توصیه تیم دراپر به رئیس جمهور آرژانتین برای رونق اقتصادی: بیت کوین را قانونی کن

توصیه تیم دراپر به رئیس جمهور آرژانتین برای رونق اقتصادی: بیت کوین را قانونی کن

به گزارش کوین‌تلگراف اسپانیایی در ۲۲ مارس (۲ فروردین) تیم دراپر (Tim Draper)، فعال حوزه ارز دیجیتال به رئیس‌جمهور آرژانتین توصیه کرد که به منظور بهبود شرایط اقتصادی این کشور بیت کوین را قانونی کند.

سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر آمریکایی در روز ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) با مائوریسیو ماکری (Mauricio Macri)، رئیس‌جمهور آرژانتین دیدار کرد تا با او در مورد چشم‌انداز اقتصادی کشورهای آمریکای لاتین بحث و تبادل نظر کند.

در طول این نشست، دراپر در رابطه با پتانسیل فناوری‌های در حال ظهور مانند بلاک چین و ارز دیجیتال برای بهبود مشکلات عمده اقتصاد آرژانتین، از جمله کاهش ارزش پزو آرژانتین و همچنین فرار مغزها سخن گفت.

کوین‌تلگراف به نقل از دراپر نوشت:

ما در رابطه با بیت کوین و کاهش ارزش پزو صحبت می‌کردیم و من شرطی را مطرح کردم. اگر پزو ارزش بیشتری نسبت به بیت کوین داشته باشد، من سرمایه‌گذاری‌ای که برای این کشور در نظر گرفته بودم را دو برابر خواهم کرد.

اما اگر بیت کوین نرخ بالاتری نسبت به پزو داشته باشد، باید آن را به عنوان ارز ملی اعلام کنند. این یک تصمیم عالی و بی‌نقصی خواهد بود، چرا که در این ارز دیجیتال عدم اطمینان وجود دارد.

در پی این دیدار، دراپر در مصاحبه‌ای با ماریا جولیتا رومی (Maria Julieta Rumi) موضع خود را در رابطه با ارز دیجیتال بیان کرد و خاطر نشان کرد که وی معتقد است که بلاک چین و بیت کوین، انقلابی بزر‌گ‌تر از اینترنت هستند.

توصیه تیم دراپر به رئیس جمهور آرژانتین برای رونق اقتصادی: بیت کوین را قانونی کن

تیم دراپر اظهار داشت که اکنون زمان خوبی برای پذیرش این فناوری در آرژانتین است و ادعا می‌کند که این امر تغییرات کاملی را در نظام بانکداری، بازرگانی و سیستم‌های مالی به همراه خواهد داشت.

در این مصاحبه، دراپر همچنین مکررا موضع صعودی خود نسبت به بیت کوین را یادآور شد و پیش‌بینی کرد که بیت کوین بین سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ ارزشی معادل ۲۵۰ هزار دلار خواهد داشت و ۵ درصد از سهم بازار جهانی را تشکیل می‌دهد.

او این‌گونه شرح داد که به محض این‌که مردم بتوانند به راحتی از بیت کوین استفاده کنند، درست مانند پزو یا دلار، انتخاب آن‌ها بیت کوین خواهد بود، چراکه این ارز غیرمتمرکز، باز، آسیب‌ناپذیر و جهانی است.

در ماه فوریه، تیم دراپر مدعی شده بود که در ۵ سال آینده پول فیات تنها توسط مجرمان استفاده خواهد شد.

در همین حین، آرژانتین به تازگی تمایلاتی به پذیرش تحولات جدید در فضای بلاک چین و ارز دیجیتال نشان داده است. در اوایل ماه مارس، دولت آرژانتین موافقت کرد که در پروژه‌های بلاک چینی که وابسته به بایننس لبز (Binance  Labs) و صرافی آمریکای لاتین لاتم‌اکس (LatamEX) هستند سرمایه‌گذاری مشترک کند.

همچنین، مدیر عامل صرافی بایننس، چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، به تاسیس یک صرافی جدید تبدیل فیات به ارزهای دیجیتال در آرژانتین اشاره کرد.

در ماه فوریه، آرژانتین معامله صادراتی در رابطه با فروش آفت‌کش‌ها و محصولات تدخین به پاراگوئه را به ارزش ۷.۱۰۰ دلار تنظیم و امضا کرد. مبلغ حاصل از فروش این محصولات به صورت بیت کوین پرداخت شد و سپس برای تسویه حساب با صادرکنندگان به پزو آرژانتین تبدیل شد.

 منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی
مهدی
5 سال قبل

فقط کراواتشو دریاب