کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

یکی از بنیانگذاران لابراتوار کسپرسکی به نام ناتالیا کسپرسکی، در سخنرانی اخیر خود ادعا کرده که بیت کوین یک پروژه ساختگی از طرف آژانس های اطلاعاتی در آمریکاست.

اگر در اینترنت سرچ کنید، به طیف گسترده ای از نظریه های مختلف در این باره خواهید رسید. پیش‌تر (در این مقاله) درباره یک‌سری از فرضیات مشابه خوانده ایم. اکثر این نظریه ها بسیار عجیب و غریب هستند. با این حال، هر چند وقت یکبار از شخصیت های برجسته و سرشناس چنین ادعاهایی منتشر میشوند. در این میان میتوان به صحبت های اخیر ناتالیا کسپرسکی اشاره نمود.

یک دیدگاه جالب و منحصربه‌‌فرد

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

لابراتوار کسپرسکی یکی از شرکتهای امنیتی قوی و معتبر در مسکو است. در حال حاضر، ناتالیا کسپرسکی؛ یکی از بنیان گذاران این لابراتوار، مدیر عامل مجموعه شرکتهای اینفوواچ نیز هست.

او اخیرا در دانشگاه ITMO سنت پترزبورگ کنفرانسی با موضوع «فناوری های نوین: بنیاد حمله‌های سایبری و اطلاعاتی» برگزار کرده است.

مادامی که کسپرسکی سخنرانی میکرد، جملات زیر در یکی از اسلایدها نمایش داده شد:

بیت کوین پروژه‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا است و با هدف تأمین سریع بودجه برای آمریکا، و همچنین فعالیت‌های اطلاعاتی کانادا و انگلیس در کشورهای مختلف طراحی شده است. این فناوری درست مثل اینترنت، جی.پی.اس GPS و سامانه نرم افزاری تور TOR «خصوصی سازی شده است». در واقع، بیت کوین دلار دوم است. قیمت آن توسط صاحبان صرافی ها کنترل می‌شود.

می‌خواهم باور کنم

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

پوستر فیلم پرونده‌های ایکس: میخواهم باور کنم

ادعاهای کسپرسکی به اینجا ختم نشد. وی در ادامه صحبت هایش گفت:

«ساتوشی ناکاموتو یک نفر نیست، بلکه نام گروهی است از رمزنگاران آمریکایی، که با همکاری یکدیگر این پروژه را به انجام رسانده اند.»

حتی تلفن هوشمند هم از نگاه دقیق او جا نماند. وی اظهار داشت:

« تلفن همراه به هیچ عنوان ابزار شخصی به حساب نمی‌آید. زیرا از راه دور کنترل میشوند و به این منظور طراحی شده اند که افراد از آنها برای سرگرمی، و کار خود استفاده کنند و در عین حال امکان جاسوسی در امور آنها وجود داشته باشد.»

این اتهامات و ادعاها متحیرکننده هستند. جالب‌تر آنکه گروهی از افراد در شبکه های مجازی با او هم عقیده هستند.

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

صادقانه تر اینکه، چنین ادعاهایی یادآور قضیه کلاه آلومینیومی هستند. افرادی که این کلاه را روی سرشان می گذاشتند، بر این باور بودند که این کلاه می تواند ذهن و مغز آنها را از تهدیدات خارجی مثل ذهن خوانی، و یا حتی میدان مغناطیسی حفظ کند.

منبع: bitcoinist

 

اما واقعیت چیست ؟

هر چند هنوز مدارک معتبری مبنی بر دست داشتن آژانس امنیت ملی ایالات متحده در ساخت بیت کوین وجود ندارد، باید به این موضوع توجه کرد که بیت کوین کاملا متن باز منتشر شده و هر توسعه دهنده ای می تواند آن را بررسی یا بهبود ببخشد، اگر چه ممکن است همیشه حقایق پشت این جریان را ندانیم.

بیت کوین ساخته آژانس امنیت ملی امریکا باشد یا نباشد ، تفاوتی در اصل موضوع نخواهد کرد . بیت کوین شروع کننده این جریان بوده و مهم نیست که چه کشوری پشت این موضوع باشد. جالب است بدانید که اینترنت هم قبل از استفاده برای عموم،‌ ابزاری برای ارتباط جاسوسان بود. غیرمتمرکز سازی توزیع پول یک امر اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان در مقابل آن ایستاد. این جریان دیر یا زود چه با بیت کوین و چه با نام دیگری شروع می‌شد.

اولین بمب اتم را چه کشوری ساخت ؟ روسیه ؟ امریکا ؟
آیا امروز ، همه ما فریاد « انرژی هسته ای حق مسلم ماست »  سر نمی دهیم ؟

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

اولین لامپ رشته ای را چه کسی تولید کرد ؟ ادیسون ؟ تسلا ؟
آیا امروز الکتریسیته را در جای جای زندگی خود نمیبینیم ؟ آیا امروز ادیسون و تسلا زنده هستند و انگیزه های ابتدایی آنها مهم است ؟

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

اولین سفر به ماه را چه کسی انجام داد ؟ روسیه ؟ امریکا ؟
مگر ما شوق ملی قرارگرفتن ماهواره امید در مدار زمین را فراموش کردیم و تصویر آن را با افتخار بر روی اسکناس خود چاپ نکردیم ؟

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

یا فرض کنیم گوشی موبایل آیفون ، یک ابزار ۱۰۰% جاسوسی ایالات متحده باشد ! فرض کنیم …
بهترین کار چیست ؟ بله ، آیفون نخرید !
اما آیا این باعث میشود تمام تکنولوژی تلفن های همراه و مخابرات و سیستمهای ارتباطی زیر سوال برود و ما گوشی های موبایل دیگر و یا ساخت خود را هم استفاده نکنیم ؟

کسپرسکی: بیت‌کوین پروژه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکاست!

اگر فکر می کنید بیت کوین هم میتواند ساخت NSA باشد ، بهترین کار این است : بیت کوین نخرید !
اما این صنعت ، بسیار بزرگتر از آن است که صرفا ریشه بوجود آمدن آن ، بر تمامی روند تکامل و توسعه آن اثرگذار باشد

اینکه منشا بیت کوین چیست ، مهم است !
اما مهمتر از آن ایده بزرگ پشت آن است که توانایی تغییر تمام ابعاد زندگی ما را خواهد داشت ، چه بخواهیم و چه نخواهیم ، چه با آن مقابله کنیم و چه با آن همراه شویم ، تکنولوژی راه خود را پیش خواهد گرفت و اگر آن را دیر درک کنیم ، ضربه های جبران ناپذیری از پس عقب ماندگی خواهیم خورد .

خلاصه :
بیت کوین ، بماند یا برود،
ارزهای دیجیتال و بلاک چین باقی خواهند ماند چون نیاز برای مالکیت کامل و جلوگیری از فساد و تقلب، واقعا در جوامع امروزی حس می شود. انسان ها نامحدود هستند و هر محدودیتی را بالاخره پایان می دهند.
و از میان کسانی که این متن را می خوانند ،
آنها که پانزده یا بیست سال عمر کنند ،
باید خاطره ی پول و سکه و بانک های سنتی امروز را برای فرزندانشان تعریف کنند
همانطور که ما راجع به کیسه های درهم و دینار حرف می زنیم

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

18 دیدگاه
نهنگ آبی
نهنگ آبی
3 سال قبل

با آهن هم میشه کلید ساخت هم شمشیر. ما با یک عنصر جدید طرفیم. ولی ذات انسان همونه. مشکلی اصلی هم اینه تکنولوژی بلاک چین و رمز ارز برای همه ی نسل ها قابل درک نیست. همونطور که اینترنت نبود. بنظر رمز ارز و بلاک چین شروع یک تغییره حالا یا خودش یا محصولاتش. پس هیچ شکی نیست 10 - 15 سال دیگه تغییرات زیادی رو شاهدش خواهیم بود و از بیتکوین به عنوان اولین آجر یاد خواهد شد. به روز بودن ربطی به یک اسم نداره، مربوط به یک ایدست. و بیتکوین یک ایده بود. شما از اون ایده مراقبت کنید و رشدش بدین.

رضا رستگار
رضا رستگار
3 سال قبل

در جواب دوستی در همین سایت گفتم بلاک چین و بخصوص بیت کوین بنظر بسیار روسی می آید تا آمریکایی

عاطفه
عاطفه
5 سال قبل

مقایسه کردن تکنولوژی پرتاب ماهواره و ساخته لامپ و...بسیار بسیار با موضوع بیت کوین فرد داره و این هانبایدباهم مقایسه بشن...

هاشمی
هاشمی
6 سال قبل

عزیز جان، انرژی برق و هسته ای ، اینترنت ، فناوری بلاک چین همه اینها خوب است و کسی مخالف نیست . اما اینکه ما برای تامین انرژی به یک شرکت خاص وابسته شیم یا اینکه تمام زندگی را روی فیس بوک منتقل کنیم یا سرمایه مان روی بیت کوین قرار گیرد خوب نیست.
کسی با فناوری مخالف نیست . بلکه ما با برخی شرکت ها و دولت های خاص که منافع ضدبشری دارند و از این فناوری ها سوئ استفاده می کنند مخالفیم .

امیر
امیر
6 سال قبل

این خانم بیشتر از این میسوزه که چندوقت پیش به اتهام جاسوسی از آمریکا استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی توسط دولت آمریکا ممنوع شد زیاد حرفشو جدی نگیرید.

علی
علی
6 سال قبل

"بیت کوین پروژه‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا است و با هدف تأمین سریع بودجه برای آمریکا " چطوری تامین بودجه کند؟!؟ مگر درصد می گیرد؟

س.س.افضلی
س.س.افضلی
6 سال قبل

کاملا با نظر خانوم کسپرسکی موافقم این یک مساله حتمیه مطمئن باشید توسط سازمان های اطلاعاتی ابرقدرتهای جهان ایجاد شده و برنامه ریزیش رو هم از خیلی قبل تر از ۲۰۰۷ انجام دادن ، همینکه با کارت اعتباری و تراکنش اعتباری پول فیزیکیو از دستمون کشیدن بیرون و به جاش از طریق بانکها فقط "اعتبار" بهمون دادن استارتش خورده باید دلار پوند یورو سقوط کنه تا ابر قدرت بعدی جهان رو معرفی کنن ابر قدرتی که به درامد تمامی افراد زنده زمین کنترل کامل داشته باشه کل برنامه اینه مطمئن باشین ترامپ رو برای سقوط امریکا بالا اوردن که اونم از قبل برنامه ریزی شده بود کافی یه نگاه به پیشگویی های فوق العاده دقیق یه انیمشین بی اهمیت مثل سیمپسونها نگاه کنید ، سال ۲۰۰۸ یه تحلیل گر امریکایی مسلمان دقیقا چنین چیزی رو پیش بینی کرده بود، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شروعِ پایان قدرت امریکا و به قدرت رسوندن ابر قدرت بعدی در هنگامه جذب بیشترین و چه بسا تمامی ارزهای دنیاست اما در عین حال ما هیچ کاری از دستمون برنمیاد جز اینکه به این اَبَر سیلاب بپیوندیم چون به هیچ عنوان همانند ابر قدرت ها برنامه طولانی مدت و دیربازده نداربم که هیچ برای فردامونم برنامه جامع دقیق نداریم جز طراحی دفاعی ، و متاسفانه به دلیل سو استفاده های دست اندرکاران خودبین مسئولین حتی همون برنامه های کوتاه مدت تصویب شده هم درست و کامل انجام نمیگیره و بودجه ها به صورت کامل برای مراحل اجرایی هزینه نمیشه و در نهایت دیر یا زود همه دنیا با این سیستم یکپارچه خواهند شد.

حامد عهدی
حامد عهدی
5 سال قبل

منم موافقم اما نه به اون غلظت. ما ترک ها یه ضرب المثل داریم که میگه: محاسبه کن بزار کنار بعد ببین فلک (روزگار) چی برات رقم میزنه.

تشذثق
تشذثق
5 سال قبل

شما که میگی یه مسئله حتمی و صد در صد، مدرکی هم داری؟

یوسف
یوسف
6 سال قبل

دوستان عزیز من یک برنامه نویس ساده هستم و برای مایکروسافت کار میکنم ؛ خواندن کامنت های زیر این متن آدم رو خیلی ناراحت میکنه ، یعنی کاملا مشخص هست که هیچکدوممون فرصت مطالعه نداریم.

شروین افشار
شروین افشار
6 سال قبل
پاسخ  یوسف

شما نظری مبتنی بر شبکه مطالعه دارید بفرما رفیق ساده بیل گیتس???

شروین افشار
شروین افشار
6 سال قبل

خانم دکتر عزیز...نمیدونم شک دارید به اینکه کشوری ابر قدرت قرن ها از تمام دنیا جلوتر هست یا نه بماند...اما تمرکز من جایی که گفتید(همه چیز رو در مورد بیت کوین نمیدونیم)هست،در واقع چیزی گه ما میدانیم همان قدریست که آن ها میخواهند بدانیم!افسوس که باز هم نمیدانم با مثل(زرنگ ها دست بردار نیستند)چقدر آشنایی دارید،اما بعید نمیبینم روزی را که شخصی از خانواده های روچیلد یا راکفلر بیاید جلوی تلویزیون و به تمام دنیا اعلام کند تمام هستی شما در لپ تاپ من است!تمام بلاک چین اینجاست!تمام شبکه های غیرمتمرکز اینجاست!به نظم نوین جهانی خوش آمدید!....التماس تفکر....

Akbari
Akbari
5 سال قبل

میشہ بدونم چہ چیزے رو نمیخوان بدونیم

علیرضا
علیرضا
6 سال قبل

عذر میخوام احتمالا شما سخنرانی‌های جناب رائفی پور رو زیادی گوش نمیدین؟
اقا ول کنین هی روچیلد روچیلد و راکفلر راکفلر راه انداختین. تا کی آخه توهم توطئه؟ فقط یه چی شنیدیم نه که این در موردش فکر کنیم.

حمید جی کی
حمید جی کی
6 سال قبل

بسیار عالی و هوشمندانه حرف زدن و کاملا درسته این سیستم ارزهای دیجیتال توسط تیم برنامه نویس های فوق حرفه ای ساخته شده و حاصل 10 سال کار فروان و تحقیق هستش بسیار حساب شده است و کاملا امن منتها باید هر کشوری به غیر از ارزهای همه گیر ی ارز خاص برای کشور خودش داشته باشه و خودش کاملا روی تسلط داشته باشه که در صورت درگیری با کشورهای دیگر حداقل بتوانند با ارز خود کشور زندگی رو ادامه بدن وای اگر کشوری به این ارزهای اهمیت نده و عقب بماند که در 20 سال آینده تبدیل به کشوری ضعیف و بی جان میشود بیدار شوید مسئولین بانک مرکزی بد بین نباشید هر چه سریع تر ارزهای دیجیتال را آزاد و ارز خاص برای کشورمان تولید کنید وگرنه سال بعد دیر شده از ما گفتن بعد از 15 سال تجربه در زمینه برنامه نویسی و کار بار رایانه این پیشنهاد ما هستش حالا خواه پند خواه ملا