atlas-black-friday

ایردراپ چیست؟ چگونه ارزدیجیتال رایگان دریافت کنیم؟

ایردراپ چیست؟ چگونه ارزدیجیتال رایگان دریافت کنیم؟

پول نمی‌تواند از ناکجاآباد به دست‌تان برسد، اما رمزارز می‌تواند!

آیا تا کنون برای‌تان اتفاق افتاده است که روزی موجودی کیف‌پول‌تان را بررسی کنید و ببینید تعدادی توکن به آن اضافه شده است؟ اولین چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد چیست؟

مطمئن باشید کسی این توکن‌ها را اشتباها به حساب شما نریخته است. عرضه‌کنندگان رمزارز، هر از گاهی با برگزاری ایردراپ‌ها به افرادی که کیف‌پولِ اتریوم دارند توکن‌های رایگان ارائه می‌دهند. این کار تقریبا از همان ابتدای عرضه‌ی اولیه‌ی (ICO) اتریوم بارها انجام شده است. شاید برخی از صاحبان کیف‌پولِ ETH تا کنون چندین بار متوجه شده باشند که تعدادی توکن اضافی در کیف‌پول‌شان وجود دارد و نمی‌دانند از کجا آمده است. ممکن است به نظر شما این کار تا حدودی غیرمنطقی باشد، اما این تصمیم در واقع نوعی استراتژی بازاریابی است که از سوی عرضه‌کنندگان رمزارز به منظور افزایش آگاهی مخاطبان مربوطه مانند سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان اتخاذ می‌شود.

اگر کیف‌پولی در اتراسکن داشته باشید و آن را بررسی کنید (توصیه می‌شود هرگز به منظور بررسی موجودی حساب‌تان از کلید خصوصی برای باز کردن کیف‌پول استفاده نکنید)، یک نوار در بالای صفحه به نام پیگیریِ‌توکن (Token Tracker) خواهید دید. البته این نوار فقط زمانی که در حساب‌تان توکن وجود داشته باشد ظاهر می‌شود. اگر آن را نمی‌بینید یعنی در حال حاضر هیچ توکن یا ایردراپی در حساب‌تان وارد نشده است.

ایردراپ چگونه به هدف خود می‌رسد؟

این موضوع به واکنش افراد پس از دریافت توکن‌های رایگان بستگی دارد. اگر روزی چنین توکن‌هایی را در حساب خود ببینید چه خواهید کرد؟ در گوگل جستجو می‌کنید؟ از کسی سؤال می‌کنید یا آن را نادیده می‌گیرید؟

اگر برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر بروید، ایردراپ با موفقیت روبه‌رو می‌شود. زیرا این همان هدفی است که ایردراپ دنبال می‌کند؛ اینکه مخاطبان از وجود یک رمزارز آگاه شوند.

اگر با شخص دیگری (مثلا دوست‌تان) درباره‌ی این توکن‌ها صحبت کنید، در این صورت شما دوست‌تان را از وجود این ارز آگاه کرده‌اید و اطلاعاتی راجع به آن بین شما ردوبدل شده است. در این حالت که از روش اول خیلی بهتر است، دو نفر از این رمزارز آگاهی یافته‌اند و اگر هزاران نفر دیگر نیز همین کار را انجام دهند، باز هم ایردراپ با مبلغی ناچیز به هدفش رسیده است.

اما اگر پس از دریافت این توکن‌ها آنها را نادیده بگیرید، ایردراپ در هدفش که آگاه کردن شما از رمزارز موردنظر و افزایش اطلاعات مربوط به آن است با شکست مواجه خواهد شد.

در نهایت ایردراپ به روشی فراتر از بازاریابی صرف تبدیل شد. عرضه‌کنندگان رمزارز، ایردراپ را به عنوان روشی برای افزایش ارزش ارز برگزار می‌کردند و در آن به خریداران ارز موردنظر متناسب با موجودی کل حساب‌شان ارز رایگان جایزه می‌دادند. افرادی که روی رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌کردند، به منظور دریافت ارز رایگان باید ارز مورد نظر را می‌خریدند و اگر می‌خواستند سهم بیشتری داشته باشند باید ارز بیشتری خریداری می‌کردند.

