atlasarzdigital

تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد 300 هزار دلاری !

تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد 300 هزار دلاری !

روز سه‌شنبه 19 فوریه (30 بهمن) استخر استخراج اتریوم اسپارک‌پول (Sparkpool) بیش از 2,000 اتریوم (معادل 330 هزار دلار) برای استخراج یک بلاک در بلاک چین اتریوم دریافت کرد. این مقدار حدود 600 برابر بیشتر از پاداش استاندارد بلاک شبکه اتریوم است.

طبق پروتکل اتریوم، ماینرهای تاییدکننده بلاک به ازای هر بلاک تراکنش جدیدی که به بلاک چین اضافه می‌کنند، 3 اتریوم (حدود 500 دلار) پاداش می‌گیرند. علاوه بر این مبلغ اندکی هم به تراکنش‌ها برای انگیزه دادن به استخراج‌کنندگان جهت تایید و افزودن تراکنش‌های جدید در بلاک‌های استخراج شده تعلق می‌گیرد.

با این حال طبق داده‌های مرورگر بلاک چین اتریوم بلاک‌اسکات، استخر اسپارک‌پول با استخراج بلاک شماره 7,238,290 که تنها حاوی 210 تراکنش معتبر بود، 2,103.1485 واحد اتر دریافت کرد.

 

همانطور که توسط جیمی ژانگ (Jimmy Zhong)، مدیر پلتفرم کاربردی غیرمتمرکز IOST، در توییتر به آن اشاره شد، این فعالیت عجیب‌وغریب می‌تواند به دلیل اشتباه یکی از کاربران اتریوم (یا چند کاربر) در الحاق کارمزد‌های فوق‌العاده بالا به تراکنش‌هایشان باشد.

تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد 300 هزار دلاری !

یا شاید هم این نشانه‌ای از خیرخواهی یک حامی ناشناس برای جامعه ماینینگ اتریوم باشد که در روزهای گذشته درباره طرح پیشنهادی ستیزه‌جویانه‌ای برای تغییر تراشه‌های استخراج اتریوم، سبب چند دستگی آن‌ها شده است.

به اعتقاد برخی دیگر این اقدام شاید یک پول‌شویی ایثارگرانه در بلاک چین اتریوم برای پنهان ساختن پول‌هایی بوده باشد که از راه‌های غیرقانونی به دست آمده‌اند.

اما با نگاه به گذشته دنیای ارزهای دیجیتال، احتمال خطای انسانی به اندازه‌ای که بقیه فکر می‌کنند هم نامحتمل نیست. در جولای 2014 یکی از کاربران، تراکنشی به ارزش 30 بیت کوین را با کارمزد 38 بیت کوین به دلیل اشتباه تایپی ارسال کرده بود. این نوع خطا علی‌رغم بهبود تجربه کاربری (UX)، در مقیاس بزرگ می‌تواند محتمل به نظر رسد.

منبع: coindesk

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تراکنش عجیب اتریوم با کارمزد 300 هزار دلاری ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.