مبادله تجاری آرژانتین و پاراگوئه با استفاده از بیت کوین

مبادله تجاری آرژانتین و پاراگوئه با استفاده از بیت کوین

به گزارش کوین تلگراف اسپانیایی روز پنج‌شنبه ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن)، کشور آرژانتین یک معامله‌ی صادراتی با پاراگوئه بر مبنای بیت کوین انجام داده است.

در این قرارداد، پاراگوئه محصولات مورد نیاز تدخین و آفت‌کش‌های خود را از کشور آرژانتین به ارزش ۷۱۰۰ دلار خریداری کرده و از ارزهای دیجیتال برای پرداخت ثمن معامله استفاده کرده است. در ابتدا این اقلام با بیت کوین خریداری شده و سپس برای تسویه حساب با صادرکننده‌ به پزوی آرژانتین تبدیل شده است. آرژانتین این کار را با همکاری شرکت آمریکای لاتین بیتکس (Bitex) که خدمات مالی و پرداخت از طریق بیت کوین ارائه می‌دهد، انجام داده است.

به گفته‌ی مانوئل بویدرویت (Manuel Beaudroit) مدیر بازاریابی ارشد بیتکس، این شرکت بخشی از برنامه‌ی دولت آرژانتین به نام اکسپورتا سیمپل (Exporta Simple) بوده که صادرات کالا و خدمات کمتر از ۱۵,۰۰۰ دلار را تسهیل می‌کند. بیتکس نیز به نوبه‌ی خود کارایی پرداخت‌های برون‌مرزی در چنین معاملاتی را افزایش می‌دهد.

مبادله تجاری آرژانتین و پاراگوئه با استفاده از بیت کوین

به گزارش کوین‌تلگراف، بیتکس پیش از این در پروژه‌ای به نام ماسونتاس (Masventas) که توسط بانک آرژانتین راه‌اندازی شده، همکاری داشته است. ماسونتاس در می ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که در نظر دارد جایگزینی برای سیستم پرداخت سوئیف بین بانک‌ها در دنیا، طراحی کند و بیتکس برای فراهم کردن اکوسیستم پشتیبانی مورد نیاز تراکنش‌های بیت کوین در این پروژه منصوب شد.

طبق اخبار منتشر شده از آرژانتین در ماه جاری، کارت حمل‌ونقل دولتی این کشور به نام ساب (SUBE) که توسط ۷ میلیون نفر در ۳۷ منطقه استفاده می‌شود به تازگی با بیت کوین نیز قابل شارژ است.

ضمنا بیت فوری (Bitfury) کمپانی بلاک چین و تولید‌کننده‌ی تجهیزات ماینینگ در پاراگوئه نیز با شرکت تحقیقاتی بنیاد کامنز (Commons) واقع در کره‌ی جنوبی برای راه‌اندازی سرویس‌های ماینینگ همکاری کرده است.

منبع: cointelegraph

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه