gold)۲۰۰ هزار
پلاتینیوم (Platinium)۲ میلیون
دایموند (Diamond)۲۰ میلیون

بهترین برنامه کلیک برای نات کوین

برنامه کلیکر

اتو کلیکر (Auto Clicker) یا کلیکر خودکار یک برنامه اندرویدی یا iOS است که به جای شما در جاهایی از صفحه که تعیین کنید، کلیک می کند. همان طور که از اسم این نرم‌افزارها پیداست، استفاده از آنها باعث می‌شود با سرعت بیشتر و بدون دخالت دست، کار کلیک‌کردن را انجام دهید.

کلیکرهای خودکار این روزها برای ماین نات کوین استفاده می‌شوند و محبوبیت‌شان روزبه‌روز در حال افزایش است؛ چراکه با این برنامه‌ها می‌توانید در عرض چند ثانیه تمام ظرفیت ناتکوین‌هایتان را استخراج کنید.

بهترین برنامه کلیکر برای اندروید

 • برنامه Autoclicker Pro – Tapping یکی از بهترین خودکارسازهای کلیک در تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید است که توانسته بیش از ۱۰هزار نصب در گوگل‌پلی را به خود اختصاص دهد. در این برنامه امکان تنظیم مدت‌زمان دلخواه در هر بار لمس، گزینه‌های مختلف برای شخصی‌سازی کلیک روی صفحه و حالت ضد ردیابی برای جلوگیری از شناسایی‌شدن وجود دارد.
 • اپلیکیشن Auto Clicker Automatic tap شاید اولین گزینه‌ای باشد که در جست‌وجو با آن مواجه شوید زیرا محبوبیت بالای آن از تعداد دانلود این برنامه در گوگل‌پلی قابل‌مشاهده است. این برنامه تنها در گوگل‌پلی بیش از ۱۰۰میلیون بار دانلود شده و امتیاز ۴.۴ را کسب کرده است.

بهترین برنامه کلیک خودکار برای آیفون

برنامه Auto Clicker Automatic tap روی آیفون نیز کار می‌کند و می‌توانید از آن استفاده کنید. ظاهر ساده آن، عملکرد مولتی‌کلیک، حالت کشیدن (Swipe) و قابلیت ضد ردیابی Auto Clicker Automatic tap باعث خواهد شد این برنامه جذابیت بیشتری نسبت به سایر رقبای خود برای شما داشته باشد. البته توجه کنید که حداقل نسخه مورد نیاز برای استفاده از این برنامه اندروید ۷.۰ است

سؤالات متداول

آیا می‌شود نات کوین خرید؟

نات کوین در حال حاضر قابل خرید و فروش نیست، اما می‌توان با انجام این بازی در تلگرام نات کوین دریافت کرد.

نات کوین توکن دارد؟

نات کوین در حال حاضر توکنی درون ربات تلگرامی این بازی است و مثل ارزهای دیجیتال رایج روی شبکه‌های بلاکچینی عرضه نشده است.

آیا نات کوین برای تلگرام است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه ارتباط نزدیکی با توسعه‌دهندگان تلگرام دارد، اما این که لزوماً خود تلگرام آن را ساخته باشد قابل‌تأیید نیست.

قیمت نات کوین چقدر است؟

نات کوین هم‌اکنون در شبکه‌های بلاکچینی و صرافی‌ها عرضه نشده است و بنابراین نمی‌توان برای آن قیمت مشخص کرد.

نات کوین چه زمانی در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

تاریخ دقیق عرضه نات کوین در صرافی‌ها مشخص نیست و باید منتظر اعلام رسمی تیم این پروژه بود.

بوستر در Notcoin چیست؟

بوستر نوعی جایزه در بازی به حساب می‌آید که می‌توانید با امتیازهای خودتان بخرید. بوسترها مقدار نات کوین‌های دریافتی را بیشتر می‌کنند یا ظرفیت ماین را افزایش می‌دهند.

اسکواد (Squad) چیست؟

اسکواد به تیم شما در ربات گفته می‌شود. هر کانال و گروه یک تیم دارد و می‌توانید در آنها شرکت کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

14 دیدگاه
Amir Tk
Amir Tk
1 هفته قبل

من۲۰میلیون نات کوین دارم کسی میخره

رضا احمدی
رضا احمدی
1 هفته قبل

این حتی لیست بشه هم حتی اونی که از اول بوده و کلی جمع کرده هم به سود آن چنانی نمیرسه
کلا نباید به این چیزا دل خوش کرد

Rahmani
Rahmani
2 هفته قبل

من دارم میفروشم کسی هست بخره

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه و 2 روز قبل

سلام

مریم شکوهی
مریم شکوهی
3 هفته قبل

سلام

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه و 4 روز قبل

الهی به امید تو

مهدی مشت علی
مهدی مشت علی
1 ماه و 6 روز قبل

کسی نات کوین می خواهد من می فروشم اش

سلمان قفلچی
سلمان قفلچی
1 ماه و 1 روز قبل

چقدر داری؟

احسان
احسان
1 ماه و 8 روز قبل

🌱

امین رضا بهرامی
امین رضا بهرامی
1 ماه و 20 روز قبل

روش ورودو راه اندازی چگونه است؟

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه و 20 روز قبل

بااین بازی میشه پول برداشت کرد

DELTA TRX
DELTA TRX
1 ماه و 22 روز قبل

چطور باید اسکواد ساخت؟