فیس‌بوک در پیام‌رسان واتس‌اپ ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

فیس‌بوک در پیام‌رسان واتس‌اپ ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

به گزارش بلومبرگ در ۲۰ دسامبر (۲۹آذر)، فیس‌بوک در حال ساخت یک ارز دیجیتال برای کاربران سرویس پیام‌رسان واتس‌‌اپ است. این توکن با تمرکز بر روی بازار رمیتنس هند ظاهراً برای انتقالات پولی درون برنامه‌ای استفاده خواهد شد.

بلومبرگ با اشاره به منابع آگاه در این زمینه اعلام کرد که فیس‌بوک در حال ایجاد یک ارز دیجیتال باثبات یا همان استیبل کوین است. در ادامه به گفته این منابع کوین فیس‌بوک در آینده‌ای نزدیک عرضه نخواهد شد چرا که این غول فناوری بر روی استراتژی نگه‌داری دارایی‌ها که برای مثال شامل ارتباط دارایی خاصی با استیبل کوین می‌شود، در حال تحقیق است.

بازار رمیتنس هند حجم قابل توجهی به خود اختصاص داده است. با استناد به داده‌های بانک جهانی، این کشور نزدیک به ۶۹ میلیارد دلار از رمیتنس‌های خارجی در سال ۲۰۱۷ دریافت کرد که ۲.۸ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور محسوب می‌شود.

واتس‌اپ با ۲۰۰ میلیون کاربر از محبوبیت بالایی در هند برخوردار است. با توجه به کاهش هزینه‌های اینترنت و انتقال داده، سال گذشته تعداد کاربران مناطق روستایی در هند به دوبرابر مقدار قبلی افزایش یافت.

فیس‌بوک در پیام‌رسان واتس‌اپ ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی خواهد کرد

دیدگاه فیس‌بوک نسبت به ارزهای دیجیتال در طول سال جاری به طرز چشمگیری تغییر یافت. در ژانویه ۲۰۱۸، این شبکه اجتماعی تبلیغات ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود ممنوع کرد. این اقدام از سوی فیس‌بوک برای جلوگیری از برجسته‌سازی محصولات مالی و خدماتی انجام شد که به طور مکرر با فعالیت‌های گمراه‌کننده و مغالطه‌آمیز مرتبط بودند.

در ماه می، دیوید مارکوس، مدیر ارشد برنامه پیام‌رسان فیس‌بوک از تشکیل تیم اکتشافی بلاک چین در فیس‌بوک خبر داد. در زمان اعلام این خبر، مارکوس در هیئت مدیره صرافی ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهنده خدمات کیف پول کوین‌بیس نیز حضور داشت.

فیس‌بوک در این باره نوشت:

من در حال برپایی گروه کوچکی برای کشف چگونگی به کارگیری بلاک چین در فیس‌بوک هستم و این کار را از ابتدا انجام خواهم داد.

فیس‌بوک در اواخر ماه ژوئن ممنوعیت تبلیغات ارزهای دیجیتال را لغو کرد؛ این در حالی بود که این پلتفرم رویکرد خود را نسبت به ICOها تغییر نداد.

در ماه آگوست مارکوس برای جلوگیری از احساس تعارض منافع از هیئت مدیره کوین‌بیس خارج شد. او در این باره گفت:

به خاطر گروه جدیدی که پیرامون بلاک چین در فیس‌بوک ایجاد کردم، تصمیم به کناره‌گیری برای من تصمیم بهتری محسوب می‌شود.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
آرش
آرش
5 سال قبل

ارز دیجیتال تلگرام کجا رفت؟ این هم مثل اون