تیم دراپر: در پنج سال آینده فقط مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد !

تیم دراپر: در پنج سال آینده فقط مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد !

تیم دراپر (Tim Draper)، یکی از حامیان بیت کوین (BTC) و سرمایه‌گذاران میلیاردر، معتقد است که از آنجایی که ارزهای دیجیتال به گسترش جهانی دست پیدا خواهند کرد، در پنج سال آینده، تنها مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد.

دراپر، این گفته‌ها را در مصاحبه‌ای با فاکس بیزینس (Fox Business)، شبکه‌ی اخبار مالی آمریکا، در تاریخ ۱۸ام فوریه (۲۹ام بهمن‌ماه) اذعان داشت.

وی به‌منظور تصریح بیانیه‌های پیشین خود مبنی بر منسوخ و خنده‌دار شدن ارزهای فیات در پنج سال آینده، گفت که تنها مجرمان خواهند بود که همچنان از پول نقد استفاده خواهند کرد زیرا خلافکارانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، با استفاده از بلاک چین رهگیری خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشت:

این مجرمان هستند که تمایل خواهند داشت به فعالیت با پول نقد ادامه دهند زیرا هرکسی که سعی کند از بیت کوین استفاده کند، رهگیری خواهد شد و به دام خواهد افتاد.

در ماه آگوست ۲۰۱۸، یکی از نمایندگان اداره‌ی مبارزه با مواد مخدر در آمریکا، چنین اذعان داشت که از آنجا که بلاک چین بستر شناسایی مجرمان را فراهم می‌کند، ترجیح می‌دهد که مردم همچنان از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

دراپر در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که به اعتقاد او، امنیت سرمایه‌هایش در بانک از امنیت سرمایه‌هایش در بازار بیت کوین کمتر است. او در ادامه گفت:

بانکی که در آن پس‌انداز کرده‌ام، همواره در معرض خطر هک قرار دارد.

وی همچنین اظهار کرد که تاکنون، هیچ‌کس نتوانسته است بلاک چین بیت کوین را هک کند.

به گفته‌ی او، بیت کوین نسبت به دلار از امنیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر آن، وی عمل نقد کردن بیت کوین را با مبادله‌ی طلا با پول صدفی مقایسه کرد و اظهار داشت که برگشت به زمان‌های قدیم منطقی به نظر نمی‌رسد زیرا آینده به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مربوط می‌شود.

هنگامی‌که از وی در مورد میزان دارایی خود در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سؤال شد، خیلی کوتاه پاسخ داد و گفت:

خیلی زیاد

تیم دراپر: در پنج سال آینده فقط مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد !

جِرِمی گاردنر، میلیونر جوان عرصه‌ی بیت کوین

این اظهارات اخیر دراپر، یادآور بیانیه‌های جِرِمی گاردنر (Jeremy Gardner)، میلیونر جوان عرصه‌ی بیت کوین است که گفت بیشتر از آن که بلاک چین در آینده در ارتکاب به جرم و عملیات تروریستی مقصر باشد، سیستم مالی فعلی مقصر است.

در ماه نوامبر سال گذشته، تیم دراپر برای بار دیگر پیش‌بینی کرد که هر بیت کوین در سال ۲۰۲۰، ۲۵۰ هزار دلار معامله خواهد شد.

طبق سایت اطلاع‌رسانی ارزش بازار ارزهای دیجیتال، کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، در همین حال، اخیراً، بیت کوین رشد چشمگیری داشته است و در زمان نگارش این خبر، با حدود ۷.۶ درصد رشد در یک روز، به قیمت ۳.۹۰۷ دلار معامله می‌شود.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه