جذب نیرو برای تیم توسعه بلاک چین فیس‌بوک همچنان ادامه دارد

جذب نیرو برای تیم توسعه بلاک چین فیس‌بوک همچنان ادامه دارد

کمپانی بزرگ فیس‌بوک همچنان به دنبال افزایش تعداد کارکنان مرتبط با حوزه بلاک چین است. این غول شبکه‌های اجتماعی در پنج جایگاه شغلی دیگر، نیرو جذب می‌کند.

وب سایت مشاغل فیسبوک تقریبا یک ماه پیش ۲۰ فرصت شغلی مرتبط با این فناوری را در فهرست خود آورده بود. برخی از فرصت های شغلی جدید فیس بوک در دفتر مرکزی منلوپارک – کالیفرنیا، عبارتند از: مدیر تولید، مدیر اجرایی کسب و کار، پژوهشگر داده، مهندس نرم افزار و مدیر توسعه محصول.

مدیرعامل فیس بوک اخیرا در سخنرانی های عمومی، بیشتر در مورد بلاک چین و رمزنگاری صحبت کرده است. گفته های او نشان از اقدام برای استفاده از رمزنگاری کاربر به کاربر برای اطلاعات کاربران در فیس بوک، اینستاگرام و واتساپ دارد. البته شعار تمرکززدایی و حریم خصوصی مارک زاکربرگ از دید عده ای از منتقدین، چیزی به جز یک پیام تبلیغاتی نیست.

مارک زاکربرگ در گفت‌وگو با جاناتان زیترین، استاد دانشکده حقوق دانشگاه ‌هاروارد، از چشم انداز استفاده فیس بوک از یک مدل مبتنی بر بلاک چین رونمایی کرد که امکان لاگین های غیرمتمرکز را فراهم آورده و نیازی به اعتبارسنجی توسط سرور ندارد.

جذب نیرو برای تیم توسعه بلاک چین فیس‌بوک همچنان ادامه دارد

مارک زاکربرگ و جاناتان زیترین

در همین حال، نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که فیسبوک در حال توسعه یک ارز دیجیتال است که کاربران می توانند آن را در میان یکدیگر معامله و یا در صرافی های ارز دیجیتال به ارز دیگری تبدیل کنند.

مشخص نیست که فیسبوک چه برنامه ای را در نظر دارد، اما می دانیم که در حال جذب نیرو است.

علاوه بر آن، آخرین تبلیغات فیسبوک یک چشم انداز کلی از استراتژی کریپتو در آن را ارائه می دهند. طبق اعلام فیس بوک، تیم بلاک چین این شرکت به صورت یک استارتاپ درون فیسبوک راه اندازی شده و مشغول بررسی جوانب مختلف فناوری بلاک چین است.

تیم توسعه بلاک چین در فیسبوک ضمن اشاره به وعده های امیدوارکننده این فناوری اظهار داشت:

«هدف نهایی ما این است که به میلیاردها نفر از مردم جهان کمک کنیم تا به چیزهایی که ندارند، دسترسی پیدا کنند – امکاناتی نظیر مراقبت های بهداشتی، خدمات مالی برابر، و یا راه هایی جدیدی برای ذخیره یا به اشتراک گذاری اطلاعات.»

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه