تیم دریپر: پس از بحران کرونا مردم به سمت بیت کوین می‌روند

تیم دریپر: پس از بحران کرونا مردم به سمت بیت کوین می‌روند

تیم دریپر، سرمایه‌گذار برجسته، در آخرین مصاحبه خود گفت که اقدام دولت‌های جهان در راستای چاپ پول، به منظور جبران آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، باعث خواهد شد تا گروه بزرگی از مردم، پس از اتمام بحران به سمت استفاده از بیت کوین روی آورند.

به گزارش یوتودی، دریپر در مصاحبه خود عنوان می‌کند که مرزهای جغرافیایی-سیاسی در آینده، به احتمال زیاد مفهوم فعلی خود را از دست خواهند داد و همین امر موجب پذیرش بیت کوین می‌شود که نسبت به تورم مقاوم است.

این سرمایه‌گذار میلیاردر، پیش‌تر در توییتی اظهار داشت که وقفه در امور مالی و سیستم‌های اقتصادی، می‌تواند کشته‌های بیشتری از ویروس کرونا به همراه داشته باشد. این اظهارنظر با انتقادهای فراوانی روبه‌رو شد. صحبت‌های وی که توسط راجر ور (Roger Ver) نیز تکرار شده بود، به مذاق کسانی که از تشدید منحنی شیوع این بیماری واهمه داشتند، خوش نیامد.

دریپر در آخرین مصاحبه خود، ضمن تاکید بر روی اظهار نظرش در توییتر، اقدامات دولت‌ها و نحوه اجرای این اقدامات را افراطی خواند.

در حال حاضر، تقریبا ۴ میلیارد نفر در سراسر جهان تحت فشارِ سیاست‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه قرار دارند تا از شیوع این بیماری کشنده جلوگیری شود.

این سرمایه‌گذار خطرپذیر به این واقعیت اشاره داشت که همان دولت‌هایی خود عامل اوضاع فعلی اقتصاد جهانی هستند، برای نجات آن به فکر استفاده از محرک‌‌های مالی افتاده‌اند. فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا، اخیرا به منظور جبران آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا، اقدام به ارائه تسهیلات مالی فراوانی کرده است. دریپر در این باره می‌گوید:

حالا می‌خواهند با چاپ این حجم از پول، اقتصادی را که خودشان غرق کرده‌اند نجات دهند. برای این کار هم تصمیم گرفته‌اند تا سیلی از پول‌ را وارد [نظام مالی] کنند که می‌دانیم با این کار روز به روز ارزش‌شان کمتر می‌شود.

این موضوع به گفته دریپر، باعث ایجاد این سوال در ذهن مردم می‌شود که دلار را می‌خواهند یا بیت کوین؟

پیش از این، وی اظهار داشت که این ارزهای دیجیتال هستند که پس از اتمام بحران کرونا نجات بخش اقتصاد خواهند بود، نه دولت‌های جهان! در همین حال، مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیر عامل موسسه سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) نیز پیش‌بینی کرد که سال ۲۰۲۰ می‌تواند سال بیت کوین باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.