پلیس ژاپن به دنبال ساخت نرم‌ افزار رهگیری تراکنش‌های ارز دیجیتال

پلیس ژاپن به دنبال ساخت نرم‌ افزار رهگیری تراکنش‌های ارز دیجیتال

اداره پلیس ملی ژاپن قصد دارد از نرم‌افزار جدیدی برای رهگیری معاملات ارز دیجیتال استفاده کند.

به گزارش سازمان رادیو تلویزیون ملی ژاپن، NHK، در واکنش به افزایش استفاده غیر قانونی از ارزهای دیجیتال، آژانس پلیس ملی ژاپن (NPA) قصد معرفی نرم‌افزار جدیدی را دارد که می‌تواند تاریخچه تراکنش‌ ارز دیجیتال را رهگیری کند.

اداره ملی پلیس ژاپن در سال ۲۰۱۹ نرم‌افزار ویژه‌ای را برای ردیابی تاریخچه معاملات ارز دیجیتال در کشور به‌کار خواهد گرفت. این حرکت بخشی از تلاش برای مبارزه با افزایش میزان سوء‌استفاده و سرقت ارزهای دیجیتال خواهد بود.

پلیس ژاپن به منظور تأمین هزینه‌های این نرم‌افزار جدید، به دنبال افزایش بودجه این سازمان به میزان ۳۵ میلیون ین (حدود ۳۱۵،۰۰۰ دلار) در سال مالی آینده است.

پلیس ژاپن به دنبال ساخت نرم‌ افزار رهگیری تراکنش‌های ارز دیجیتال

این نرم‌افزار توسط یک شرکت خصوصی توسعه یافته که نامی از آن فاش نشده است. بر اساس گزارشِ آژانس پلیس ملی ژاپن، این نرم‌افزار می‌تواند داده‌های معاملاتی مورد نیاز برای رسیدگی و تحقیق را استخراج کند و آن را از سوابقِ باز نمایان کند، و نشان دهد که کدام اپراتورهای صرافی ارز دیجیتال از ارز برای آن استفاده کرده‌اند.

در اوایل ماه جاری میلادی، شرکت ژاپنی تولید کننده نرم‌افزارهای امنیتی ترند میکرو یک بدافزار رایانه‌ای برای خودپردازهای بیت کوین کشف کرد که به صورت آنلاین قابل خریداری بود.  مجرمان می‌توانستند این بدافزار را با قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار خریداری کنند و با یک کارت آماده استفاده مجهز به EMV مبالغ زیادی را به سرغت ببرند.

پلیس ژاپن به دنبال ساخت نرم‌ افزار رهگیری تراکنش‌های ارز دیجیتال

هفته گذشته، یی از اعضای ارزشد کمیسیون تنظیم مقررات مالی ژاپن اذعان داشت که این سازمان خواهان رشد صنعت ارز دیجیتال تحت مقررات مناسب است. وی همچنین افزود که هیچ قصدی برای محدودیت بیش از حد صنعت ارزهای دیجیتال وجود ندارد. هدف آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپن توسعه صنعت ارز دیجیتال و ایجاد تعادل بین حمایت از مصرف کننده و نوآوری‌های تکنولوژیکی است.

پیش از این، FSA ضمن آشکارسازی نتایج حاصل از بازرسی‌ سایت‌های صرافی ارز دیجیتال به این نکته مهم اشاره کرد که بررسی دائمی روند نام نویسی صرافی‌ها ضروری خواهد بود. همچنین در تحقیقات این آژانس مشخص شد که سیستم‌های نگهداری و کنترلی صرافی‌های ارز دیجیتال موفق به سازگاری با روند رشد حجم تراکنش‌ها نشده‌اند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه