فیس‌بوک به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال در نیمه اول سال ۲۰۱۹!

فیس‌بوک به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال در نیمه اول سال ۲۰۱۹!

طبق مقاله‌ای که ۲۸ فوریه (۹ اسفند)، در مجله معتبر نیویورک تایمز به انتشار رسید، فیس‌بوک، یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا، با احتمال عرضه یک ارز دیجیتال، در حال مذاکره با چند صرافی است.

در این مقاله که با موضوع تلاش‌های زیاد برای معرفی ارزهای دیجیتال داخلی در پلتفرم‌های بزرگ پیام‌رسان به منتشر شد، به برنامه‌ پیام‌رسان‌های سیگنال (Signal) و تلگرام برای انتشار ارز دیجیتال در ۱۲ ماه آینده هم اشاره شده است.

بر اساس این گزارش، چهار نفر که در جریان مذاکرات مخفی فیس‌بوک هستند، درباره آن اطلاعات داده‌اند. طبق گفته این افراد، فیس‌بوک به صرافی‌ها اعلام کرده که انتظار دارد در نیمه اول سال ۲۰۱۹ اقدام به انتشار یک محصول کند.

می‌توان گفت این پروژه فیس‌بوک که طبق گزارش قبلی بلومبرگ، احتمالا یک ارز دیجیتال با ثبات (استیبل کوین) روی سرویس پیام‌رسان واتس‌اپ است، مهمترین و جذاب‌ترین اتفاق این فضا خواهد بود. این غول شبکه اجتماعی حدود ۲.۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد.

فیس‌بوک به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال در نیمه اول سال 2019!

یک منبع ناشناس در گفتگو با کوین دسک تایید کرد که با توجه به جلسات قبلی در دفتر رسمی فیس‌بوک در منلو پارک، این شرکت در حال کار بر روی یک ارز دیجیتال با ثبات است.

همانطور که قبلا گزارش کردیم، فیس‌بوک طی چند ماه اخیر با استخدام کارشناسان و افراد با استعداد، تیم بلاک چین خود را به شدت توسعه داده است. این شرکت اکنون به دنبال آن است که ۲۰ موقعیت شغلی در ارتباط با بلاک چین خود را با کارمندان حرفه‌ای پر کند. بر اساس گزارش اخیر تایمز، بیش از ۵۰ مهندس فیس‌بوک در حال کار بر روی پروژه بلاک چینی این شرکت هستند.

این گزارش با استناد به گزارشات قبلی در رابطه با برنامه فیس‌بوک برای یکپارچه سازی سرویس‌های پیام‌رسان در برنامه‌های پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس‌اپ و اینستاگرام، احتمال راه‌اندازی پروژه مذکور را بالا برد.

 

منبع: Coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه