بزرگترین هلدینگ ریلی ژاپن به دنبال پذیرش ارزهای دیجیتال

بزرگترین هلدینگ ریلی ژاپن به دنبال پذیرش ارزهای دیجیتال

گروه راه‌آهن ژاپن که بزرگترین گرداننده خطوط راه‌آهن و مترو در این کشور است و روزانه میلیون‌ها ژاپنی از خطوط انتقال ریلی در این کشور استفاده می‌کنند، در نظر دارد دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین را به گزینه‌های پرداخت خود اضافه کند.

بر اساس شبکه خبری اِی‌اِن‌اِن نیوز که توسط ایستگاه تلویزیونی تی‌وی آساهی اداره می‌شود، گروه راه‌آهن ژاپن که با نام گروه جی‌آر نیز شناخته می‌شود، به دنبال راه‌اندازی شرکتی مرتبط با ارزهای دیجیتال است. به احتمال زیاد این شرکت یک صرافی ارز دیجیتال است که با یکی از بانک‌های بزرگ جهت ادغام شدن با ارزهای دیجیتال همکاری خواهد کرد.

روند مثبت پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال

در صورتی که گروه جی‌آر نقشه‌های خود را برای ادغام ارزهای دیجیتال با سوسیا کارت که کارت حمل و نقل عمومی در ژاپن بوده و برای امور پرداختی مختلفی مانند تراکنش‌های مترو استفاده می‌شود، عملی سازد، در این صورت پتانسیل تبدیل به بزرگترین محرک در پذیرش غیرتجاری و جریان اصلی ارزهای دیجیتال را خواهد داشت.

بر اساس گزارشی از ای‌ان‌ان نیوز و برنامه‌های گروه جی‌آر برای راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال، احتمال دارد که این شرکت صرافی یا زیرساخت خود را برای پردازش تراکنش‌ها ایجاد کند؛ مشابه اقدامی که راکوتن در حال انجام آن است.

سال گذشته راکوتن، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک در این کشور که به آمازون ژاپن معروف شده، یک صرافی بیت کوین به نام اوری بادیز بیت کوین را به قیمت ۲ میلیون دلار خرید و با تغییر نام آن به راکوتن پیمنتس آن را جزو شرکت‌های فرعی خود کرد.

بزرگترین هلدینگ ریلی ژاپن به دنبال پذیرش ارزهای دیجیتال

به عقیده تحلیلگران محلی، راکوتن این صرافی را برای ادغام ارزهای دیجیتال با گزینه‌های پرداختی‌اش خریداری کرد تا در آینده بخشی از سود حاصل را به دست صرافی‌ها و سرویس‌های شخص ثالث نسپارد.

گروه جی‌آر با ایجاد شرکت جدید خود قادر خواهد بود تا منبع جدیدی از درآمد را در قالب کارمزدهای تراکنش از پردازش پرداخت ارزهای دیجیتال به خود اختصاص دهد.

طبق مدل کسب‌وکارِ جاه‌طلبانه گروه جی‌آر برای ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری و احتمالا یک صرافی ارز دیجیتال، این شرکت انتظار دارد در صورت افزودن گزینه پرداخت با ارزهای دیجیتال، تقاضا از سوی کاربران به حد کافی باشد تا تخصیص منابع جدید به صندوق سرمایه‌گذاری را توجیه کند.

احتمال دیگری که برای گروه جی‌آر می‌توان در نظر گرفت، ادغام آن با ارزهای دیجیتال بانکی و میزوهو خواهد بود. میزوهو موسسه مالی پیشگام در ژاپن است که در حال حاضر بر روی توسعه یک ارز دیجیتال کار می‌کند.

ژاپن برای پذیرش ارزهای دیجیتال از سوی شرکت‌های خوشه‌ای حمل و نقل در این کشور، به جهت آگاهی عمومی از این پدیده بازار ایده‌آلی محسوب می‌شود.

اخیراً شرکت بیت‌وایز اسِت منیجمنت در قالب گزارشی به SEC اعلام کرد که ۹۵ درصد حجم معاملات صورت گرفته در بازار ارزهای دیجیتال تقلبی است و تنها تعداد انگشت‌شماری صرافی حجم واقعی معاملات را اعلام می‌کنند.

در بین اسامی صرافی‌هایی که حجم واقعی خود را اعلام می‌کنند، بیت‌فلایر به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ژاپن نیز به چشم می‌خورد. شایان ذکر است که بقیه صرافی‌های معرفی شده در گزارش در ایالات متحده قرار دارند.

ژاپن جایگاه خود را به عنوان دومین بازار بزرگ ارز دیجیتال تثبیت کرده است. بخش اعظم این مسئله نیز به خاطر تفکرات آینده‌نگرانه و رویکرد باز قانون‌گذاران ژاپنی در مواجهه با فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال بوده است.

ژاپن، رهبر پذیرش در کسب‌وکارها

بیک کمرا، بزرگترین خرده‌فروشی لوازم الکترونیک در ژاپن، بیش از یک سال است که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت پذیرفته است. در اواسط سال ۲۰۱۸ و پس از اصلاح ۸۵ درصدی در ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال، بیک کمرا اعلام کرد که استفاده از بیت کوین در فروشگاه‌های آن افزایش یافته است.

بزرگترین هلدینگ ریلی ژاپن به دنبال پذیرش ارزهای دیجیتال

ماساناری ماتسوموتو، مدیر روابط عمومی و سرمایه‌گذاران این شرکت در گفتگو با بیت‌کوین‌دات‌کام اظهار داشت:

زمانی که بیک کمرا اولین بار سیستم پرداخت با بیت کوین را در فروشگاهایش راه‌اندازی کرد، انتظار داشتیم افرادی که با بیت کوین پرداخت می‌کنند، بیشتر افراد خارجی باشند. ما متوجه شدیم که بیت کوین در حال کسب محبوبیت شدیدی است. سپس دولت بیت کوین را قانونی اعلام کرد، ما نیز خیال آسوده‌ای از اینکه بیت کوین را به عنوان روش پرداخت در فروشگاهایمان معرفی کردیم، داشتیم. بیک کمرا همیشه به دنبال پاسخگویی به تقاضای مشتریانش است و در آن زمان تقاضای فوق‌العاده‌ای وجود داشت.

در ماه‌های آینده، صنعت ارز دیجیتال ژاپن با همراهی شرکت‌های خوشه‌ای، پذیرش توسط کسب‌وکارها و مقبولیت کلی آن مسیر رشد خود را طی خواهد کرد.

منبع: ccn

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه