مدیرعامل توییتر: امیدوارم بیت کوین ارز اصلی اینترنت شود

مدیرعامل توییتر: امیدوارم بیت کوین ارز اصلی اینترنت شود

آیا می‌توان گفت که سرنوشت بیت کوین این‌گونه رقم خورده که به ارز شماره یک و پیش‌فرض اینترنت تبدیل شود؟

حداقل یکی از سرشناس‌ترین افراد در حوزه اقتصاد جواب مثبتی برای این سؤال دارد. «جک دورسی»، مدیرعامل شرکت «اسکوئر» و «توییتر» که پیش‌تر نیز در مورد بیت کوین و آینده پررونق آن صحبت کرده بود، بر این عقیده است که بیت کوین به ارز دیجیتالی شماره یک آینده دنیای اینترنت بدل خواهد شد. وی در نشستی که طی کنفرانس Consensus برگزار شد، در مورد اهداف گسترده شرکت خود در حوزه ارزهای دیجیتالی صحبت کرد.

دورسی در صحبت‌هایی که با «الیزابت استارک» از بخش «لایتنینگ لبز» داشت گفت:

من به این رویکرد تمایل پیدا کرده‌ام که اینترنت لیاقت داشتن یک ارز مرجع را دارد و به یک ارز مرجع نیز خواهد رسید. مطمئن هم نیستم که این ارز بیت کوین است یا نه. امیدوارم که این‌چنین باشد. من طرفدار پر و پا قرص بیت کوین هستم.

دورسی در ادامه افزود که بیت کوین روزی به‌عنوان بستر تمامی پرداخت‌هایی تبدیل خواهد شد که در سطح اینترنت انجام می‌شود و این بحث همیشه به‌عنوان یک اختلاف‌نظر در اسکوئر وجود داشته.

همیشه این بحث به راه است. اما بازهم کلی بحث و اختلاف‌نظر و شک حول آن وجود دارد. اما دقیقاً همین‌جاست که جادو اتفاق میافتد و همه چیز تغییر می‌کند؛ دقیقاً جایی که خلاقیت وارد می‌شود.

مدیرعامل توییتر: امیدوارم بیت کوین ارز اصلی اینترنت شود

دورسی علیرغم وجود این اختلاف‌نظرها اعلام کرد که این نگرش بیت کوین به فضای باز اطلاعات، امیدبخش نقش‌های اساسی‌ای در اسکوئر بوده و همیشه نقش عمده‌ای را در صنعت پرداخت‌ها بازی کرده است:

هر پرداخت و تراکنشی که سر میز ما می‌آید، فروشنده باید قادر به پذیرش آن باشد.

وقتی‌که دورسی و «مایک به راک»، یکی از مهندسین پروژه، در مورد نحوه به‌کارگیری بیت کوین در پلتفرم اسکوئر همکاری می‌کردند، همان ابتدا بر این موضوع به‌اتفاق نظر رسیدند که هدف اصلی باید عظمتی باشد که در سادگی‌اش نهفته است.

او در ادامه افزود، این طرح باید به‌گونه‌ای می‌بود که اگر هرکدام از آنها می‌خواست فنجانی قهوه از مغازه بخرد، تنها باید بدون هیچ اتلاف وقتی، مبلغ قهوه را با بیت کوین پرداخت کند؛ بدون اینکه هیچ تفاوتی با پرداخت معمولی با دلار داشته باشد. این تفاوت باید به اندازه‌ای باشد که حتی صندوق‌دار متوجه پرداخت مبلغ به‌وسیله بیت کوین نشود.

احساس خارق‌العاده‌ای داشت. شوکه کننده بود. احساسی بود که انگار باید بیشتر باید روی آن کارکنیم.

کارهای بیشتری در راه‌اند

مدیرعامل توییتر: امیدوارم بیت کوین ارز اصلی اینترنت شود

اسکوئر همچنان بر روی روش پرداختی به‌وسیله بیت کوین کار می‌کند که به‌وسیله آن بتوان کالاها را خریداری کرد. از طرف دیگر به‌سرعت رویکردهای خود را به سمتی تغییر داده که سرویس خرید و فروشی ارائه کند که بتوان به‌وسیله نرم‌افزار Cash App پرداخت‌ها را صورت داد. باوجوداین دورسی اعلام کرده هدف اسکوئر همچنان همان هدفی است که همیشه در ذهن داشته.

ما می‌خواهیم به همان ایده اصلی برگردیم که بتوان با بیت کوین یک فنجان قهوه خرید. به همین خاطر هم هست که در حال همکاری با لایتنینگ لبز هستیم. مهم نیست که چه هزینه برای رسیدن به هدفمان پرداخت کنیم، فقط دوست داریم تا مطمئن شویم بالاخره به آن می‌رسیم.

دورسی اعلام کرد که شرکتش هر قدمی که لازم باشد را بر خواهد داشت تا پرداخت‌ها به‌وسیله بیت کوین در سطوح وسیع صورت گیرند و این کار را نیز بدون صدمه واردکردن به آزاد بودن شبکه بیت کوین انجام می‌دهد. وی همیشه خود را از طرفداران جو هکر گونه پیرامون به شهرت رسیدن بیت کوین می‌داند.

آزادی عمل بسیاری در جامعه وجود دارد و من می‌خواهم مطمئن شوم که هیچ‌چیزی در دنیای شرکتی تهدید برای آن نباشد.

او در ادامه افزود:

نمی‌توانیم ریسک آسیب زدن به چیزی را بپذیریم که در وهله اول باعث آغاز این کار شد. بدون قدرتمند شدن این تکنولوژی و در دسترس بودن آن برای همه نمی‌توانیم هیچ‌کدام از این کارها را انجام دهیم.

منبع: Coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
6 سال قبل

ایشون امیدوارن... امیدوارانه هم هرگونه تبلیغ ارز دیجیتال رو توی توئیتر ممنوع کردن... امیدواریتون از پهنا،بصورت اُریب تو حلقم!

محمد
محمد
6 سال قبل

سلام ، اتریوم ایا تعداد توکن های ان بینهایت هست ؟ و اگر تعداد ان نامحدود هست چرا باید قیمتی معادل یک به ده در مقابل بیت کوین باشد ؟ و ایا رشد بیت کوین که تعداد کاملا محدود و رتبه ی اول اختراع بلاک چین هست ، چرا باید روی سایر ارزها تاثیر گذار باشد . ارزهایی که هیچکدوم قدمت دو سال هم ندارند و رشد خودشون رو مدیون بیت کوین هستن !!!؟