فیس‌بوک همچنان در حال استخدام متخصصین بلاک چین!

فیس‌بوک همچنان در حال استخدام متخصصین بلاک چین!

فیسبوک، غول شبکه‌های اجتماعی، همچنان به دنبال افزایش تعداد کارکنان و کارمندان مرتبط با بلاک چین خود است.

وب‌سایت مشاغل فیسبوک، در حال حاضر ۲۰ فرصت شغلی مرتبط با این فناوری در طیف گسترده‌ای از حوزه‌ها از جمله، مدیر ارتباطات فناوری، محقق یا مامور تحقیق بررسی خطرات، پژوهشگر داده، دو مدیر محصول و یک طراح محصول، مدیر استراتژی برند و بازاریابی، مهندسان، محققین مختلف تجربه کاربری (UX) و دیگر مشاغل دیگر را در فهرست خود آورده است.

احتمالا عجیب‌ترین و غیرمعمول‌ترین شغل، شریک استراتژیک امنیت جهانی است که به عنوان رابط و هم‌فکر بین امنیت جهانی و شرکای تجاری اصلی منتخب در مورد سازمان بلاک چین فیسبوک خدمت خواهد کرد.

توضیحات این مشاغل در وب‌سایت فیسبوک چیزی در مورد محصولات آینده آشکار نکردند، اما این‌طور به نظر می‌رسد که به اهداف بلند پروازانه اشاره می‌کنند.

هدف نهایی ما کمک به میلیاردها نفر برای دسترسی به چیزهایی است که اکنون در اختیار ندارند. این خدمات می‌تواند مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی عادلانه، و یا روش‌های جدید برای ذخیره و اشتراک اطلاعات باشد.

علاقه به بلاک چین

پیش از موج فعلی استخدام، فیسبوک به علاقه شدیدی که زمانی به بلاک چین داشته اشاره کرده است.

با توجه به گزارش اخیر نیویورک تایمز، فیس‌بوک بر روی توکنی کار می‌کند که در تمام پلتفرم‌های رسانه‌ای شرکت، که شامل خود فیسبوک، واتس‌اپ و اینستاگرام می‌شود، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این توکن نوعی ارز دیجیتال با ثبات خواهد بود که نرخ آن با یک سبد از چند ارز فیات تعیین و تنظیم می‌شود.

فیس‌بوک همچنان در حال استخدام متخصصین بلاک چین!

این روزنامه همچنین در گزارش خود نوشت، ۵۰ مهندس این شرکت در حال حاضر بر روی این توکن کار می‌کنند و انتظار می‌رود در نیمه اول سال ۲۰۱۹ منتشر شود.

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل فیسبوک، در مصاحبه ویدئویی با استاد حقوق دانشگاه هاروارد، جاناتان زیترین (Janathan Zittrain) که به تازگی منتشر شده است اذعان داشت، فناوری بلاک چین ممکن است به شرکت اجازه و امکان حدس و تصور دوباره‌ی روش کاربران برای وارد شدن به پلتفرم شبکه اجتماعی رسانه‌ای را می‌دهد و جایگزین سیستم فعلی به نام اتصال فیسبوک (Facebook Connect) می‌شود.

مارک زاکربرگ بیان کرد:

در واقع شما اطلاعات خود را می‌گیرید، آن را روی برخی سیستم‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌کنید و شما این حق انتخاب را دارید که بدون این‌که از طریق واسطه اقدام کنید، وارد حساب کاربری خود شوید.

تابستان گذشته، دیوید مارکوس (David Marcus) رئیس پیشین PayPal، با اشاره به انتصاب جدید خود در فیسبوک به عنوان سرپرست تحقیقات بلاک چین که سبب کناره‌گیری او از سمتش در هیئت مدیره صرافی کوین‌بیس (Coinbase) شد، اظهار داشت که بلند پروازی شرکت‌های اجتماعی رسانه‌ای برای این فناوری به اندازه کافی جدی است که تعارض و کشمکش ایجاد کند.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهران
مهران
۵ سال قبل

لطفا در مباحث اینده کتابها یا برنامه های آموزشی مرتبط با بلاک چین رو معرفی کنید. نه تنها اینکه بلاک چین چیست، بلکه چه پیش زمینه هایی برای این دانش لازمه و یا اینکه چطور یک متخصص در این حوزه بشویم