همستر کامبت چیست؟ چطور در ایردراپ Hamster Kombat شرکت کنیم؟

همستر کامبت چیست؟ چطور در ایردراپ Hamster Kombat شرکت کنیم؟

تا امروز بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر وارد این بازی شده‌اند! همه دنبال این هستند که ببینند همستر کامبت (Hamster Combat) چیست و چرا این همه سر و صدا به پا کرده است. اگر شما هم از نات کوین جا ماندید شاید این بازی بتواند کمی از ناراحتی شما بکاهد! همستر کمبت کمی از نات کوین پیچیده‌تر است و پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را با دقت بخوانید.

پس از نات کوین، موج جدیدی از بازی‌های سبک «Tap to Earn» یا همان کسب درآمد از ضربه‌زدن با الهام از این پروژه پدیدار شدند. همستر کامبت (Hamster Kombat) یک بازی تلگرامی پرطرفدار از این نوع است.

همستر کامبت چیست؟

همستر کامبت (Hamster Kombat) که برخی به آن همستر کمبات یا همستر کمبت هم می‌گویند، یک پروژه پلی تو ارن (Play-to-Earn) جذاب است که ۲۵ مارس ۲۰۲۴ بر بستر تلگرام و پس از هیاهوهای مربوط به نات کوین ارائه شده است. در این بازی تلگرامی، شما صاحب و مدیرعامل یک صرافی ارز دیجیتال هستید و می‌بایست با کلیک و ضربه زدن بر روی همستر ظاهرشده در صفحه موبایل، توکن‌ جمع‌آوری کنید. این توکن‌ها احتمالاً در آینده‌ای نزدیک بین کاربران فعال توزیع شود.

بیشتر بخوانید: نات کوین (Notcoin) چیست؟

اساس بازی همستر کامبت جمع‌آوری سکه به‌عنوان سرمایه اولیه برای راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال است. بازیکنان در این بازی یک صرافی ارز دیجیتال را از فهرستی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، انتخاب می‌کنند.

hamster combat چیست؟

توسعه هر بخش از این صرافی که بازیکن مدیرعامل آن است، مقداری به درآمد روزانه آن می‌افزاید که در قالب توکن همستر کامبت به موجودی بازیکن اضافه می‌شود.

تاریخچه و تیم سازنده همسترکمبت

به طور دقیق مشخص نیست که چه کسی این بازی را ساخته است. طبق شایعات صرافی بینگ‌اکس پشت پرده ساخت این مینی اپلیکیشن تلگرامی قرار دارد. با این حال هنوز اطلاعات دقیقی سازندگان و تیم توسعه‌اش در دست نیست.

همان طور که گفتیم مارس امسال این بازی از تلگرام سر در آورد و با توجه به تبلیغات گسترده و همچنین هایپ‌های پروژه نات کوین به سرعت در میان کاربران ترند شد.

ویژگی‌های همستر کمبت

 • پاداش روزانه: یکی از مهمترین ویژگی‌های همستر کمبت برای ایجاد تعامل میان کاربران و بازی پاداش‌های روزانه یا همان تسک‌های بازی هستند. کاربر با انجام این وظایف پاداشی در قالب سکه همستر دریافت می‌کند.
 • جایزه‌های مختلف: علاوه بر پاداش‌های روزانه کاربران جوایزی نیست در قالب کارت‌های خاص یا موارد مشابه دریافت می‌کنند. این کار نیز برای افزایش تعامل با بازی انجام می‌گیرد.
 • بهره‌گیری از اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی: یکی از تکنیک‌هایی که این بازی برای افزایش بازیکنان خود انجام می‌ده بهره‌گیری از اشتراک‌گذاری و اثر شبکه‌ای است. شما در این بازی برای دریافت سکه بیشتر باید دوستان خود را به بازی اضافه کنید.
 • ارتقای همستر: کاربران می‌توانند با استفاده از سکه‌هایی که در بازی به دست می‌آورند سود روزانه و موجودی خود را افزایش دهند. با افزایش موجودی همستر شما نیز ارتقا پیدا می‌کند.

ایردراپ همستر کامبت

برنامه ایردراپ همستر کامبت شامل چهار مرحله است:

 • مذاکره با صرافی‌ها
 • همکاری با مارکت میکرها
 • انجام همکاری‌های کلیدی با سایر مجموعه‌ها
 • تهیه لیستی از تسک‌ها برای شرکت در ایردراپ

سه مرحله نخست به اتمام رسیده و تنها مرحله نهایی یعنی تهیه لیست تسک‌ها باقی مانده است. انتظار می‌رود به‌زودی ایردراپ همستر کمبات برگزار شود.

در حال حاضر امکان اتصال کیف پول‌های تون به ربات همستر ایجاد شده است. در صورتی که قصد اتصال کیف پول خود را دارید فراموش نکنید که از کیف پول‌هایی مثل تون کیپر (Ton Keeper) استفاده کنید؛ چراکه ولت داخلی تلگرام برای کاربران ایرانی کار نمی‌کند.

نقشه راه بازی همستر

نقشه راه و چشم‌انداز همستر کامبت

طبق نقشه راه ارائه شده، همستر کمبات در ابتدا به‌عنوان یک بازی ساده عرضه شد و به‌تدریج به‌روزرسانی‌هایی را دریافت کرد. در آینده، برنامه‌هایی نظیر ایردراپ توکن، ایجاد تیم‌های درون بازی، برگزاری رویدادها و رقابت‌های یک‌به‌یک در دستور کار قرار دارد.

آموزش بازی Hamster Kombat

برخلاف بازی نات کوین، در همستر کامبت فقط با ضربه‌زدن و انجام تسک‌های روزانه درآمد کسب نمی‌کنید. همان‌طور که پیش‌تر، گفتیم در این بازی شما به‌عنوان مدیرعامل یک صرافی ارز دیجیتال فعالیت می‌کنید و درآمد ساعتی (Profit per hour) از آن دارید. هرچه صرافی را بیشتر توسعه دهید، درآمد سراعتی شما هم بیشتر می‌شود.

نکته مهمی که درباره درآمد ساعتی باید بدانید، این است که این درآمد فقط برای سه ساعت فعال است و پس از آن غیرفعال می‌شود تا زمانی که باز هم وارد بازی شوید. شما باید حداقل هر سه ساعت یک بار وارد بازی شوید تا درآمد ساعتی برای سه ساعت دیگر فعال بماند.

عضویت در بازی همستر کامبت

عضویت و شروع بازی بسیار آسان است. فقط کافی است ربات بازی را در برنامه تلگرام گوشی خود باز کنید. توجه کنید که این بازی در تلگرام دسکتاپ قابل‌اجرا نیست و فقط روی تلگرام گوشی باز می‌شود. برای شروع بازی همستر کامبت، در گوشی خود روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد بازی شوید:

دیلی کومبو همستر چیست؟

کاربران هر روز ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران می‌توانند با به‌روزرسانی یا خرید کارت‌های مشخص جایزه ۵ میلیون سکه‌ای دریافت کنند. در حالت عادی برای این که بتوانید این کمبوها را پیدا کنید باید تمام کارت‌ها را تست کنید!

همچنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی ایردراپ‌های ارزدیجیتال اولین نفری باشید که ۵ میلیون جایزه کمبوی روزانه را دریافت کنید. برای عضویت تنها کافی است روی لینک «کانال ایردراپ‌های ارزدیجیتال» کلیک کنید.

کد مورس همستر چیست؟

از ۵ جولای ۲۰۲۴ یک قابلیت جدید هم به این بازی اضافه شده است و بازیکنان می‌توانند با استفاده از واردکردن یک کد مورس خاص، یک جایزه ۱ میلیون سکه‌ای دریافت کنند. مثلاً روز اول با واردکردن کلمه BTC در قالب کد مورس این معما حل می‌شد. کلمه روز دوم نیز Ethereum و ETH بود.

کدهای مورس هم هر شب به‌روز می‌شوند و می‌توانید جواب آنها را هم در کانال تلگرامی ایردراپ ارزدیجیتال پیدا کنید.

