احتمال پشتیبانی برنامه پرداخت راکوتن از ارزهای دیجیتال

احتمال پشتیبانی برنامه پرداخت راکوتن از ارزهای دیجیتال

اطلاعات ارائه شده در گزارش مالی سال ۲۰۱۸ شرکت راکوتن نشان می دهد که نسخه جدید اپلیکیشن پرداختی این شرکت از پرداخت با ارز دیجیتال نیز پشتیبانی خواهد کرد.

بر اساس گزارش مالی اخیر خدمات رسان ژاپنی راکوتن در تاریخ ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن)، به روز رسانی بزرگ اپلیکیشن پرداخت این شرکت، در تاریخ ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) منتشر خواهد شد. با توجه به ساختار جدید این اپلیکیشن گفته می‌شود که راکوتن پس از بروزرسانی، علاوه بر فیات، از پرداخت های ارز دیجیتال نیز پشتیبانی خواهد کرد.

خدمات رسان تجارت الکترونیک راکوتن در گزارش سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ و همچنین گزارش سالانه خود اعلام کرده است که نسخه جدید اپلیکیشن پرداختی آن قابلیت پشتیبانی از «تمام راهکارهای پرداختی در یک پلتفرم واحد» را دارا خواهد بود.

طبق اعلام کوین تلگراف در ماه ژانویه، و اطلاعات ارائه شده توسط شرکت راکوتن – که به «آمازون ژاپن» معروف است- گفته می‌شود که این شرکت قصد دارد تغییراتی را در ساختار سازمانی خود اعمال کند. در این ساختار جدید، راکوتن شرکت تابعه Spotlight را به یک موسسه پرداختی جدید، تبدیل و صرافی ارز دیجیتال راکوتن به نام «Everybody’s Bitcoin»، به عنوان بخشی از سیستم پرداختی موسسه جدید (Rakuten Payment) فعالیت خواهد کرد. این مجموعه پشتیبانی از خدمات کارت پیش پرداخت راکوتن به نام (Rakuten Edy) را نیز در بر خواهد داشت.

احتمال پشتیبانی برنامه پرداخت راکوتن از ارزهای دیجیتال

در گزارش مالی منتشر شده تعیین شده است که نسخه به روز رسانی شده اپلیکیشن پرداختی این شرکت از خدمات کارت پیش پرداخت Edy و همچنین پرداخت های QR پشتیبانی خواهد کرد. گرچه در گزارش مذکور مستقیماً از ارزهای دیجیتال نام برده نشده، میتوان گفت که عبارت «ارائه کلیه راهکارهای پرداختی» در این گزارش، به پشتیبانی از پرداخت‌های ارز دیجیتال در سیستم جدید راکوتن نیز اشاره دارد.

شرکت پرداختی راکوتن صرافی ارز دیجیتال ژاپنی «Everybody’s Bitcoin» را در آگوست ۲۰۱۸ با قیمت ۲.۴ میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان به گفته نمایندگان این شرکت، راکوتن ورود به صنعت مبادله ارز دیجیتال را در نظر گرفته بود، چرا که معتقد است «نقش پرداخت های مبتنی بر ارز دیجیتال، در تجارت الکترونیک، خرده‌ فروشی آفلاین، و پرداخت های همتا به همتا در آینده رشد پیدا می کند.»

بر اساس گزارش راکوتن، درآمد خالص سال ۲۰۱۸ این شرکت حدود ۱۴۱.۹ میلیارد ین (معادل ۱.۳ میلیارد دلار) بوده که این میزان نسبت به درآمد راکوتن در سال ۲۰۱۷، یک افزایش ۲۸.۴ درصدی را تجربه کرده است.

در مارس ۲۰۱۵، بیت کوین به عنوان یک گزینه پرداختی در پورتال آمریکایی Rakuten.com، پذیرفته شد.

گروه مدیریت خدمات مالی و اینترنتی بزرگ SBI Holdings در ژاپن نیز تمایل زیادی نسبت به فضای ارز دیجیتال نشان داده است. این شرکت در ماه جولای صرافی ارز دیجیتال منحصر به فرد خود به نام Vctrade را راه‌اندازی کرد. این صرافی امکان سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال بزرگ را در دسامبر ۲۰۱۸ فراهم کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه