ویتالیک بوترین: قیمت بالای اتریوم موجب امنیت و بهبود توسعه آن می‌شود

ویتالیک بوترین: قیمت بالای اتریوم موجب امنیت و بهبود توسعه آن می‌شود

به گفته ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، قیمت بالای اتر (ETH) برای امنیت شبکه و توسعه گسترده‌تر اکوسیستم حائز اهمیت است. بوترین این سخنان را روز ۲۰ مارس (۲۹ اسفند) در گفتگو با لارا شین در برنامه‌ای با محوریت ارزهای دیجیتال به نام آن‌چیند (Unchained) بیان کرد که به میزبانی دپارتمان روزنامه‌نگاری دانشگاه کلمبیا و به صورت پخش زنده انجام شد.

ویتالیک بوترین در پاسخ به سوال شین که آیا طراحان پروتکل و رهبران پروژه باید بر روی قیمت ارزهای دیجیتال تمرکز داشته باشند یا خیر، به سخنرانی اخیرش درباره پروژه اتریوم اشاره کرد که در آن به طور صریح به اهمیت نقش ارزش دارایی‌ها پرداخته بود.

بخشی از آن سیگنال معکوسی بود تا خودمان [اتریوم] را از دیگر پروژه‌هایی که به دنبال پامپ و رویای دادن لامبورگینی بودند، جدا سازیم. اما بخشی از آن نیز برای کاهش خطرات قانونی بود تا اساساً پروژه را از دید قانون‌گذاران حوزه مالی دور نگه داریم.

ویتالیک در این باره افزود که قانون‌گذاران با فضای ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بلاک چینی آشنایی زیادی پیدا کرده‌اند و از این رو اگر مردم هم مدعی شوند که قیمت برای آن‌ها فاکتور مهمی نیست، آن‌ها به دنبال بررسی این ادعا خواهند بود. بوترین در راستای دیدگاهش دو مورد را برای ارزش دارایی‌های مستحکم متذکر شد:

می‌توانم به شما بگویم که چرا بالا بودن قیمت نسبت به پایین بودن آن یک امر خوشایند و مثبت است. یکی از آن‌ها به امنیت برمی‌گردد. اگر قیمت‌ها به صفر نزدیک شود، شبکه نیز نمی‌تواند امنیت خود را حفظ کند. این هم در اثبات کار و هم اثبات سهام صادق است.

دلیل دوم او به این واقعیت اشاره داشت که سازندگان و شرکت‌کنندگان در پروژه‌های اکوسیستم ارزهای دیجیتال علاقه دارند تا سهمی از توکن داشته باشند و با شناخته شدن به عنوان سهامداری که دید مثبتی از جهت تامین مالی در آینده دارد، بر روی توسعه فعالیت‌هایش تمرکز خواهد کرد؛ البته اگر قیمت‌ یک دارایی بالا باقی بماند.

در ادامه گفته‌های بوترین، از بینندگان برنامه سوال شد که «آیا توسعه‌دهندگان اتریوم به اندازه کافی بر روی قیمت اتریوم تمرکز داشته‌اند؟». ۳۸ درصد در پاسخ به این سوال گزینه «اهمیتی ندارد»، ۲۳ درصد گزینه «نمی‌دانم»، ۲۱ درصد گزینه «بله» و در نهایت ۱۹ درصد گزینه «خیر» را انتخاب کردند.

ویتالیک بوترین: قیمت بالای اتریوم موجب امنیت و بهبود توسعه آن می‌شود

به رغم نظراتی که بینندگان درباره این سوال ابراز داشتند، بوترین در پاسخ به نقش توسعه‌دهندگان اظهار داشت که آن‌ها وظایفی دارند تا توسعه‌دهندگان را از کارهای احمقانه‌ای که می‌تواند سبب سقوط قیمت تا صفر شود، باز دارند که برای مثال غرق کردن بازار در سکه‌های جدید ایجاد شده یکی از آن اقدامات احمقانه محسوب می‌شود.

در سخنرانی اخیر در کنفرانس توکن ۲۰۴۹ هنگ‌کنگ، بوترین درباره اینکه برنامه‌های بلاک چینی خارج از حوزه مالی راه سختی برای مطرح شدن دارند، بحث کرد. او در این باره اشاره داشت که حوزه مالی به طور واقع‌بینانه‌ای اولین کاربردهای بلاک چینی را برای پذیرش در سطح گسترده‌ای به خود خواهد دید.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
5 سال قبل

نهنگ ها دست از سرش بردارن حتما قیمت رشد میکنه . تا نهنگی هست قیمت همینه .

ملک پور
ملک پور
5 سال قبل

فقط تبلیغه
مدام میاد از این حرفا بزنه به امید بازگشت به قیمت 1200 دلار
البته عمرا تا سال 2020 به اون قیمت ها برگرده

مجتبی
مجتبی
5 سال قبل
پاسخ  ملک پور

خدا رو چه دیدی !