همکاری غول بیمه چینی با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز

همکاری غول بیمه چینی با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز

پینگ ان (Ping An)، یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه‌ در چین، با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم سینگیولاریتی‌نت (SingularityNET) همکاری می‌کند. این استارتاپ، خبر این همکاری را در تاریخ ۱۴ مارس (۲۳ اسفند)، در مدیوم منتشر ساخت.

در این پست آمده است که این همکاری، در ابتدا روی نویسه‌خوان نوری (OCR)، بینایی کامپیوتری (CV) و آموزش مدل (model training) تمرکز خواهد داشت. انتظار می‌رود که در آینده سینگیولاریتی‌نت دامنه‌ این مشارکت را به صنایع متعدد و ابتکارات دیگری هم گسترش دهد.

این اطلاعیه، بلافاصله پس از آن که این استارتاپ نسخه‌ی آزمایشی بازار غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم خود را در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) به طور رسمی راه‌اندازی کرد، اعلام شد. همچنین ژانویه‌ی سال گذشته، این شرکت خبر همکاری خود را با استارتاپ بلاک چینی مبتنی بر کشاورزی هارا (Hara)، در ورلد وب فروم (World Web Forum) منتشر ساخت.

شرکت پینگ ان با ارزش‌ترین شرکت بیمه در جهان است که به ۱۷۰ میلیون مشتری خدمات ارائه می‌دهد و در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان فوربز جهانی ۲۰۰۰ (Forbes Global ۲۰۰۰)، در رتبه‌ی دهم قرار دارد.

همکاری غول بیمه چینی با استارتاپ هوش مصنوعی غیرمتمرکز

براساس گزارش‌های قبلی در ماه نوامبر سال گذشته، پینگ ان و دولت شهری سانیا نیز توافق‌نامه‌ی همکاری استراتژیک را با هدف ساخت شهر هوشمند با استفاده از بلاک چین، امضا کردند.

طبق خبر رسمی منتشرشده، کلینیک‌های یک‌دقیقه‌ای پینگ ان برای ارائه‌ی مشاوره‌های پزشکی، بدون پرسنل بوده و از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این کلینیک‌ها اکنون در ۸ شهر کشور چین مورد استفاده قرار می‌گیرند. در همان ماه، کوین تلگراف همچنین گزارش داد که بانکداری تابعه‌ی بانک پینگ ان قصد دارد تا با استفاده از بلاک چین، خدمات ابری و فناوری اینترنت اشیا، یک بوتیک بانک (boutique bank) راه‌اندازی کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه