۱۰ دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

۱۰ دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

«من معتقدم که ارزش بیت کوین صفر می شود. بیت کوین از نظر من فناوری بزرگی است، اما باور ندارم که یک نوع ارز باشد. بیت کوین هیچ اساسی ندارد.» این صحبت های جِف شوماخر، بنیان گذار شرکت BCG Digital Ventures، راجع به قیمت بیت کوین بود که در جریان یک دورهمی با میزبانی CNBC در شهر داووس سوییس مطرح شدند. اما در مقابل، سرمایه گذاران بازار نزولی بیت کوین نیز دلایلی را در داووس مطرح کرده اند که چرا ارزش بیت کوین هرگز به صفر نمی رسد.

یک: بیت کوین در واقع بر اساس خیلی چیزهاست

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

بیت کوین بر اساس چند چیز کار می کند. به عنوان مثال– برای حفظ امنیت معماری شبکه خود و ایجاد اولین سیستم بانکی مستقل متن باز، غیر متمرکز و همتا به همتای دنیا در اختیار مردم عادی، از بزرگ ترین رمزنگاری کلید عمومی تاریخ کمک می گیرد.

دو: دلار آمریکا واقعا هیچ اساسی ندارد

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

رسانه های جریان اصلی معتقدند که بیت کوین یک ارز واقعی نیست و برای این ادعا دلایلی را فهرست می کنند که در مورد سیستم فدرال رزرو نیز می توانند صدق کنند. منتقدان جدی این سیستم بانکی سوسیالیستی در آمریکا، با شنیدن چنین حرف هایی در رسانه جریان اصلی، بسیار خوشحال می شوند.

این ادعاها گاهی بیشتر در مورد فدرال رزو صدق می کنند تا بیت کوین.

سه: مسئله بلاک چین نیست

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

در برخی از مقاله ها به نوعی نوشته شده که اصل ماجرا، فناوری پایه بیت کوین، یعنی بلاک چین است.

اما این باور اشتباه بوده و بلاک چین تنها بخشی از معماری شبکه بیت کوین است.

چهار: مساله نوع بلاک چین است

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

علاوه بر آن، اگر قرار باشد تاکید را روی بلاک چین قرار دهیم، آنگاه «کدام بلاک چین؟» سوال به جا و مرتبطی خواهد بود. شرکت هایی که بر روی توسعه بلاک چین های داخلی کار می کنند تا از این فناوری عقب نمانند، چیزی مشابه بیت کوین نمی سازند، بلکه تنها پایگاه داده های قدیمی و خسته کننده ای را ایجاد می کنند.

در مقابل، بیت کوین اینترنت پول است.

پنج: بیت کوین یک اشتیاق زودگذر یا حباب گل لاله نیست

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

بیت کوین یک جنون زودگذر مثل عروسک های بینی بیبی یا حباب اقتصادی گل لاله نیست. با وجود اینکه بلاک چین بخش مهم و جالبی از نحوه عملکرد بیت کوین است، آنچه در مورد بیت کوین جالب است، تنها بلاک چین نیست.

جالب ترین نکته در مورد بیت کوین، ویژگی آن به عنوان یک ارز و سیستم بانکی خصوصی است که نسبت به بانک های مرکزی، قابلیت های متعدد و فوق العاده خوبی دارد. قابلیت های بیت کوین حقیقتا آن را به اولین بازار جهانی قابل اعتماد برای یک ارز خصوصی تبدیل کرده اند.  این امر از بیت کوین، یک کالای فوق العاده ارزشمند و کمیاب می سازد.

جالب تر از همه اینکه، بیت کوین تا امروز همه این ویژگی‌ها را حفظ کرده است.

شش: گرگ بالان دیده‌ی دنیای ارز دیجیتال

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

بیت کوین اوقات سختی را تجربه کرده و طولانی ترین، قوی ترین و بزرگ ترین بلاک چین را دارد. شبکه آن بالاترین ارزش کل بازار و بیشترین تعداد سرمایه گذار را داراست. آن ها شاهد چالش هایی بوده اند که موفق ترین و بزرگ ترین ارز دیجیتال با آن دست و پنجه نرم کرده، و از این چالش ها درس گرفته اند.

هفت: اثبات انجام کار

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

منتقدین مصرف بالای انرژی در بخش استخراج را به عنوان یکی از ایرادهای شبکه بیت کوین معرفی کرده اند. اما این ویژگی در واقع عمدا در شبکه قرار داده شده است. برق، زمان و فرصت محاسباتی سه هزینه ای هستند که از پیش در طراحی شبکه بیت کوین تعیین شده اند. هدف از وجود آن ها ورود نودهای واجد شرایط به شبکه ای است که تمام سوابق مربوط به تراکنش ها و یک دفتر کل عمومی و بزرگ را بر روی نودها نگه می دارد.

هشت: چیز دیجیتالی که کپی نمی‌شود

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

شاید افراد زیادی به این موضوع توجه نداشته باشند، اما یکی از قابلیت های مفید، عجیب و بسیار شایسته بیت کوین دیجیتالی بودن آن است که باعث می شود افراد یا کامپیوترها بتوانند آن را داشته باشند و نگه دارند، اما نتوانند از آن نسخه برداری کنند. آن ها می توانند یک فایل صوتی، تصویری یا یک رشته متنی را کپی کنند، اما بیت کوین را هرگز.

نه: تورم منفی

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

این واقعیت که بیت کوین نمی تواند کپی برداری بشود به این معناست که کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نمی تواند ناگهان تصمیم بگیرد که تعداد بیت کوین ها را بالا ببرد.

به خاطر همین چاپ بی پایان پول، گفته می شود که ارزش ذاتی دلار آمریکا صفر است. با توجه به دست و دل باز بودن فدرال رزرو در صدور پول، می‌توان گفت که این ادعا از لحاظ نظری درست بوده و در ده سال اخیر انتقادات از سیاست‌های پولی فدرال رزور اوج گرفته است.

اما بیت کوین مثل ارز فیات بانک های مرکزی، یک سیاه چاله پولی نیست. ارزش ذاتی آن یک است، نه صفر. ارزش ذاتی یک، منحصر به فرد، و ماهیت دیجیتالی بی نظیر بیت کوین محصول یک شبکه غیرمتمرکز، همتا به همتا، عمومی و متن باز است که نمی توان آن را از نو تولید کرد.

ده: تحت کنترل حکومت خاصی نیست

10 دلیل که ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد !

یکی از مهم ترین دلایلی که ارزش بیت کوین هیچ وقت به صفر نمی رسد این است که دولت ها نمی توانند جلوی آن را بگیرند. تلاش مشابه تعدادی از شرکت های آمریکایی که سعی بر ایجاد یک ارز خصوصی داشتند، با مخالفت های شدید دولت، از جمله مصادره اموال، اتهام جرایم مالی متعدد، و پیگیری قانونی مواجه شده است.

اما بیت کوین از این شرایط جان سالم به در برده و پیشرفت کرده است. زیرا یک نرم افزار/سخت افزار/ ماشین انسانی غیر متمرکز است. راهی برای نابود کردن بیت کوین وجود ندارد. هیچ مقام کنترل کننده یا نهاد دولتی نمی تواند حرکت آن را متوقف کند.

بیت کوین یک عمر طولانی را در پیش دارد و به عنوان یک بانک و ارز فوق العاده با ارزش به زندگی ادامه خواهد داد.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

21 دیدگاه
سیدسعید
سیدسعید
۴ سال قبل

سلام هنگامی که شما در زمینه ای سرمایه گذاری می‌کنید انتظار دارید اصل و سود سرمایه به شما برگردد اما در بازی قمار ارزهای دیجیتال این طور نیست و باید امیدوار باشید نفر بعدی حاضر باشد پول بیشتری از شما برای خرید آن‌ها بپردازد

Alireza
Alireza
۵ سال قبل

اقا من یه سوالی دارم یکی به من بگه الان دلار تو کله دنیا داره تبادل میشه به خاطر اینکه دولت امریکا پشت این پول و اساس و ارزش این پوله حالا این بیت کوین ارزش و اساسش بر چه مبناییه یکی میتونه درست توضیح بده بگه

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۵ سال قبل
پاسخ  Alireza

سلام دوست عزیز

دلار ارزشمنده چون مردم ارزشمندی اونو پذیرفتن
اگر مردم تصمیم بگیرن که از دلار استفاده نکنن اون دلار فقط یه تیکه کاغذ بی‌ارزشه

بیت کوین هم ارزشمنده چون بین عده ی زیادی از مردم ارزشمندیش پذیرفته شده

میتونید برای مطالعه بیشتر در این خصوص به این مقاله مراجعه کنید:

https://arzdigital.com/what-is-bitcoin-backed-by/

Alireza
Alireza
۵ سال قبل

باز هم ممنون اقا اذرنیوار واقعا رسیدگی و جوابتون به سوال ها ارزشمند و عالیه

ممل امریکایی
ممل امریکایی
۵ سال قبل

گرگ بالان دیده رو خوب اومدی

حامی
حامی
۵ سال قبل

سرمایه گذاری فقط بیت کوین ...شک نکنید

اعظم مومنی
اعظم مومنی
۴ سال قبل
پاسخ  حامی

میشه منو راهنمایی کنید

احمد
احمد
۵ سال قبل
پاسخ  حامی

موافقم. حالا من یه خبر امیدوارکننده بدم بهتون. طی سال های گذشته، همیشه حدود یکسال قبل از halving (نصف شدن پاداش ماین بیت کوین) روند نزولی مارکت پایان یافته و روند صعودی و در نتیجه آن یک قله قیمتی جدید برای #BTC به ثبت رسیده است.

دوره بعدی halving اواسط سال 2020 خواهد بود...?
پس فعلا جایی برای نا امیدی وجود نداره

محمد
محمد
۵ سال قبل

دلار آمریکا واقعا هیچ اساسی ندارد ؟؟ خودتون میدونید چی میگید؟ اساس دارایی های تمام کشور ها و بانک ها دلاررررررررررر هست و همین ذخیره ارزی هر کشور تو بانک های سوئیس بر اساس دلاررررررر آمریکاست تو رو خدا دانش مردم رو کم نکنید . خواهش میکنم اول مطالعه کنید

علی رضا
علی رضا
۵ سال قبل
پاسخ  محمد

دوست عزیز فکر کنم شما از علم اقتصاد هیچی نمیدونید و از روی یک غریزه جمعی میگید تورخدا نگید دلار هیچ پشتوانه ای نداره لطفا به مستند دوبله فارسی راز پنهان پول مراجعه کنید تا هفت مرحله نابودی اقتصاد جهان توسط این دلار کثیف و بی ارزش دستتون بیاد تمام پول های کاغذی همه کشورها بی ارزش هستن مگر به همون میزان پشتوانه طلا و نقره در خزانه خوابیده باشه خب چطور من بهتون ثابت میکنم بیت کوین فراترین پول تاریخ بشر بعد از طلا و نقره هست که بزودی خواهید دید که طلا را هم پشت سر خواهد گذاشت!

در 70 سال پیش اگر حضور ذهن داشته باشم 1951 قانونی تصویب شد بر مبنای هر دلار = طلا!! ولی امروزه بدلیل خرج کردن طلا های خزانه و هدر دادن طلای موجود دیگر کشورها در خزانه آمریکا هیچ طلایی وجود ندارد که پشتوانه دلار و پول های بقیه کشور ها باشد! و امروز به این وضعیت دچار شده ایم طلا = دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار دلار و ... و این روند ادامه دارد! قیمت طلا که الان در محدوده قیمتی 1317 دلار قرار دارد به وضعیت بنگرید! آینده دلار چه خواهد بود؟؟! (همچنین همه پولای کاغذی کشورها) جواب: طلا = بی نهایت دلار یعنی صفر مطلق!

وقتی آمریکا دید هیچ طلایی در خزانه ندارد قانون پشتیبانی دلار را در چندین دهه پیش کنسل کرد و خود بر دنیا با معرفی کردن پشتوانه دلار ، برای تمامی پولای کاغذی جهان از یورو بگیر تا فرانک و پوند و تمام پول ها را به دلار وصل کرد.

بر فرض مثال اگر دلار را به یک بالون تشبیه کنیم و با یک ریسمان به زمین اتصال داشته باشد و تمام پول های جهان را تک به تک یه بالون مستقل فرض کنیم همه ایناها به بالون دلار متصل هستن و اگر ریسمان دلار که هیچ پشتوانه طلا و نقره ای در خزانه ندارد از زمین کنده شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟!!! پس پشت دلار و تمامی پول های کاغذی جهان به خاک خورده است!! و یادتان باشد تنها طلا و نقره پول واقعی هستن!

مثال: اگر در جیب من یک تومان باشد و در جیب شما یک یورو آیا هر دو قدرت خرید یکسانی دارند؟ جواب خیر است! ولی اگر در جیب من یک گرم طلا باشد و من در تهران باشم و در جیب شما یک گرم طلای دیگر و در سیدنی استرالیا ساکن باشید چه؟ آیا قدرت خرید یکسانی داریم در کمال شگفتی بله! طلا از زمان مصریان باستان تا به حال قدرت خرید یکسانی دارد! اما حجم و ترس و جابجایی آن مشکل است اما بیت کوین چه؟؟؟!

دو سرمایه گذار فنلاندی آمریکایی و سوئدی پیش بینی فروپاشی اقتصاد جهان را کرده اند و همچنین محقق این مستند راز پنهان پول! آنها پیشنهاد کردند طلا و نقره و بیت کوین بخرید و در زمان فروپاشی اقتصاد جهانی که بصورت قطع در 2020 تا 2030 اتفاق خواهد افتاد! هیچ گریزی از این قطار مرگ نیست و یادتان باشد ثروت هیچ وقت از بین نخواهد رفت بلکه از جای به جای دیگر منتقل خواهد شد ( قانون پایستگی انرژی در فیزیک) و بصورت قطع به بیت کوین و طلا و نقره منتقل خواهند شد! شما در کدام کفه ترازو هستید بازنده ها یا برنده های این بازی؟؟؟!نکته: قیمت طلا در سال 2009 فقط 883 دلار و در 2019 فقط 1317 دلار یعنی رشد 49 درصدی در 10 سال! اما بیت کوین در سال 2009 فقط 0.01 سنت و در سال 2019 بالای 3200 دلار و واقعا چه چیزی یارای مقابله با رشد سی و سه میلیون در صد بیت کوین را دارد تعجب نکنید واقعا درست خواندید سی و سه میلیون در صد در 10 سال!!

بیت کوین چیز عجیبیست و ارزش ذاتی واقعی ماننده طلا و نقره دارد! بیت کوین خلاصه تمام مردم جهان است تا برای اولین بار به دارایی که خود مالک آن هستند حکمرانی کنند!


امیدوارم برای دوستان روشن شده باشد و کمک کوچکی کرده باشم تا حقایق بیت کوین را روشن کنم.

در ابتدا علم بهتر از ثروت است و علم شما همان ثروت شماست.

یا علی...

غلی رضا
غلی رضا
۵ سال قبل
پاسخ  علی رضا

همچنین یادم رفت بگم در سال 1932 شما با بیست دلار میتوانستید 427 گالن شیر تازه تهیه کنید اما در سال 2019 فقط 6 گالن شیر میتوانید بخرید!! اگر در نمودار ارزش 100 ساله دلار بنگرید با تعجب به عدد 95% افت اسمی دلار روبرو خواهید شد که این افت ارزش دلار با سرعت شدید به عدد مطلق صفر نزدیک میشود!

ارمین
ارمین
۵ سال قبل
پاسخ  محمد

دوست عزیز فکر کنم خود شما باید یکم دانش کسب کنی ، تا بفهمی که دلار امریکا هیچ پشتوانه ای ندارد

مژگان
مژگان
۵ سال قبل

چرت و پرت ترین مقاله بود خخخخخخخخ خودتون خندتون نمیگیره . بیت کوین فقط یک پول کثیف برای کارتل هاست که بتونن پولشون رو با پول های تمیز من و شما پولشویی کنند تمامممممممممم

ارمین
ارمین
۵ سال قبل
پاسخ  مژگان

شما دیدت خیلی کمه خانم و نه تنها شما بلکه خیلی از افراد فقط دنبال جریانات منفی هستند ، کارها بلده پول شویی کنه ، یکم به نقاط مثبت قضیه نگاه کنید

حامی
حامی
۵ سال قبل
پاسخ  مژگان

افرین مژگان خانم چه تحلیل زیبایی ..خخخخخ

امیرعلی
امیرعلی
۵ سال قبل

پارسال 10 دلیل نوشته بودین که بیت کوین میتونه به 100,000 دلار برسه
حالا 10 دلیل اینکه صفر نمی شه ؟!

arash382
arash382
۵ سال قبل
پاسخ  امیرعلی

سلام.
همونطور که خودتون گفتید (10 دلیل که "میتونه" به 100.000 دلار برسه) میتونه . ولی شاید نشه . فقط یه احتماله . شاید برای این اتفاق به بیش از 10 دلیل نیاز باشه و شاید در آینده بشه. کسی از آینده نیومده که حواب قطعی رو بده.
ولی به عنوان این پست (10 دلیل که صفر نمیشه) اگر دقت کنید ، متوجه میشید منظور این عنوان این است که این اتفاق "قطعا" نمی افته.

احمد
احمد
۵ سال قبل

پس با دلایلی که گفته شد احتمال داره قیمت به 10 دلار برسه ولی صفر نه! ایکاش 10 دلیل برای رسیدن قیمت بیت کوین به 100،000 دلار در آینده می آوردید.

حامی
حامی
۵ سال قبل
پاسخ  احمد

گذر زمان همه چیزو اثبات میکنه ...خواهیم دید

محمد
محمد
۵ سال قبل

فعلا که قیمتش داره پایین و پایین تر میاد و بعد از 10 سال هنوز هم نتونسته به اون هدفی که تو وایپ پیپرش نوشته شده( یعنی ی سیستم پرداختی جهانی) برسه

یه پسر گل
یه پسر گل
۵ سال قبل
پاسخ  محمد

وایپ و خوب اومدی