ایلان ماسک: ساختار بیت کوین واقعا خارق‌العاده است/ پول کاغذی کنار می‌رود

ایلان ماسک: ساختار بیت کوین واقعا خارق‌العاده است/ پول کاغذی کنار می‌رود

روز سه شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن)، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و کارآفرین حوزه فناوری، در پادکست شرکت مشاوره سرمایه گذاری ARK، عنوان کرد که ساختار بیت کوین کاملا خارق العاده است و ارزهای دیجیتال نسبت به پول های کاغذی، راه بهتری برای انتقال ارزش هستند.

او در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین «تنها ارز دیجیتال بومی اینترنت خواهد بود یا خیر»، اظهار داشت که ساختار بیت کوین کاملا خارق العاده است، اما به نظر او یکی از نقاط ضعف حوزه کریپتو مصرف بالای انرژی برای انجام محاسبات است. بنابراین لازم است که محدودیت هایی بر تولید ارز دیجیتال اعمال گردد. اما در حال حاضر، تولید این ارز دیجیتال رو به رشد، انرژی زیادی مصرف می کند.

وی تاکید داشت که استفاده از منابع تسلا در حوزه ارز دیجیتال، کاربردی است، «ما سعی داریم که پیشرفت انرژی پایدار را سرعت ببخشیم.»

او در ادامه گفت که ارز دیجیتال « انحصار و کنترل بر ارز را از بین می برد […] پول کاغذی کنار می‌رود و ارز دیجیتال بدون شک، در انتقال ارزش، به مراتب بهتر از پول های کاغذی عمل می کند.»

ایلان ماسک: ساختار بیت کوین واقعا خارق‌العاده است/ پول کاغذی کنار می‌رود

فوریه گذشته، ایلان ماسک در توییتر نوشت که تنها ۰.۲۵ بیت کوین دارد، و دارایی ارز دیجیتال او به جز ۰.۲۵ بیت کوینی که سال ها پیش از یک دوست دریافت کرده، به معنای واقعی کلمه صفر است.

پیش از این، نهادهای مالی بزرگ نیز اعلام کرده بودند که بیت کوین، به عنوان ذخیره ای از ارزش یا «طلای دیجیتال»، از جایگاه منحصر به فردی برخوردار است. مایک نووگراتز، شریک سابق گلدمن ساکس و بنیان گذار بانک تجاری ارز دیجیتال گلکسی دیجیتال نیز عنوان کرد که بیت کوین تبدیل به «طلای دیجیتال» و ذخیره ارزشی مانند طلا خواهد شد. یک ذخیره ارزش مستقل که مانند دلار آمریکا، پول چین و ارزهای فیات دیگر نیست. این جایگاه مستقل هزینه زیادی دارد و باید هم این چنین باشد.

جک دورسی، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار توییتر، که به دیدگاه «بیت کوین به ارز اصلی اینترنت تبدیل خواهد شد» معروف است، در اوایل ماه جاری اظهار داشت که بیت کوین «بیش از سایر ارزهای دیجیتالی که اهداف عمومی تر و محاسبات توزیع شده را دنبال می کنند، شبیه به یک ارز عمل می کند. آلت‌کوین ها بعضا ایده‌ های بسیار خوبی هستند، اما من شخصا بر روی یک ارز و جنبه‌ معاملات تمرکز کرده‌ ام.»

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امیر
امیر
۵ سال قبل

بعد چندتا بچه دبستانی میگن بیتکوین مزخرفه

Future
Future
۵ سال قبل

آدمی با رویایی بزرگ و موفق