با این حال در این مطلب قصد نداریم به نحوه‌ی دریافت توکن‌های رایگان از طریق خریداری آنها بپردازیم و هدف اصلی این است که به شما آموزش دهیم چگونه می‌توانید توکن‌های رایگان دریافت کنید.

با سیاست جدید فیس‌بوک مبنی بر ممنوعیت تبلیغ ICOها (عرضه‌ی اولیه‌ی رمزارزهای جدید)، بسیاری از عرضه‌کنندگان برای معرفی رمزارزهای خود به ایردراپ به عنوان یک روش جایگزین برای تبلیغات «پرداخت به ازای هر کلیک» روی آورده‌اند. بسیاری از ICOها برای یافتن مشتریان جدید بر اثر شبکه‌ای تکیه می‌کنند. به عبارت ساده، آنها شما را از وجود رمزارز آگاه می‌کنند و امیدوارند که شما نیز آنها را به دوستان و آشنایان خودتان معرفی کنید. آنها با استفاده از روش‌های سیستماتیک ارجاعی قدرتمند این کار را انجام می‌دهند.

شرکت در ایردراپ‌های رایگان

برای شرکت در ایردراپ به کیف پول اتریوم نیاز است

برای شرکت در ایردراپ‌های رایگان به ابزارهای زیر نیاز دارید:

۱- کیف‌پول اتریوم: این با کیف‌پولی که در صرافی‌ها هست متفاوت است. این کیف‌پول باید با ERC20 سازگار باشد، زیرا بیشتر توکن‌هایی که در ایردراپ‌ها ارائه می‌شوند توکن‌های ERC20 هستند که در اصل ICOهای مبتنی بر اتریوم هستند یا قبلا مبتنی بر اتریوم بودند و الان تغییر کرده‌اند. توصیه می‌شود برای شروع از MetaMask یا MyEtherWallet استفاده کنید، اما بعدها بهتر است یک کیف‌پول سخت‌افزاری مانند Ledger Nano نیز داشته باشید.

۲- کیف‌پول‌تان باید فعال باشد: منظور این است که باید از کیف‌پول‌تان استفاده کنید. بسیاری از ایردراپ‌ها فعالیت‌های کیف‌پول‌تان را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که این کیف‌پول واقعا فعال است؛ زیرا ممکن است برخی افراد تعداد زیادی کیف‌پول با آدرس‌های متفاوت بسازند تا توکن‌های رایگان بیشتری دریافت کنند و این اصلا عادلانه نیست. این بدان معنی است که اگر فعالیتی در کیف‌پول‌تان مشاهده نشود، ممکن است توکن رایگان از ایردراپ دریافت نکنید. گاهی اوقات برگزارکنندگان ایردراپ به وضوح حتی برخی از انواع موجودی حساب را نیز مورد بررسی قرار خواهند داد.

۳- حساب‌کاربری در تلگرام: بسیاری از این ICOها از تلگرام به عنوان ابزار گفتگو استفاده می‌کنند و دلایل خوبی هم برای این کار دارند. عرضه‌کنندگان رمزارزهای جدید می‌خواهند تعداد مخاطبان‌شان را افزایش دهند و چه چیزی از این بهتر که افراد به گروه یا کانال تلگرام‌شان ملحق شوند. به یاد داشته باشید تا زمانی که در کیف‌پول اتریوم‌تان ارز را دریافت نکرده‌اید از گروه یا کانال تلگرام عرضه‌کنندگان خارج نشوید، زیرا ممکن است به دلیل خروج‌تان توکن‌ها را به حساب‌تان واریز نکنند.

۴- حساب‌کاربری توییتر: یک حساب کاربری در توییتر بسازید. دقیقا مانند تلگرام، ممکن است بسیاری از ایردراپ‌ها از شما بخواهند در توییتر آنها را دنبال کنید. برخی از آنها حتی ممکن است از شما بخواهند برخی از توییت‌های‌شان را مجددا از حساب‌کاربری خودتان توییت کنید.

۵- نشانی ایمیل: برخی ایردراپ‌ها ممکن است نشانی ایمیل‌تان را درخواست کنند. اگر تمایل ندارید آدرس ایمیل اصلی‌تان را بدهید، یک ایمیل دیگر بسازید. مراقب باشید رمز عبورش را گم نکنید، زیرا احتمالا از شما خواهند خواست ایمیل‌تان را تأیید کنید.

به دست آوردن توکن‌ها و برداشتِ آنها

اگر در جستجوی بهترین ایردراپ هستید، در EARN ثبت‌نام کنید. آنها با همکاری ICO‌ها و عرضه‌کنندگان رمزارز، ایردراپ‌ها را راه‌اندازی می‌کنند و برای شرکت در هر ایردراپ فقط کافی است ۱ دلار بپردازید.

معمولا ۱ تا ۲ ماه طول می‌کشد تا پس از پایان ایردراپ توکن‌های رایگان را دریافت کنید. زیرا بسیاری از ایردراپ‌ها قبل از فروش توکن‌ها یا در خلال فروش آنها برگزار می‌شوند و توکن‌ها تا زمانی که دوره‌ی فروش توکن به پایان نرسد به هیچ وجه قابل توزیع نیستند.

برای بررسی اطلاعات کیف‌پول‌تان و این‌که آیا توکن‌ها به کیف‌پول‌تان ریخته شده‌اند یا خیر، فقط باید به سایت اتراسکن (https://www.etherscan.io) مراجعه کنید. آدرس ETHتان را در کادر جستجو تایپ کنید. اگر توکن در کیف‌پول‌تان موجود باشد، در نوار پیگیری توکن نمایش داده خواهد شد. اگر این نوار را نمی‌بینید یعنی هنوز توکن در کیف‌پول‌تان ریخته نشده است. به تصویر زیر دقت کنید:

بررسی موجودی کیف پول

هنگامی که واقعا توکن‌ها را به دست می‌آورید، می‌توانید مستقیما آنها را از طریق سرویس‌هایی مانند My Ether Wallet (MEW) برداشت کنید. کاری که باید انجام دهید این است که از طریق MetaMask، Ledger Nano یا برخی روش‌های دیگر (تأکید می‌کنیم هرگز برای بررسی موجودی حساب یا ورود به کیف‌پول از کلید خصوصی استفاده نکنید) به کیف‌پول‌تان دسترسی پیدا کنید و توکنی را که می‌خواهید برداشت کنید انتخاب کنید.

مراقب کلاهبرداران باشید

افراد زیادی با وعده‌های دروغین درباره‌ی پول رایگان منتظر شما هستند تا فقط با یک کلیک اشتباه به آسانی همه‌چیز را از دست بدهید. در این‌جا نکاتی به شما ارائه خواهیم کرد که با کمک آنها می‌توانید از دستبرد کلاهبرداران در امان بمانید.

۱- هرگز کلید خصوصی‌تان را برای کسی ارسال نکنید

کلید خصوصی‌تان را به هیچ‌کس ندهید. حتی اگر کسی می‌خواهد موجودی حساب‌تان را بررسی کند، نیاز نیست کلید خصوصی‌تان را داشته باشد. این کار به راحتی از طریق ابزارهایی مانند اتراسکن امکان‌پذیر است.

۲- به هیچ آدرسی پول نفرستید

به یاد داشته باشید: ایردراپ‌ها رایگان هستند. یک ایردراپ هرگز از شما نمی‌خواهد که مقداری پول به آدرس خاصی ارسال کنید. اگر ایردراپی که در آن شرکت کرده‌اید چنین شرطی برای دادن توکن‌ها گذاشته است، جعلی است و باید از آن بگذرید.

۳- رسمی بودن منبع ایردراپ را بررسی کنید

اگر عرضه‌کنندگان رمزارزها بخواهند یک ایردراپ برگزار کنند حتما آن را از طریق حساب‌های خودشان در رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر اعلام خواهند کرد. از این طریق می‌توانید مطمئن شوید که ایردراپ موردنظر رسمی است یا خیر. در غیر این‌صورت، ممکن است به دام کلاهبردارانی بیفتید که قصد دارند اطلاعات شما را سرقت کنند.

تصویر زیر یک نمونه از ایردراپ کلاهبرداری است. بیایید با هم آن را بررسی کنیم:

ایردراپ چیست؟ چگونه ارزدیجیتال رایگان دریافت کنیم؟

اولین نشانه‌ی کلاهبرداری در این‌جا این است که پول درخواست کرده است. البته همیشه تشخیص کلاهبرداری‌ها به این راحتی نیست، بنابراین باید هوشیار باشید. به دیدگاه‌ها نگاه کنید. ۸ دیدگاه وجود دارد که اگر آنها را بررسی کنید می‌بینید ۷ تا از آنها حساب‌های توییتر جعلی هستند که وانمود می‌کنند در این ایردراپ شرکت کرده‌اند و با مبلغ پرداختی ناچیز مقدار زیادی توکن رایگان دریافت کرده‌اند. هشتمین دیدگاه نیز از سوی کسی است که متوجه این کلاهبرداری شده است و قصد دارد به مردم درباره‌ی این سرقت هشدار دهد.

حالا به حساب‌کاربری توییتر دقت کنید. ممکن است ببینید که حدود ۳۰۰۰ یا حتی بیشتر دنبال‌کننده دارد، اما همه‌ی توییت‌ها متعلق به کمتر از ۲۴ ساعت گذشته است. آیا به نظر شما این می‌تواند واقعی باشد؟ چطور ممکن است رمزارزی که فقط در ۲۴ ساعت گذشته اطلاع‌رسانی کرده است، ۸ میلیون یورو پیش‌فروش شده باشد؟ این موضوع یک کلاهبرداری است و نباید آن را باور کنید.

این تصویر در واقع تصویری جعلی است که با فتوشاپ درست شده و حتی فونت‌هایش با فونت سایر بخش‌ها همخوانی ندارد. این کلاهبرداری از بدترین نوع آن است. یک جستجو در گوگل‌ایمیج نشان می‌دهد این لوگو در واقع متعلق به Thrive است. بنابراین همیشه باید هوشیارانه به دنبال نشانه‌های کلاهبرداری در یک ایردراپ باشید.

منابعی که به شما در یافتن ایردراپ‌ها کمک می‌کنند

سایت‌ها و خبرنامه‌های زیادی وجود دارند که ایردراپ‌هایی را که قرار است برگزار شوند به شما معرفی می‌کنند. توصیه می‌شود به جای این‌که خودتان آنها را جستجو کنید در آنها ثبت‌نام کنید (ثبت‌نام در آنها رایگان است). کلاهبرداران زیادی منتظر شما هستند و سعی دارند خودشان را قانونی و حقیقی جلوه دهند. این منابع ایردراپ‌های در حال برگزاری را اعلام می‌کنند.

اگر همین الان می‌خواهید در یکی از آنها ثبت‌نام کنید، به Cosmic Trading نگاهی بیندازید. همیشه در این کانال ایردراپ‌هایی اعلام می‌شوند و از نظر قانونی تأیید شده‌اند؛ می‌توانید به آنها اعتماد کنید.

منبع: hackernoon
اشتراک
اطلاع از
guest
32 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد
محمد
22 روز پیش

دریافت airdrop رایگان از طریق لینک
https://nftsea.net/TGW5UKL

نوید
نوید
16 روز پیش
پاسخ  محمد

سلام لینک باز نمیشه

افشین کیومرثی
افشین کیومرثی
3 ماه پیش

با سلام
توضیحات مندرج در متن در خصوص نحوه دریافت ایردراپ و … برای من مبهم هستند.

ابراهیم دهقان کلیشادیه
ابراهیم دهقان کلیشادیه
8 ماه پیش

سلام خسته نباشی توراخداتوبه هرکس دوست داری کمک کنید به چندصرافی بیت کوین وارزدیجیتال فرستادم پولشاندادن کمکم کنید که بیت کوین به کی کجابفروشم

ali
ali
5 ماه پیش

سایت farhad-exchange.com یکی از صرافی های خوب برای خرید و فروش هست

حمید
حمید
8 ماه پیش

سلام
دقیقا این Cosmic Trading که در مقاله گفتند کجاست؟
تلگرام و اینستاگرام که نبود! کجا هست؟
لطفا آدرس دقیق

وحید ترکمانی
وحید ترکمانی
8 ماه پیش

لطفاً مسخصا یک کیف پول که برای ایردراپ مناسب هست رو بگید، یکی ایردراپ بر پایه ترون یکی بر پایه اتر

اف ام
اف ام
1 سال پیش

سلام
ایا برای دریافت توکن از طریق ایردراپ باید در کیف پول مقداری اتریوم داشته باشیم؟
یعنی کارمزد تراکنش میخوان؟

محمد
محمد
1 سال پیش

این earn که گفتید چی هست سایته؟

برزو سپهر
برزو سپهر
1 سال پیش

سلام من اپ کیف myetherwallet را نصب کردم خیلی فرق داره میشه راهنمایی کنید

ehsan
ehsan
1 سال پیش

سلام
cosmic trading سایته؟

SamHakimi
SamHakimi
1 سال پیش

سلام و درود سوالی داشتم
ایا میشه این ایردراپ هایی که میگیریمو انتقال بدیم به ولتمون و اونا رو به ارزهای بدرد بخور مثل بیتکوین تبدیل کنیم؟
مثلا من ۱۰ دلار ایردراپ داذم و بعد از لیست شدن در صرافی ها به کوینومی ممنقل کنم و به اندازه اون ۱۰ دلار بیتکوین اکسچنج کنم؟

زهرا
زهرا
2 سال پیش

سلام من بلنسم درامد توش هس( اتر اسکن) ولی نمیدونم چجوری باید به کیف پول دیگه انتقال بدم میشه راهنمای کنید راجع به انتقال به کیف دیگه مر30؟؟؟؟؟

مصطفی هراتی
مصطفی هراتی
2 سال پیش

سلام لطفا در مورد uplibraتوضیحاتی رو بدین

نیما ملک پور
مدیر
نیما ملک پور
2 سال پیش

سلام
کلاهبرداریه و در حال سواستفاده از اسم لیبراست

محمدمهدی غلامی
محمدمهدی غلامی
2 سال پیش

سلام
اگه میشه یه منبع معتبر ارائه بدین که بتونیم درستی ایردراپ هارو تشخیص بدیم
حالا میخواد این منبع تو تلگرام باشه یا یه سایت یا…
اینطوری اگه بخوایم هر ایردراپی که میاد رو بزنیم باید هرروز 10_20 تا ایردراپ ثبت نام کنیم

علی معین نژاد
علی معین نژاد
2 سال پیش

مرجع کامل کسب ارزهای دیجیتال رایگان و ایردراپ ها

مهدی
مهدی
2 سال پیش

سلام خسته نباشید 1200 تا پیوت دارم بعد از لیست شدن نگهدارم تا قیمتش بره بالا نظرتون چیه؟
تازه هم با ایردراپ و اصطلاخاتش آشنا شدم از کجا شروع کنم

عبید
عبید
2 سال پیش

یک سؤال داشتم اونم اینه که بعضیا باید جوین گروه تلگرام بدی اما لینکش به صورت لینک کانال هست و وقتی میزنیم میگه این یوزر پیدا نشد.
باید کار خواصی انجام بدیم ?

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
2 سال پیش
پاسخ  عبید

سلام
این به خاطر اینه که شما قصد ورود با شماره ایران رو دارید. چون اون قابلیت برای کاربران ایرانی اعمال نشده
با شماره مجازی امتحان کنید.

وارش
وارش
2 سال پیش

با سلام
دقیقا همین مشکل برای منم هست نوشته که مدیریت شما رو از نوشتن در این گروه محدود کرده ولی تو لیستش اسمم هست آیا منم باید با شماره مجازی انجام بدم یا دیگر احتیاج نیست
و

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
2 سال پیش
پاسخ  وارش

سلام فکر میکنم خود به خود کاربران ایرانی هنوز اجازه ارسال پیام در گروه‌های پابلیک خارجی رو ندارن
بله اگر با شماره مجازی برید مشکل حل میشه

مختار
مختار
1 ماه پیش
پاسخ  عبید

وقتی جوین میشید در تلگرام یک پیام‌میاد همونجا روش بزنید کپی میشه که یه لینکه
لینک رو پیست کنید انتهای لینک یک عدد نوشته فقط همون عدد رو وارد کنیدو بقیه لینک رو پاک کنید

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA