کارشناسان می‌گویند: اتریوم دارد عرصه را به شبکه‌های جدید می‌بازد

کارشناسان می‌گویند: اتریوم دارد عرصه را به شبکه‌های جدید می‌بازد

چند تن از متخصصان در روز ۲۸مارس (۸ فروردین) به بلومبرگ گفتند که با توجه به تمایل و استفاده توسعه‌دهندگان از پروژه‌های دیگر، شبکه اتریوم دارد عرصه را به آن‌ها می‌بازد.

اتریوم که در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد، در ابتدا پلتفرمی را ارائه کرد که در آن توسعه‌دهندگان می‌توانستند برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) بسازند، پیش فروش و عرضه اولیه سکه (ICO) را اجرا کنند و قراردادهای هوشمند بنویسند. بسیاری آن را جانشین بیت کوین می‌دیدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در حال حاضر توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های دیگری مانند ایاس و استلار را انتخاب می‌کنند. در ماه ژانویه، تنها ۲۸ درصد از کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز، در شبکه اتریوم بودند؛ در حالی‌که این نسبت برای شبکه‌های ایاس و ترون به ترتیب ۴۸ و ۲۴ درصد بود.

کایل سامانی (Kyle Samani)، یکی از بنیان‌گذاران صندوق سرمایه‌گذاری تامینی Multicoin Capital Management اظهار داشت:

واقعیت ساده این است، در ۶ الی ۹ ماه اخیر گزینه‌ی دیگری به غیر از اتریوم وجود نداشت، اما اکنون وجود دارد.

کارشناسان می‌گویند: اتریوم دارد عرصه را به شبکه‌های جدید می‌بازد

تراویس کلینگ (Travis Kling)، موسس صندوق سرمایه‌گذاری تامینی Ikigai Crypto گفت:

امروزه خرید اتریوم به خاطر آن‌چیزی که شما فکر می‌کنید این شبکه در آینده خواهد بود، قرارداد اختیار معامله است. تا حدی که پروژه‌های رقیب اتریوم با ایجاد کشش برای توسعه‌دهندگان، کاربران و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بر روی پلتفرمشان، باعث آسیب رساندن به ارزش کلی اتریوم می‌شوند و می‌تواند بر روی قیمت اتر تاثیر منفی داشته باشد.

برخی دیگر معتقدند که سرعت بلاک تقریبا ۱۳ثانیه‌ای اتریوم در برابر شبکه‌های دیگر که ظاهرا می‌توانند تراکنش‌ها را در عرض یک ثانیه تایید کنند، کند به نظر می‌رسد.

بلومبرگ یادآور شد که هنوز هم اکثر پیش‌فروش‌ها و عرضه‌های توکن بر روی شبکه اتریوم انجام می‌شود و مبنا و اساس اختصاص داده شده به توسعه‌دهندگان، آن را قابل رقابت نگه خواهد داشت. یکی از اعضای بنیاد اتریوم گفت:

ویژگی درخشان اتریوم، جامعه پرجنب و جوش آن است. هر کسی بدون توجه به بازارها، به ساختن ادامه می‌دهد و از این نهضت حمایت می‌کند. تمام پیشرفت‌های اخیر پلاسما و سرنیتی (Eth2) نیز گواه همین مدعاست.

در اوایل این هفته، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و از چهره‌های برجسته‌ی دنیای ارزهای دیجیتال اذعان داشت که رشد جامعه ارز دیجیتال ورای فردگرایی، همان‌گونه که در روزهای آغازین سایفرپانک (Cypherunk) وجود داشت، اتفاق می‌افتد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
5 سال قبل

خیلی هم عالی