روش ارسال کد مورس مخفی به این شکل است که در صفحه اول بازی (صفحه Exchange) سه بار روی دکمه Earn per tap در بالا سمت چپ صفحه ضربه می‌زنید تا دکمه همستر به رنگ قرمز درآید. بعد کد مورس آن روز را با ضربه‌زدن وارد می‌کنید؛ به این ترتیب که برای نقطه یک ضربه کوتاه می‌زنید و برای خط تیره انگشت خود را به‌مدت طولانی‌تری روی همستر نگه می‌دارید.

راهنمای گام به گام بازی همستر کامبت

اولین و ساده‌ترین روش برای دریافت توکن در بازی همستر کامبت ضربه‌زدن روی همستر ظاهرشده در صفحه گوشی است. در ابتدا، هر ضربه که روی همستر بزنید یک سکه از نوار انرژی پایین کم و به موجودی شما اضافه می‌شود. وقتی نوار انرژی خالی شد، باید مدتی صبر کنید تا پر شود و دوباره بتوانید سکه بگیرید.

انواع بوست (Boost) در همسترکمبت

انواع بوست در بازی همستر

در قسمت پایین صفحه اول بازی، دکمه Boost را می‌بینید که می‌توانید از طریق آن درآمد سکه‌ای خود را افزایش دهید.

 • فول انرژی (Full Energy): با کلیک روی Full energy می‌توانید هر روز ۶ بار نوار انرژی را پر کنید. هر بار که از این قابلیت استفاده می‌کنید، تا یک ساعت غیر فعال می‌شود.
 • توربو (Turbo): قسمت Turbo که برای افزایش تعداد سکه‌های دریافتی در هر ضربه است، هنوز فعال نیست. این دو گزینه تقویت‌کننده‌های رایگان بازی هستند.
 • مولتی تپ (Multitap):  با هر بار افزایش سطح Multitap، تعداد سکه‌های دریافتی شما در هر ضربه یک عدد اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که با هر بار آپگرید این بخش سکه مورد نیاز برای آپگرید بعدی بیشتر می‌شود.
 • انرژی لیمیت (Energy Limit): افزایش سطح انرژی در بازی یا همان Energy limit، مقدار سکه‌های موجود در نوار انرژی را زیاد می‌کند؛ یعنی شما می‌توانید در هر نوبت، سکه‌های بیشتری را استخراج کنید.

ٖبخش‌های مختلف بازی همستر کامبت

بازی Hamster Kombat از پنج تب یا زبانه اصلی تشکیل شده که در قالب تب‌هایی در صفحه اصلی این مینی اپلیکیشن قابل دسترسی هستند.

بخش‌های مختلف همسترکمبت

تب Exchange

در این بخش، شما می‌توانید با انتخاب یک صرافی نقش مدیرعامل آن را بر عهده بگیرید. زمانی که از بخش Earn یک صرافی را انتخاب کنید، آیکون بکش اکسچنج نیز به صرافی انتخابی شما تغیر می‌کند. بخش اکسچنج همان بخشی است که شما با کلیک روی صفحه سکه دریافت می‌کنید.

تب Mine

در این بخش، صرافی خود را در ابعاد مختلف توسعه می‌دهید. توسعه صرافی چهار قسمت اصلی دارد:

 • بخش بازارها یا مارکتس (Markets) برای قابلیت‌های صرافی مانند تنوع ارزها و انواع ترید است؛
 • بخش روابط عمومی و تیم (PR&Team) که مربوط به شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و رویدادهای مختلف کریپتویی است؛
 • بخش حقوقی (Legal) که مربوط به مسائل حقوقی و دریافت مجوز از کشورهای مختلف است؛
 • بخش ویژه (Specials) که کارت‌های ویژه در آن است.

با خرید کارت‌های هر قسمت از طریق پرداخت توکن‌های درون بازی، می‌توانید درآمد ساعتی خود را افزایش دهید. میزان سکه دریافتی از این کارت‌ها در بخش Profit per hour نشان داده می‌شود.

تب Friends

در این زبانه با دعوت دوستان خود به همستر کامبت، می‌توانید توکن‌های بیشتری کسب کنید. کافی است در صفحه اصلی بازی، وارد زبانه سوم شوید، کد ریفرال اختصاصی خود را کپی و برای دوستانتان ارسال کنید. برای هر دعوت موفق عادی ۵۰۰۰ سکه و برای دعوت از کسانی که اکانت پرمیوم تلگرام دارند ۲۵۰۰۰ سکه دریافت می‌کنید.

فراموش نکنید که دوستانی که شما به بازی اضافه می‌کنید به شما سود می‌رسانند و هر بار که آنها یک لیگ ارتقا پیدا کنند، مقداری سکه نیز به شما می‌رسد؛ مثلاً اگر یک دوستی که حساب تلگرام پریمیوم دارد را به بازی اضافه کنید و او به لیگ لجندری برسد، شما ۹۵ هزار سکه دریافت می‌کنید.

تب Earn

در این بخش، با انجام تسک‌هایی که هر روز اضافه می‌شوند، مانند دنبال کردن کانال تلگرام و حساب توییتر همستر کامبت، می‌توانید توکن‌های اضافی دریافت کنید. علاوه بر این، همستر کامبت در قسمت Daily reward هدایای روزانه در نظر می‌گیرد که بازیکنان باید هر روز آن را چک کنند و هدیه خود را دریافت کنند. اگر این هدیه را نگیرید، از بین می‌رود و روز بعد نمی‌توانید هدیه روز قبل را برداشت کنید.

تب Airdrop

این بخش هنوز تکمیل نشده است و با ورود به آن برنامه سازندگان همستر کمبت برای ایردراپ را مشاهده می‌کنید که بالاتر به آنها اشاره کردیم.

لول‌های مختلف بازی همستر کمبت

لولهای مختلف بازی همسترکمبت

در این بازی ۱۰ سطح یا لول مختلف برای کاربران وجود دارد که بر اساس مجموع سکه‌های استخراج‌شده تعیین می‌شود. در جدول زیر می‌توانید انواع سطح‌های این بازی را ببینید:

سطح لیگنام لیگمقدار سکه مورد نیاز
۱برنز (Bronze)صفر (۰) شما ابتدا در این سطح قرار دارید.
۲سیلور یا نقره‌ای (Silver)۵۰۰۰ سکه
۳گلد یا طلایی (Gold)۲۵۰۰۰ سکه
۴پلاتینیوم (Platinium)۱۰۰۰۰ سکه
۵دایموند (Diamond)۱ میلیون سکه
۶اپیک (Epic)۲ میلیون سکه
۷لجندری (Legendry)۱۰ میلیون سکه
۸مستر (Master)۵۰ میلیون سکه
۹گرندمستر (Grandmaster)۱۰۰ میلیون سکه
۱۰لرد (Lord)۱ میلیارد سکه

وقتی شما به یک سطح می‌رسید، با خرج‌کردن سکه‌هایتان به سطح پایین‌تر سقوط نمی‌کنید. یعنی اگر به سطح لجندری رسیدید ولی سکه‌های شما صفر شود، به لیگ برنزی سقوط نخواهید کرد.

همچنین با ارتقا به لول بالاتر، همستر شما هم تغییر شکل می‌دهد. در سطح برنزی شما یک همستر بدون لباس و لاغر هستید و در سطح لرد یه همستر چاق و چلهٔ مرتب خواهید بود!

آینده همستر کمبت

طبق اعلام سازندگان این صرافی در وبسایت www.hamsterkombat.io این پروژه طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده در حال به‌روزرسانی و پیشرفت است. احتمال ایردراپ یک ارز دیجیتال بر اساس این پروژه بسیار بالاست.

همچنین همستر کمبت اعلام کرده است که در حال مهیاکردن شرایط برای مهاجرت به شبکه تلگرام یا همان TON است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال تلگرام یا TON چیست؟

باید منتظر ماند و دید که در ادامه توکن این بازی پرطرفدار در کدام صرافی لیست می‌شود و چه زمانی خریدوفروش آن آغاز خواهد شد.

لیست‌شدن توکن همستر HMSTR در صرافی کوکوین

توکن همستر کامبت Hamster Kombat با نماد معاملاتی HMSTR به‌زودی برای معاملات پیش از عرضه درصرافی کوکوین KuCoin دردسترس خواهد بود و به کاربران این فرصت را می‌دهد تا قبل از عرضه رسمی، این توکن‌ها را معامله کنند.
دوره معاملاتی پیش از عرضه این توکن از ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ در ساعت ۱۰:۰۰ به وقت UTC معادل ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ در ساعت ۱۳:۳۰ آغاز می‌شود. توجه داشته باشید که زمان تسویه حساب هنوز اعلام نشده است. زمان تسویه حساب (settlement time) زمانی از پیش تعیین‌شده برای تکمیل انتقال دارایی‌های دیجیتال از حساب فروشنده به حساب خریدار است.

این بازار معاملاتی OTC به شرکت‌کنندگان امکان می‌دهد تا قیمت‌ها را خود تعیین کرده، معاملات را پیش از موعد انجام دهند، نقدینگی موردنیاز را فراهم کرده و امکان کشف قیمت اولیه را ایجاد کنند.

جزئیات لیست‌شدن هسمتر کامبت (HMSTR) در KuCoin

 • مدت زمان معامله
  • تاریخ شروع: ۱۲ژوئن ۲۰۲۴ در ساعت ۱۰:۰۰ به وقت UTC (معادل ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ در ساعت ۱۳:۳۰)
  • تاریخ پایان: اعلام خواهد شد.
 • زمان تسویه
  • اعلام خواهد شد.
 • نرخ تعهد
  • ۱۰۰٪ است. به این معنی که شرکت‌کنندگان باید به‌طور کامل، ارزش کل سفارش خرید یا فروش را برای معامله تعهد کنند یا به‌زبانی ساده‌تر تمام میزان توکن HMSTR واریزی شما باید معامله شود.
 • نرخ کارمزد
  • ۲.۵٪: این کارمزد بر مقدار کل معامله اعمال می‌شود.

سؤالات متداول

آیا همستر کمبت کلاهبرداری است؟

خیر؛ این پروژه یک بازی تلگرامی است. با این حال مراقبت کلاهبردارهایی که با نام این بازی به‌دنبال سودجویی هستند باشید.

قیمت ارز همستر کمبات چقدر است؟

بازی همستر کمبات هنوز در فاز اولیه است و انتشار توکن آن انجام نشده است. سکه‌های این بازی هنوز هیچ قیمتی ندارند، اما پس از انتشار در بلاک چین تون قیمت آن در بازار مشخص می‌شود.

آیا همستر کامبت در آیفون هم قابل اجرا است؟

بله، بازی همستر کامبت یک مینی اپلیکیشن تلگرامی است و در بستر وب تلگرام اجرا می‌شود. هر گوشی، از جمله آیفون، که امکان اجرای تلگرام را داشته باشد، بازی همستر کمبات را هم می‌تواند اجرا کند.

برای ورود به بازی همستر پول نیاز است؟

خیر؛ شما با ورود به ربات همستر کمبات می‌توانید به‌راحتی این بازی را انجام دهید.

آیا بدون دعوت از دوست هم می‌شود بازی انجام داد؟

بله؛ دعوت از دوستان در بازی اجباری نیست با این حال دریافت برخی پاداش‌های بازی بدون دعوت از دوستان وجود ندارد.

در همستر کمبت پروفیت مهم‌تر است یا تعداد سکه‌ها؟

این پروژه در یوتوب رسمی خود با انتشار ویدیویی عنوان کرده است که ایردراپ بر اساس پروفیت روزانه خواهد بود و اهمیت تعداد سکه‌ها کم است.

سخن پایانی

همستر کمبات یکی از بازی‌های کلیکی تلگرامی است که این روزها توانسته توجه کاربران زیادی را به خود جلب کند. با وجود ابهامات پیرامون تاریخ دقیق ایردراپ، می‌توان با انجام این بازی ساده و تسک‌های مرتبط با آن، شانس کسب درآمد احتمالی در آینده را داشت. به محض انتشار اطلاعات تکمیلی درباره ایردراپ همستر کامبت، آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
عادل مدنی
عادل مدنی
3 هفته قبل

اخبار تاریخ گذشته...