کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

منبع غیررسمی: آخرین مهلت معرفی ارز دیجیتال تلگرام مشخص شد

بر اساس سند رسمی که در یکی از کانال‌های تلگرامی منتشر شده، در صورت عدم راه‌اندازی پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا انتهای ماه اکتبر سال جاری، تمامی توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام به صورت یک طرفه لغو خواهد شد. در این سند منتشر شده نام پاول دروف دیده می‌شود اما اثری از امضا یا تاریخ در آن یافت نمی‌شود. به گفته برخی منابع آگاه در هفته‌های گذشته، شبکه غیرمتمرکز تلگرام (TON) تا پایان ماه مارس راه‌اندازی خواهد شد. گزارش دیگری از یک خبرگزاری روسی نشان می‌دهد که پروژه TON ۹۰ درصد پیشرفت داشته است. طرق گزارش‌ها پروژه ارز دیجیتال تلگرام تا به اینجای کار حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه خصوصی جذب کرده است.


امکان ارسال بیت کوین بر بستر توییتر فراهم شد !

از این پس می‌توانید با برنامه تیپین (Tippin) در توییتر، به بقیه بیت کوین ارسال کنید. این برنامه که بر بستر شبکه لایتنینگ کار می‌کند، این امکان را خواهد داد تا علاوه بر پسندیدن و ریتوییت کردن، امکان ارسال بیت کوین را نیز داشته باشید. این امکان با نصب افزونه تیپین در کروم و پدیدار شدن علامت صاعقه کوچکی فراهم شده است. پس از این خبر، جک دورسی و دیگر کارکنان توییتر با انتشار توییت‌هایی، به نوعی حمایت خود را از این برنامه نشان دادند. این ایده در واقع ادامه‌دهنده راه برنامه‌های قدیمی مانند چنج‌تیپ است که برای انجام پرداخت‌های خرد شکل گرفته بودند. همچنین یکی مهندسین توسعه تیپین گفته است که این برنامه با شبکه لایتننیگ به محبوبیت بالایی دست خواهد یافت.


پشتیبانی سامسونگ گلکسی اس ۱۰ از کیف پول سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال

رونمایی از پرچمدار جدید گوشی‌های سامسونگ یعنی گلکسی اس ۱۰ نشان داد که این گوشی هوشمند دارای فضای ذخیره‌سازی برای ذخیره کلیدهای خصوصی مرتبط با ارزهای دیجیتال است. این قابلیت که «Samsung Knox» نام دارد، به صورت فضای ذخیره‌سازی سخت‌افزاری است. شایعات متعددی قبل از رونمایی از این گوشی مبنی بر پشتیبانی این کیف پول از ارزهای دیجیتال و برنامه‌های غیرمتمرکز وجود داشت. تصاویر فاش شده از این گوشی نیز وجود نرم‌افزاری به نام Samsung Blockchain KeyStore را تایید می‌کرد. این افدام سامسونگ و دیگر شرکت‌های سازنده گوشی‌ مانند اچ‌تی‌سی و سیرین‌لبز می‌تواند زنگ خطری برای سازنده سخت‌افزارهای نگهداری ارز دیجیتال باشد.


ایلان ماسک: ساختار بیت کوین واقعا خارق‌العاده است و پول کاغذی کنار می‌رود

ایلان ماسک، از چهره‌های شناخته شده حوزه فناوری، در پادکست ARK اظهار داشت که ساختار بیت کوین خارق‌العاده است و ارزهای دیجیتال نسبت به پول‌های کاغذی راه بهتری برای انتقال ارزش محسوب می‌شوند. طبق عقیده این کارآفرین مطرح یکی از نقاط ضعف بیت کوین مصرف انرژی بالای آن برای انجام محاسبات است. همچنین این کارآفرین در پادکست اذعان داشت که با ظهور ارزهای دیجیتال انحصار و کنترل بر روی ارز به همراه پول‌های کاغذی از بین خواهد رفت. ایلان ماسک سال گذشته پیرامون فرضیه جدیدی که حول ساتوشی ناکاموتو بودن او پیش آمده بود، اظهار داشت که تنها ۰.۲۵ بیت کوین دارد و آن را سال‌ها پیش از دوستی دریافت کرده است.


تیم دراپر: در پنج سال آینده، فقط مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد !

تیم دراپر، سرمایه‌گذار میلیاردر و از حامیان معروف بیت کوین عقیده دارد که با گسترش ارزهای دیجیتال، در پنج سال آینده تنها مجرمان از ارزهای فیات استفاده خواهند کرد. به عقیده او خلافکاران در آینده به دلیل امکان رهگیری از طریق بلاک چین، به سمت ارزهای فیات متمایل خواهند شد. این سرمایه‌گذار که معتقد است امنیت سرمایه‌هایش در بانک از امنیت سرمایه‌هایش در بازار بیت کوین کمتر است، در مصاحبه با فاکس‌بیزینس اظهار داشت که تاکنون هیچکس نتوانسته است بلاک چین بیت کوین را هک کند. این سرمایه‌گذار پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به ۲۵۰ هزار دلار برسد.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

علی‌رغم صعود خوبی که بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته تجربه کرد، در ۲۴ ساعت گذشته و طی چند ساعت بیش از ۱۰ میلیارد دلار از ارزش بازار کاسته شد. بیت کوین در حال حاضر در قیمت ۳,۸۴۴ ، اتریوم در ۱۴۰ و ریپل در ۰.۳ دلار معامله می‌شوند. حجم بازار ارزهای دیجیتال نیز در زمان نگارش این مطلب برابر با ۱۲۸.۸ میلیارد دلار است.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال ثوری‌کوین (ThoreCoin): بیش از ۹,۰۰۰ درصد
  • ارز دیجیتال گراف‌کوین (Graphcoin): حدود ۶۸۶ درصد
  • ارز دیجیتال اس‌فور‌اِف‌ای -سیف (S4FE): حدود ۳۷۲ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال هوندایس‌کوین (HondaisCoin): حدود ۸۵ درصد
  • ارز دیجیتال کرادویلا اونرشیپ (Crowdvilla Ownership): حدود ۸۲ درصد
  • ارز دیجیتال وایس اینداستری توکن (Vice Industry Token): حدود ۷۹ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

 

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

هستر پیرس، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار

بازارهای بسیاری هستند که قانون‌گذاری در آن‌ها صورت نگرفته است، اما بدون توجه به این مسئله بر روی آن‌ها ابزارهای مشتقه ایجاد کرده‌ایم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

کریگ رایت، مدعی عنوان ساتوشی ناکاموتو

میزان سوءتفاهم و اطلاعات غلط که پیرامون بیت کوین تکثیر یافته، باعث شده که تصمیمات من علنی‌تر از قبل شوند. بخشی از هدف سیستمی [بیت کوین] که طراحی کرده بودم برای این بود تا جایی که می‌شود با یک فناوری، به کلاهبرداری‌ها پایان دهم. عدم درک صحیح به انتشار و پخش دوباره کلاهبرداری‌ها منجر می‌شود.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

افری شودن، از اعضای شرکت زیرساخت بلاک چین پریتی

پالکادوت (Polkadot) چیزی را که سرنیتی باید ارائه دهد را در اختیارتان می‌گذارد. این عقیده‌ام را تغییر داده است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

تیم دراپر، سرمایه‌گذار میلیاردر و حامی شناخته‌شده بیت کوین

خلافکاران در آینده نیز به استفاده از پول‌های نقد علاقه خواهند داشت، چرا که آن‌ها می‌توانند هرکس که از بیت کوین استفاده می‌کند را دستگیر کنند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

مارک زاکربرگ، موسس فیس‌بوک

به نظرم پرسش‌های جذابتر به امکان‌پذیری در آینده نزدیک مربوط نمی‌شوند، بلکه سوالات فلسفی هستند که به عالی بودن یک سیستم این‌ چنینی برمی‌گردد.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

به غیر از اخبار مهم هفته که به آن پرداخته شد، در این بخش به مرور اخبار منفی فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین در هفته‌ای که گذشت، می‌پردازیم:

تحقیقات دانشگاه MIT: بلاک چین بر خلاف آنچه تصور می‌شود، هک شدنی است !

مقاله منتشر شده در مجله فناوری ام‌آی‌تی نشان می‌دهد که فناوری بلاک چین علی‌رغم دیدگاه عمومی، می‌تواند آسیب‌پذیر باشد. در این مقاله که متعلق به دانشگاه ماسوچوست آمریکاست، به نقاط ضعف امنیتی برخی پلتفرم‌های ارز دیجیتال، قراردادهای هوشمند و همچنین تعدادی از حملات دوبار خرج در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال اشاره شده است. در این مقاله همچنین اشاره شده است که هکرهای کلاه سفید در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۸۷۸ هزار دلار از این راه به دست آورده‌اند.


ضرر ۵۰۰ میلیون دلاری بیت مین در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸

گزارش‌ اخیر شرکت سازنده تجهیزات سخت‌افزاری بیت مین به بورس سهام هنگ‌کنگ حاکی از آن است که این پلتفرم در سه‌ماهه سوم سال گذشته میلادی ۵۰۰ میلیون دلار ضرر کرده است. این رقم به صورت غیرمستقیم از اختلاف سود ۱ میلیارد دلاری شرکت در نیمه اول سال گذشته و سود گزارش شده ۵۰۰ میلیون دلاری در ۹ ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ به دست آمده است. این شرکت تولیدکننده دستگاه‌های ماینینگ در ماه‌های گذشته در حال دست‌وپنجه نرم کردن با چالش‌های متعددی از جمله تغییر مدیرعامل و بازار نزولی بوده است.


تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد ۳۰۰ هزار دلاری !

خبری بد برای ارسال‌کننده تراکنشی در شبکه اتریوم و البته خبر خوشحال کننده برای استخراج‌کنندگان بلاک حاوی این تراکنش! استخر استخراج اسپارک‌پول روز ۳۰ بهمن گزارش داد که بیش از ۲ هزار اتریوم برای تایید بلاکی در این شبکه دریافت کرده است. با نگاه به جزئیات این تراکنش می‌توان دریافت که ۲,۱۰۰ اتر برای کارمزد یک تراکنش در نظر گرفته شده است. این رقم بالا به احتمال فراوان از اشتباه ارسال‌کننده تراکنش و جابه‌جا وارد کردن کارمزد و مبلغ تراکنش بوده است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

بزرگترین دانشگاه چین مرکز تحقیقات بلاک‌ چین راه‌اندازی می‌کند

دانشگاه فودان که از بزرگترین دانشگاه‌های چین است، اعلام کرده است که با همکاری یک شرکت بیمه و فناوری مرکز تحقیقات فناوری مهندسی بلاک چین شانگهای را راه‌اندازی خواهد کرد. این مرکز وظیفه پیشبرد تحقیقات پایه در زمینه فناوری بلاک چین، نشان دادن کاربرد آن و ارائه آموزش برای استعدادهای مرتبط را عهده‌دار خواهد بود. سایر دانشگاه‌های چین نیز بلاک چین را به برنامه‌های بورس تحصیلی خود اضافه کرده‌اند.


موسس ردیت: دوران هایپ ارزهای دیجیتال به سر رسیده است

موسس ردیت در گفتگو با یاهو عنوان کرد که هایپ ارزهای دیجیتال به سر رسیده و زمان ایجاد زیرساخت‌های واقعی برای این فناوری آغاز شده است. به عقیده آلکسیس اوهانیان، این بازار همچنان در وضعیت زمستان به سر می‌برد. گفته‌های اوهانیان نشان می‌دهد که وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال به حذف سوداگران از بازار منجر خواهد شد.


راه‌اندازی سامانه بلاک چینی برای ثبت آثار خلاق در ایران

این روزها که فضای خرید اینترنتی و استفاده از سرویس‌های آنلاین در کشورمان رونق گرفته، خبر از راه‌اندازی سامانه جدید مبتنی بر بلاک چین برای کمک به ثبت امن آثاز خلاق در کشور رسیده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد به زودی سامانه «ثبت شد» را برای کمک به افرادی راه‌اندازی کند که قصد ثبت ایده خود را بدون قرار دادن آن در اختیار دیگران دارند. روند ثبت آثار خلاق در این سایت مدلی پی‌ریزی شده است که برای ثبت ایده‌های خلاق در این سایت نیازی به ارائه اثر و طرح به جایی نیست و احتمال دزدیده شدن ایده وجود ندارد. در این سامانه هر اثر به‌صورت اثرانگشت فرد ثبت خواهد شد و در بلاک چین قرار خواهد گرفت.


تحقیق شرکت مطرح آمریکایی: ارزهای دیجیتال می‌توانند دنیای دیجیتال را زیر و رو کنند

تحقیق شرکت مشاوره کمبریج نشان می‌دهد که ارز دیجیتال یک سرمایه‌گذاری درست و مطمئن برای سرمایه‌گذاران نهادی در بلندمدت است. این انجمن که در زمینه امور مستمری و موقوفات تخصص دارد، عنوان کرده است که طبق نظر تحلیلگرانش و با ارزیابی رکود بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، این حوزه نوید یک صنعت در حال توسعه و رو به رشد را می‌دهد و نه یک صنعت متزلزل و بی‌ثبات.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره پنجم – هفته اول اسفند ۹۷

به کریپتوکارنسی در زبان فارسی چه بگوییم؟

قطعاً اگر آشنایی اندکی هم با این حوزه داشته باشید، کلمات و اصطلاحات متفاوتی که برای کریپتوکارنسی در زبان فارسی به کار گرفته شده را بارها شنیده‌اید. ارز دیجیتال، رمزارز، ارز رمزنگاری شده، ارز رمزپایه و غیره از جمله معادل‌هایی هستند که برای کریپتوکارنسی در بین مردم و رسانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. اما کدام یک از این واژه‌ها در ذهن شنونده و مخاطب، تصویر جامعی از این حوزه ارائه می‌دهد؟ این مقاله حاصل تلاشی با دیدگاه بی‌طرفانه برای بررسی واژه کریپتوکارنسی بوده است.


حرکت به جهانی بدون اسکناس: آینده پول !

آیا در صد سال بعدی تبادل ارزش هنوز هم با کاغذ انجام خواهد شد. اگر دنیای امروز را با ۱۰ سال قبل مقایسه کنید، به افزایش نقش دستگاه‌های کارتخوان (POS) و استفاده کمتر از اسکناس‌های کثیف می‌توانید به سادگی پی ببرید. دیجیتالی شدن پول چه فوایدی برای ما خواهد داشت و چه مشکلاتی را از سر راه برخواهد داشت؟ در این مقاله به مشکلات اسکناس‌ها و نقش ارزهای دیجیتال در آینده پرداخته شده است.


نحوه آموزش سرمایه‌گذاری به کودکان و نوجوانان

شاید آموزش سرمایه‌گذاری از موضوعات کمتر توجه شده در بحث آموزش به کودکان بوده باشد. فرزندان شما در مدرسه با ریاضیات، علوم تجربی و دروس مختلف آشنا می‌شوند اما سرمایه‌گذاری را چه کسی به آن‌ها یاد می‌دهد؟ این مقاله به صورت مرحله‌ به مرحله آموزش نکات مهم سرمایه‌گذاری را با زبان ساده برای فرزندانتان شرح می‌دهد تا آن‌ها آماده سرمایه‌گذاری در آینده کنید.


تشریح بیت کوین و عملکرد آن با زبان ساده!

بیت کوین در واقع ترکیبی از فناوری‌های مختلف است که برای یک فرد ناآشنا با آن ظاهر عجیب‌وغریبی را به وجود آورده است. اگر شما هم از علاقه‌مندان حوزه ارزهای دیجیتال هستید و قصد دارید بیت کوین را به دوستتان و یا فرزندانتان با زبان ساده معرفی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از صفحه لندینگ «تشریح بیت کوین: بیت کوین چگونه کار می‌کند و چرا تا این اندازه محبوب است؟» حتما دیدن کنید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه