هاوینگ بعدی بیت کوین ؛ پاسخی به تمام سوالات درباره هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بعدی بیت کوین ؛ پاسخی به تمام سوالات درباره هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بعدی بیت کوین درهمین ماهِ آوریل سال ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) اتفاق خواهد افتاد. ازآنجاکه هاوینگ در بلاک شماره ۸۴۰‌هزار در بلاک چین بیت کوین رخ می‌دهد، می‌شود پیش‌بینی کرد که تاریخ هاوینگ، روز ۲۰ آوریل (یکم اردیبهشت) باشد. در این گزارش، نگاهی جامع داریم به هاوینگ بعدی بیت کوین یا همان هاوینگ ۲۰۲۴.

هاوینگ بیت کوین یک رویداد بسیار مهم در اکوسیستم بیت کوین است که تقریباً هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد. این رویداد، پاداش ماینرها (استخراج‌کنندگان بیت کوین) را برای تأیید تراکنش‌ها و افزودن بلاک‌های جدید به بلاک چین بیت کوین، به‌طور ناگهانی به‌نصف کاهش می‌دهد. بر اساس قوانین تعبیه‌شده در کد بیت کوین، هاوینگ با هدف کاهش نرخ تورم بیت کوین و افزایش ارزش آن با کاهش عرضه طراحی شده است.

حالا پس از چهار سال، فقط حدود یک هفته تا هاوینگ چهارم بیت کوین باقی مانده است.

هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بیت کوین هر ۲۱۰هزار بلاک یک بار اتفاق می‌افتد و بنابراین انتظار می‌رود که هاوینگ بعدی بیت کوین در روز ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ (۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) رخ دهد؛ یعنی زمانی که بلاک شماره ۸۴۰,۰۰۰ در بلاکچین بیت کوین استخراج شود. از این رو، به احتمال بسیار زیاد باید در روز اول اردیبهشت ماه امسال منتظر نصف‌شدن پاداش استخراج و رویداد موردانتظار هاوینگ بیت کوین باشیم.

تاریخ هاوینگ‌های قبلی بیت کوین:

  • ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲
  • ۹ جولای ۲۰۱۶
  • ۱۱ می ۲۰۲۰

هاوینگ ۲۰۲۴ در چه ساعتی انجام می‌شود؟

با توجه به اینکه هاوینگ بیت کوین در ارتفاع بلاک ۸۴۰,۰۰۰ انجام می‌شود و زمان تخمینی برای تولید هر بلاک بیت کوین ده دقیقه است، می‌توان زمان دقیق احتمالی هاوینگ بیت کوین را حدس زد. برآورد‌های کنونی حاکی از آن است که حدود ساعت ۹:۴۴ صبح روز ۲۰ آوریل (یکم اردیبهشت ماه) باید منتظر رسیدن شبکه بیت کوین به ارتفاع بلاک ۸۴۰,۰۰۰ باشیم.

البته هش ریت شبکه بیت کوین و شاخص میزان سختی استخراج دو متغیری هستند که سرعت پردازش بلاک‌ها و فاصله بین آنها را تعیین می‌کنند. در نتیجه تاریخ و زمان دقیق هاوینگ بیت کوین می‌تواند متفاوت از تخمین‌های کنونی باشد و باید به صورت مداوم این داده‌ها را بررسی و محاسبه کرد.

در هاوینگ ۲۰۲۴ چه اتفاقی می‌افتد؟

در هاوینگ بیت کوین پیش‌رو قرار است که پاداش استخراج هر بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به نصف این میزان، یعنی ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا کند.

هاوینگ در حقیقت از پیش‌بینی‌پذیری عرضه بیت کوین محافظت می‌کند و به‌عنوان یک مکانیزم تضمین‌کننده ارزش بلندمدت آن عمل می‌کند. تاکنون، هر دفعه که هاوینگ رخ داده، شاهد تأثیرات قابل‌توجهی بر قیمت بیت کوین بوده‌ایم. این رویداد به عنوان یک نقطه عطف برای جذب توجه سرمایه‌گذاران و تحلیلگران ارز دیجیتال است.

در ابتدای فعالیت شبکه بیت کوین، هر ده دقیقه، ۵۰ بیت کوین توسط ماینرها تولید می‌شد. پس از اولین هاوینگ در سال ۲۰۱۲، این رقم نصف شد و به ۲۵ واحد رسید. در دومین هاوینگ در سال ۲۰۱۶ این عدد به ۱۲.۵ کاهش پیدا کرد و در هاوینگ چهار سال پیش به عدد ۶.۲۵ رسیدیم. با هاوینگ چهارم، این رقم به ۳.۱۲۵ خواهد رسید.

نگاهی جامع به هاوینگ‌های قبلی

هاوینگ بیت کوین برای نخستین بار در روز ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۸ آذر ۱۳۹۱) انجام شد و پاداش هر بلاک از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. اولین هاوینگ بیت کوین در ارتفاع بلاک ۲۱۰,۰۰۰ رخ داد و در آن زمان بیش از ۱۰.۵ میلیون بیت کوین استخراج شده بودند.

دومین هاوینگ بیت کوین در روز ۹ جولای ۲۰۱۶ (۱۹ تیر ۱۳۹۵) انجام شد و پاداش استخراج هر بلاک از ۲۵ بیت کوین به ۱۲.۵ بیت کوین کاهش یافت. این هاوینگ بیت کوین در ارتفاع بلاک ۴۲۰,۰۰۰ انجام شد.

سومین هاوینگ بیت کوین در روز ۱۱ مه ۲۰۲۰ (۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) انجام شد و پاداش هر بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین رسید. این هاوینگ در ارتفاع بلاک ۶۳۰,۰۰۰ انجام شد.

چهارمین مورد که هاوینگ بیت کوین بعدی است، احتمالاً در روز ۲۰ آوریل ۲۰۲۴ (۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ انجام می‌شود) و بر اساس آن، پاداش هر بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. این هاوینگ بیت کوین در ارتفاع بلاک ۸۴۰,۰۰۰ رخ خواهد داد.

هاوینگ بیت کوین پنجم نیز انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۸ انجام شود، زمانی که ارتفاع بلاک به ۱,۰۵۰,۰۰۰ برسد.

هاوینگ بیت کوین تا زمانی که تمام عرضه ۲۱ میلیون واحدی بیت کوین استخراج شوند، ادامه پیدا خواهد کرد.

تاثیر هاوینگ بر قیمت و ماینرها

ماینرهای بیت کوین

هنوز مشخص نیست که هاوینگ بیت کوین بعدی چه اثری بر قیمت بیت کوین می‌گذارد. اما به صورت تاریخی، همواره پس از رویداد هاوینگ بیت کوین شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال بوده‌ایم. بسیاری از مفسران و تحلیلگران برجسته و معروف معتقدند که هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و می‌گویند که باید منتظر افزایش قیمت پس از انجام رویداد هاوینگ بیت کوین بود.

تأثیر هاوینگ بعدی بیت کوین بر ماینرها چیست؟

هنگامی که رویداد هاوینگ بیت کوین در روزهای آینده انجام می‌شود، پاداش بلاک‌ها نصف می‌شود و ممکن است که استخراج بیت کوین برای برخی از کاربران دستگاه‌های ماینر بیت کوین به صرفه نباشد. استخراج کنندگان بیت کوین ممکن است در محاسبات خود به این نتیجه برسند که به دلیل کم شدن پاداش، هزینه‌های برق و سخت افزار دیگر سودی در ماینینگ برای آنها وجود ندارد و استخراج را متوقف کنند.

به همین دلیل هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴ ممکن است به کاهش قدرت پردازش شبکه منجر شود. اما هر اتفاقی که پس از هاوینگ بیت کوین بیافتد، سرعت استخراج بلاک‌ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، زیرا نرم‌افزار به‌طور خودکار میزان دشواری تأیید تراکنش‌ها را برای حفظ یک نرخ ثابت تنظیم می‌کند.

تا زمان هاوینگ بیت کوین در مجموع چند بیت کوین استخراج شده است؟

در زمان انجام شدن چهارمین رویداد هاوینگ بیت کوین در مجموع ۱۹,۶۸۷,۵۰۰ بیت کوین استخراج شده است. این بدان معناست که در زمان انجام هاوینگ بیت کوین بعدی در ابتدای اردیبهشت ماه، ۹۳.۷۵ درصد از کل عرضه ۲۱ میلیون واحدی بیت کوین استخراج شده است.

تا زمان رویداد هاوینگ بیت کوین بعدی چند بیت کوین استخراج می‌شود؟

پس از انجام رویداد هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۴، قرار است طی ۴ سال آینده در مجموع ۶۵۶,۲۵۰ بیت کوین دیگر استخراج شود. به عبارت دیگر، از زمان هاوینگ بیت کوین بعدی تا هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۸ قرار است ۳.۱۲۵ درصد دیگر از کل عرضه بیت کوین استخراج شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

10 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

از دید من چون این هاوینگ یه جورایی هاوینگ اخر بیت کویین هست ممکنه تاثیر زیادی در ریزش بیت کویین نداشته باشه و شاید برخلاف دوره های قبل این بار همه رو قافلگیر کنه و رشد چند برابری داشته باشه. باید منتظر باشیم تا اون موقع ببینیم چی پیش میاد

sarnevesht ghomare537
sarnevesht ghomare537
1 ماه قبل

بازار بره بالا بیاد پایین مردم میخرن بیت کوین شت کوین چون این دنیا چیزی زیاد نداره این دنیا بجوز پول چبز دیگه نداره بعد مدتی بیت ۱ تیلیارد دلار هم میبینه هم یه سنت فقط بستگی به تایم مردم داره ۲۰۳۰ یا ۲۰۵۰

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

متاسفانه باید عرض کنم که تو اردیبهشت امسال اینترنت جهانی برای لحظاتی قطع خواهد شد و باعث این رویداد تمامی ارزهای دیجیتال پودر خواهند شد فقط این وسط معلوم نیست تتر هم به فنا میره یا جای خود میمونه پس زیاد دلخوش به دیجیتال نباشید بعد هاوینگ ۲۰۲۰ قیمت بیست هزار دلاری بیت کوین به ۴۵۰۰دلار سقوط کرد برای مدتی بعد جهش کرد ولی اینبار کاملا پودر میشن مواظب سرمایه هاتون باشید و به طلا و مسکن تبدیل کنید

Tames
Tames
1 ماه قبل

🤣

Tames
Tames
1 ماه قبل

جون خودت چنان خندیدم بت که نگو🤣😂

Tames
Tames
1 ماه قبل

خودت خندت نگرفت🤣خیلی جذابی قطعی اینترنت خخخخ

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 ماه قبل

داداش ارز دیجیتال رو با قورمه سبزی اشتباه گرفتی. نه کریپتو ته نمی گیره. آینده معاملات بشریت همینه. دولت آمریکا بیشتر دوست داشت که بازار کریپتو رو ضعیف کنه و تحت سلطه دربیاره ولی نتونست.

Tames
Tames
1 ماه قبل

والا

Tames
Tames
1 ماه قبل

جکی بود برا خودش داش ولش خخخ

Arman
Arman
1 ماه قبل

چه ساعتی انجام میشه؟