نات کوین (Notcoin) چیست؟ آموزش کامل کسب درآمد و استخراج

نات کوین (Notcoin) چیست؟ آموزش کامل کسب درآمد و استخراج

بازی تلگرامی نات کوین (Notcoin) با بیش از ۳۴ میلیون کاربر، این روزها در اوج محبوبیت است و همه‌جا از آن صحبت می‌شود. علت آن هم فقط یک چیز است: کسب درآمد فقط با عضویت و زدن روی یک سکه در یک ربات تلگرامی. این مقاله راهنمای کامل شماست برای کسب درآمد از نات کوین.

در این مطلب، با زبانی ساده به این سؤالات پاسخ می‌دهیم:

 • نات کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟
 • چگونه در نات کوین ثبت‌نام کنیم و کسب درآمد کنیم؟
 • آیا نات کوین پروژه معتبری است؟
 • فروش نات کوین چگونه است؟
 • قیمت نات کوین چقدر است؟
 • چگونه نات کوین‌های بیشتری دریافت کنم؟

نات کوین چیست؟

نات کوین یک بازی روی تلگرام است. در حقیقت، نات کوین یک ربات تلگرامی است. تمامِ کار روی تلگرام و در ربات نات کوین انجام می‌شود و برای انجام این بازی، فقط به تلگرام نیاز دارید. بنابراین، برای شرکت در بازی نات کوین، نیاز نیست که آن را از جایی دانلود کنید.

برای شروع بازی، فقط کافی است وارد ربات تلگرامی notcoin_bot@ شوید. برای ورود مستقیم به این بازی، می‌توانید روی لینک مقابل بزنید: notcoin_bot

نات کوین ۳۴ میلیون کاربر دارد

محیط بازی بسیار ساده است: با ورود به بازی، بازیکن یک سکه بزرگ را روی صفحه می‌بیند که باید مرتب آن را لمس کند و به‌ازای هر بار زدن روی سکه یا همان کلیک ساده، نات کوین یا همان یک توکن NOT دریافت می‌کند.

در نهایت، نات کوین‌هایی که کاربر به‌اصطلاح استخراج یا ماین کرده است، پس از عرضه توکن که احتمال می‌رود تاریخ آن در ماه آوریل (تا پایان فروردین) باشد، به یک توکن یا همان ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد و قابل‌فروش، انتقال و تبدیل خواهد بود.

توکن نات کوین بر بستر شبکه بلاکچینی تون (Ton یا The Open Network) عرضه خواهد شد و به‌زودی با نماد NOT در صرافی‌های ارز دیجیتال خرید و فروش خواهد شد.

کاربران همچنین می‌توانند با نات کوین‌های خود آیتم‌های ویژه‌ای خریداری کنند و سرعت دریافت توکن خود را افزایش دهند.

برای مثال، بازیکنان می‌توانند آیتمی خریداری کنند که می‌تواند تعداد نات کوین‌های دریافتی در هر لمس صفحه را دو برابر کند. امکان ساخت تیم (Squad)، دعوت از دوستان و انجام وظایف (ماموریت‌های) مشخصی در این بازی جهت دریافت نات کوین‌های بیشتر وجود دارد. محتوای این وظایف عمدتاً در جهت تبلیغ و معرفی پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین تون است.

علاوه‌ بر این، با توجه به امتیازهایی که هر کاربر کسب می‌کند، سطحی برای او تعیین می‌شود که از برنز شروع شده و در ادامه به نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و الماس می‌رسد و با همین امتیازهاست که با سایر بازیکنان رقابت می‌کند.

این بازی را تیم اوپن بیلدرز (Open Builders) در ژانویه سال ۲۰۲۴ عرضه کرده است که ارتباطی نزدیک با تیم توسعه‌دهنده تلگرام و همچنین تون کوین دارد.

آموزش ماین و استخراج نات کوین

ثبت‌نام و شروع بازی بسیار آسان است:

 1. برای استخراج نات کوین، ابتدا وارد ربات Notcoin شوید. برای ورود به این ربات می‌توانید از لینک اسکواد ارزدیجیتال استفاده کنید. بعد از ورود به ربات تنها کافی است روی گزینه «شروع بازی» یا Play کلیک کنید.
 2. پس از ورود به بازی، روی آیکون بزرگ سکه کلیک کنید تا امتیاز بگیرید. امتیازها هر ثانیه بیشتر می‌شود و اگر تمام امتیازهایتان را کسب کردید می‌توانید چند دقیقه بعد دوباره ربات را باز کنید تا امتیازهایتان دوباره جمع شده باشد.
 3. با انجام یک سری کارها و ماموریت‌هایی که در داخل بازی مشخص شده است، می‌توانید نات کوین بیشتری جمع کنید. مثلاً‌ اگر تلگرام شما پریمیوم باشد، ۱۰۰ هزار نات دریافت می‌کنید.
آموزش ماین نات کوین

انواع بوستر در بازی

 • فول انرژی (Full Energy) یکی از بوسترهای رایگان است. هر روز ۳ فول انرژی دریافت می‌کنید و با فعال‌کردنش یک بار دیگر ظرفیت ماین شما کامل می‌شود.
 • توربو (Turbo) بوستر دیگر ربات ناتکوین است. با فعال‌کردن توربو، از ظرفیت ماین شما کم نمی‌شود و به‌ازای هر کلیک روی آیکون امتیاز بسیار بیشتری دریافت می‌کنید. بوستر توربو هر روز شارژ می‌شود.
 • با بوستر مولتی تپ (Multitap) ظرفیت توکن دریافتی با هر کلیک روی آیکون را بیشتر می‌کند.
 • ریشارژینگ اسپید (Recharging Speed) باعث می‌شود که ظرفیت استخراج شما بیشتر شود.
 • انرژی لیمیت (Energy Limit) مجموع ظرفیت استخراج را بیشتر می‌کند. مثلاً‌ اگر در حالت عادی ۱۰۰۰ نات ظرفیت داشته باشید، با خرید این بوستر، ظرفیتتان بیشتر می‌شود.
 • تپ بات (Tap bot) رباتی است که جای شما امتیاز جمع می‌کند! برای دریافت تپ بات باید حداقل لیگ نقره‌ای باشید.

چگونه نات کوین‌های بیشتری بگیریم؟

همان طور که گفته شد، با روش‌هایی مثل دعوت از دوستان، پیوستن به تیم‌ها و انجام تسک‌هایی که در خود ربات بازی توضیح داده شده است، می‌توان نات کوین‌های بسیار بیشتری نسبت به صرفاً کلیک دریافت کرد.

پیشنهاد می‌شود که پس از رسیدن به امتیازها کافی، آیتم‌های مربوط به دریافت بیشتر نات کوین (مانند کلیک چندگانه یا ربات جمع‌آوری خودکار) را خریداری کنید تا سرعت دریافت واحدهای NOT بیشتر شود.

توجه: طبق اعلامیه رسمی تیم، برای جلوگیری از تقلب، توکن‌هایی که با نرم‌افزارهای کلیک خودکار (اتوکلیکر) به دست آورده شود، سوزانده خواهد شد. بنابراین، بهتر است از این نرم‌افزارها برای انجام بازی استفاده نکنید.

آیا نات کوین معتبر است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه احتمالاً با تیم توسعه پیام‌رسان تلگرام یا شبکه تون کوین در ارتباط است. برای مثال، پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار تلگرام با ساخت تیمی ویژه کانال تلگرامی خود از این بازی حمایت کرده است. در انجمن‌های مربوط به توسعه‌دهندگان شبکه تون نیز مرتب درباره این پروژه صحبت می‌شود.

یا به‌عنوان مثال، توییتر رسمی تون کوین به‌طور مرتب اخبار و پست‌های مربوط به این بازی را منتشر می‌کند.

طبق آخرین آمارها هم اکنون بیش از ۳۴ میلیون بازیکن در این بات حساب دارند و تعداد کاربران فعال روزانه آن نیز از ۶ میلیون نفر بیشتر است. این مسئله استقبال خیره‌کننده کاربران، تنها در روزهای ابتدایی شروع به کار این پروژه را نشان می‌دهد.

تعداد بازیکنان
نات کوین بیش از ۳۴ میلیون کاربر دارد!

تیم ارزدیجیتال هم با توجه به استقبال کاربران، اسکواد خود را در نات کوین تشکیل داده است که در صورت علاقه‌مندی به انجام این بازی، می‌توانید به آن بپیوندید: عضویت در اسکواد ارزدیجیتال

قیمت نات کوین چقدر است؟ خرید و فروش چگونه است؟

تیم ناتکوین اخیراً عرضه توکن این بازی و توزیع آن بین کاربران در قالب یک ایردراپ را تأیید کرده است. تاریخ دقیق عرضه این توکن مشخص نیست؛ اما گفته می‌شود در ماه آوریل (تا پایان فروردین) انجام خواهد شد.

در حال حاضر، توکن NOT در مرحله بازارِ پیش از عرضه (Pre-Market) است. بازار پیش از عرضه معمولاً قبل از عرضه رسمی یک توکن انجام می‌شود که در آن امکان پیش‌خرید و پیش‌فروش توکن فراهم می‌شود.

در زمان به‌روزرسانی این مقاله، در دو پلتفرم بای‌بیت (Bybit) و گِت‌جمز (Getgems)، قیمت نات کوین حدود ۵ دلار به‌ازای هر یک میلیون واحد است که البته این قیمت، مربوط به پیش از عرضه است و ممکن است در زمان عرضه رسمی، بالا یا پایین‌تر باشد.

بازار پیش از عرضه NOT در صرافی بای‌بیت
قیمت نات کوین در پیش‌ عرضه صرافی بای‌بیت

می‌خواهید در پیش‌فروش شرکت کنید؟ این آموزش را ببینید: آموزش شرکت در بازار پیش از عرضه نات کوین

به محض عرضه NOT به‌صورت رسمی، می‌توانید تغییرات قیمت آن را در صفحه قیمت نات کوین ببینید.

البته در حال حاضر در برخی وب‌سایت‌ها مثل سایت دیوار، حساب‌های تلگرامی که نات کوین ماین کرده‌اند خریدو‌فروش می‌شوند. توجه داشته باشید که خرید از این نوع وب‌سایت‌ها به هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود.

خرید و فروش توکن نات در دیوار
نمونه یک آگهی خرید و فروش توکن در دیوار.

شرایط دریافت ایردراپ نات کوین

طبق اطلاعیه رسمی، برای توزیع توکن بین کاربران موجودی یا بالانس هر کاربر در اولویت است. البته لیگی که در آن حضور دارید، دوستانی که دعوت کرده‌اید و فعالیت‌تان در بازی هم اهمیت دارد.

در جدول زیر می‌توانید لیگ‌های مختلف در این بازی را ببینید.

لیگحداقل امتیاز لازم
برنز (Bronze)۰ تا ۵۰۰۰
سیلور (Silver)۵۰۰۱
گلد (Gold)۲۰۰ هزار
پلاتینیوم (Platinium)۲ میلیون
دایموند (Diamond)۲۰ میلیون

تیم این بازی درباره اقتصاد این توکن در آینده نیز توضیحات مختصری داده و گفته است بعد از عرضه ارز دیجیتال NOT روی بلاکچین، دیگر توکن جدید به گردش اضافه نشده و توکن‌های باقی‌مانده نیز به مرور سوزانده می‌شود.

البته در اطلاعیه رسمی تیم آمده است که فرایند استخراج این ارز دیجیتال در آینده به‌نوعی از طریق استخرها ادامه خواهد داشت و توضیح دقیق‌تری در این زمینه ارائه نشده است.

کدام صرافی نات کوین دارد؟ لیست‌شدن در صرافی‌ها

همان طور که بالاتر هم گفتیم، نات کوین در حال حاضر در صرافی ارز دیجیتال بای‌بیت به‌صورت بازار پیش از عرضه معامله می‌شود؛ اما هنوز به‌صورت رسمی در صرافی‌های دیگر عرضه نشده است.

همچنین، اگر بالاتر از ۱۰ میلیون واحد استخراج کرده باشید، می‌توانید با مطالعه این راهنما، نات کوین‌های خود را در بازار پیش از عرضه Getgems معامله کنید.

انتظار می‌رود با توجه به جامعه بزرگی که این بازی دارد و حمایت قوی تیم تون کوین، توکن NOT بلافاصله پس از عرضه رسمی در ماه آوریل (تا پایان فروردین) در صرافی‌های بزرگی مانند OKX، کوکوین و … فهرست شود.

چند نکته جالب در مورد Notcoin

 • نات کوین یک وایت پیپر (مقاله معرفی) ۹ صفحه‌ای دارد که در آن هیچ چیز نوشته نشده و کاملاً سفید است.
 • اولین پیامی که در این بازی نمایش داده می‌شود این است: «این ربات چه کاری انجام می‌دهد؟ احتمالاً هیچ چیز».
 • پاول دورف، بنیان‌گذار تلگرام با کانال خود پنجمین تیم بزرگ یا اسکواد این بازی را در اختیار دارد.
 • نام و لوگوی این پروژه دقیقاً برعکس تون کوین است (TON-NOT).
 • بسیاری از بازیکنان نات کوین با چند حساب تلگرام در این ربات فعال هستند.

تیم سازنده نات کوین

این بازی را تیمی به اسم اوپن بیلدرز (Open Builders) ساخته است. طبق اعلام برخی منابع، تاکوی ساشا (Takoy Sasha)، از اعضای اوپن بیلدرز رهبری این پروژه را برعهده دارد.

گفته می‌شود اعضای سازنده پروژه وی‌کی کوین (Vk Coin) شبکه اجتماعی روسی وی‌کی داتکام (Vk.com) در این پروژه هم مشارکت دارند و در ساخت و توسعه آن با اوپن بیلدرز همکاری داشته‌اند.

نباید فراموش کرد که در وب‌سایت اوپن بیلدرز اطلاعات خاصی در مورد تیم و اعضایی که در توسعه آن نقش داشته‌اند پیدا نمی‌شود؛ از همین رو خالقان این بازی تا حد زیادی ناشناخته هستند.

با این حال، با توجه به ترویج این پروژه در توییتر و تلگرام‌های رسمی تون کوین که متعلق به تیم تلگرام است، به‌خوبی می‌شود نزدیکی این تیم به تیم تلگرام را متوجه شد.

سؤالات متداول

آیا می‌شود نات کوین خرید؟

نات کوین در حال حاضر به‌صورت رسمی در صرافی‌ها عرضه نشده است؛ اما در بازار پیش‌ از عرضه و در وب‌سایت‌های Getgems و Bybit امکان پیش‌خرید وجود دارد. همچنین می‌توان با انجام این بازی در تلگرام نات کوین دریافت کرد.

نات کوین توکن دارد؟

نات کوین در حال حاضر توکنی درون ربات تلگرامی این بازی است و مثل ارزهای دیجیتال رایج روی شبکه‌های بلاکچینی عرضه نشده است؛ اما به‌زودی توکن آن عرضه خواهد شد.

آیا نات کوین برای تلگرام است؟

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه ارتباط نزدیکی با توسعه‌دهندگان تلگرام دارد؛ اما این که لزوماً خود تلگرام آن را ساخته باشد قابل‌تأیید نیست.

قیمت نات کوین چقدر است؟

نات کوین اکنون در بازار پیش از عرضه معامله می‌شود و هنوز قیمت‌گذاری رسمی ندارد؛ اما در دو پلتفرم بای‌بیت (Bybit) و گِت‌جمز (Getgems)، قیمت نات کوین حدود ۵ دلار به‌ازای هر یک میلیون واحد است که البته این قیمت، مربوط به پیش از عرضه است و ممکن است در زمان عرضه رسمی، بالا یا پایین‌تر باشد.

نات کوین چه زمانی در صرافی‌ها لیست می‌شود؟

تاریخ دقیق عرضه نات کوین در صرافی‌ها مشخص نیست؛ اما انتظار می‌رود در ماه آوریل (تا پایان فروردین) این اتفاق رخ دهد.

بوستر در Notcoin چیست؟

بوستر نوعی جایزه در بازی به حساب می‌آید که می‌توانید با امتیازهای خودتان بخرید. بوسترها مقدار نات کوین‌های دریافتی را بیشتر می‌کنند یا ظرفیت ماین را افزایش می‌دهند.

اسکواد (Squad) چیست؟

اسکواد به تیم شما در ربات گفته می‌شود. هر کانال و گروه یک تیم دارد و می‌توانید در آنها شرکت کنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

24 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۱ ماه قبل

باسلام
وقت بخیر خسته نباشید
دو تا سوال داشتم کسی بتونه جواب بده یا راهنمایی کنند
1 . پسرم حدود 5 میلیون نات کوین داشته الان میخواد برداشت کنه فقط 5000 تا رو مشاهده می کنهایا ربات میلیون را به هزار تبدیل کرده ؟؟؟؟؟
سوال دوم من خودم حدود 2 میلیون نات کوین داشتم و گوشی دزده شده ایا برنامه تلگرام قابلیت بازیابی اطلاعات و برگردوندن رو داره ؟؟؟

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۳ ماه قبل

زیرده میلیون داشته باشی نابود میشه

روح الله حسنی
روح الله حسنی
۳ ماه قبل

سلام و درود
فعلاً که این بستر در تلگرام بسته شده و در گروه ارتباطی نات کویین هم ذکر شده که دیگه فعالیتی نمیشه و تموم شد این بازی و از همه کسانی که تو این بازی شرکت کردند تشکری کرده. الان سئوال اینجاست وقتی این بازی با تمام دستاوردهای بازیکنان تموم شده چطور میتونه تا آخر فروردین روی بازار بیاد؟
میشه توضیحات کلی بدید.

مهیار فاضل
مهیار فاضل
۳ ماه قبل

ناتکوین ده میلیون دارم، اگه کسی خریداره لطفا قیمت پیشنهادی برای هر یه میلیون ناتکوین رو بگه.

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۴ ماه قبل

تمام نظرات دوستان را خوندم امروز که ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ هست این متن رو با همکاران و دوستان عزیز به اشتراگ میزارم بماند به یادگار
در دنیای کریپتو هر چیزی امکان دارد اتفاق بیفتد از ارزی که یک شبه همه را پولدار و یک شبه همه بدبخت میکند زیاد دیده ایم زمان همه چیز را روشن خواهد کرد .
از پپه که با هیچ راهکار و راه حلی که یک شبه یه عده را پولدار کرد تا لونا که یک شبه نابود شد بله اینها همه واقعی هست برنامه داشتن خوب هست اما الزامی وجود ندارد که هر ارزی برنامه نداشت پس اسکم هست این جامعه کریپتو هست که هر ارزی را بخواهد میتواند از فرش به عرش برساند این بماند یادگار قیمت نات ۰/۰۰۰۱ به امید ان روز

Amir Tk
Amir Tk
۴ ماه قبل

من۲۰میلیون نات کوین دارم کسی میخره

Sadra
Sadra
۳ ماه قبل
پاسخ  Amir Tk

خریدارم 🤝🏻

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۳ ماه قبل
پاسخ  Sadra

یک میلیون دارم خریدار استی

مهیار فاضل
مهیار فاضل
۳ ماه قبل
پاسخ  Sadra

منم ده میلیون دارم. امیدوارم خریدار باشی.

رضا احمدی
رضا احمدی
۴ ماه قبل

این حتی لیست بشه هم حتی اونی که از اول بوده و کلی جمع کرده هم به سود آن چنانی نمیرسه
کلا نباید به این چیزا دل خوش کرد

Rahmani
Rahmani
۵ ماه قبل

من دارم میفروشم کسی هست بخره

Sadra
Sadra
۳ ماه قبل
پاسخ  Rahmani

خریدارم 🤝🏻

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۳ ماه قبل
پاسخ  Sadra

سلام هر یک میلیون را چن‌میخرین

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۵ ماه قبل

سلام

مریم شکوهی
مریم شکوهی
۵ ماه قبل

سلام

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۵ ماه قبل

الهی به امید تو