اخبار استخراج

ماراتن دیجیتال، استخراج یک بلاک نامعتبر بیت کوین در جریان یک آزمایش را تأیید کرد
ماراتن دیجیتال، استخراج یک بلاک نامعتبر بیت کوین در جریان یک آزمایش را تأیید کرد

شرکت استخراج ماراتن دیجیتال تأیید کرد که طی یک آزمایش با هدف بهینه‌سازی فعالیت‌هایش، یک بلاک نامعتبر بیت کوین استخراج کرده است. ماراتن خاطرنشان کرد که از درصد کمی از هش ریت شرکت برای انجام این آزمایش‌ها استفاده می‌کند و افزود که به‌هیچ‌وجه سعی در تغییر شبکه ندارند. این شرکت اظهار داشت که این باگ ناشی از عوامل محیطی دخیل در روند توسعه داخلی شرکت بوده است و ارتباطی به استخر استخراج بیت‌کوین ماراتون یا نرم‌افزار هسته بیت‌کوین ندارد. درحالی‌که چندین توسعه‌دهنده بیت کوین، ازجمله بیت‌مکس ریسرچ، دلیل استخراج این بلاک نامعتبر را به مسئله مرتب‌سازی تراکنش‌ها نسبت دادند، یک توسعه‌دهنده دیگر عقیده دارد که دلیل این امر تلاش ماراتون برای مرتب‌سازی تراکنش‌ها به‌ترتیب افزایش کارمزد آن‌ها بوده است.

 مشاهده منبع خبر
CoinTelegraph
سخنگوی اقتصادی دولت: امکان استخراج رسمی ارزهای دیجیتال وجود دارد
سخنگوی اقتصادی دولت: امکان استخراج رسمی ارزهای دیجیتال وجود دارد

طبق گزارش صدای بورس، احسان خاندوزی، در نشست خبری امروز خود با اشاره به موضوع پر مناقشه ارزهای دیجیتال گفت: «رئیس‌جمهور در اسفند ۱۴۰۰ به معاون اقتصادی خود دستور داد تا بحث قانون‌گذاری، رسمیت‌بخشیدن و تنظیم‌گری این حوزه را در دستور کار قرار دهد که در نهایت، موجب شد تا آئین‌نامه رمز ارزها در شهریور گذشته به تصویب دولت برسد». سخنگوی اقتصادی دولت افزود: «امروز اگر فردی قصد استخراج ارزهای دیجیتال را داشته باشد می‌تواند پس از طی مراحلی به‌صورت رسمی استخراج را انجام دهد».

خاندوزی در ادامه خاطرنشان کرد که در این آئین‌نامه هم شرایط صدور مجوز و هم شرایط استخراج ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته بود. اما مسائلی مانند مبادلات مالی و نحوه استفاده از این دارایی‌ها همچنان محل اختلاف باقی ماند و به همین منظور لایحه‌ای در دولت در حال تدوین است که جزئیات تبادل یا ذخیره رمز ارزها در این لایحه مصوب خواهد شد. با این حال، او زمان دقیقی را نهایی‌شدن این لایحه جدید اعلام نکرد.

 مشاهده منبع خبر
صدای بورس
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.