atlasarzdigital

مدیرعامل توییتر خبر داد: اسکوئر حتما از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد

مدیرعامل توییتر خبر داد: اسکوئر حتما از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد

جک دورسی، بنیان‌گذار و مدیرعامل توییتر و همچنین مدیرعامل شرکت آمریکایی سرویس پرداخت بیت کوین اسکوئر (Square)، اعلام کرد که پیاده‌سازی شبکه‌ی لایتنینگ بر روی اپلیکیشن دریافت پول اسکوئر (Square) قطعی خواهد بود.

دورسی نظرات خود را در مصاحبه‌اش با بنیان‌گذار آزمایشگاه‌های لایتنینگ، الیزابت استارک (Elizabeth Stark) در پادکست استفن لیورا در 11 فوریه اظهار کرد.

شبکه‌ی لایتنینگ، یک راهکار لایه‌ی دو برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری بیت کوین محسوب شده و با ایجاد کانال‌های پرداخت بین کاربران که اکثرا تراکنش‌های برون‌زنجیره‌ای را شامل می‌شود، کار می‌کند.

دورسی در پاسخ به اینکه آیا اپلیکیشن دریافت پول اسکوئر که احتمالا رتبه‌ی نخست اپلیکیشن‎‌های مالی در گوگل پلی را در دسامبر سال جاری از آن خود خواهد کرد از لایتنینگ پشتیبانی می‌کند و یا خیر، گفت:

ما شبکه‌ی فروش گسترده‌ای برای کسب‌وکار‌ها در مقیاس‌های متعددی خواهیم داشت و علاقه‌مند هستیم امکان پرداخت و معاملات با بیت کوین را با سریع‌ترین و کاراترین روش ممکن در پایگاه فروشندگان و دفاتر ثبت سفارش پیاده‌سازی کنیم و این، قطعی خواهد بود.

دورسی که با جمله‌ی معروفش راجع به اینکه بیت‌کوین سرانجام به ارز بومی اینترنت تبدیل خواهد شد، مشهور شده، در مصاحبه‌ی خود در این پادکست اظهار کرد که در روزهای نخست توسعه‌ی اسکوئر، تحت تاثیر جنبش سایفرپانک بوده است. او اعلام کرد که نخستین بار در سال 2013، وایت پیپر شگفت‌انگیز، ساده و زیبای بیت کوین را خوانده است.

مدیرعامل توییتر خبر داد: اسکوئر حتما از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد

علی‌رغم اینکه تعداد بیشتری از طرفداران بیت کوین روز‌به‌روز از آن فاصله می‌گیرند، دورسی معتقد است، برند بیت کوین پایدار بوده و انطباق با چشم‌اندازهای اینترنت به آن، انعطاف‌پذیری منحصر به فرد و قدرت پایدار می‌بخشد. دورسی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را متمایز دانسته و معتقد است:

بیت کوین بیش از سایر ارزهای دیجیتالی که اهداف عمومی‌تر و محاسبات توزیع شده را دنبال می‌کنند، شبیه به یک ارز عمل می‌کند. آلت‌کوین‌ها بعضا ایده‌های بسیار خوبی هستند اما من شخصا بر روی یک ارز و جنبه‌ی معاملات تمرکز کرده‌ام.

اپلیکیشن اسکوئر در نوامبر 2018، 43 میلیون دلار از درامدهای بیت کوین را در سه ماهه‌ی سوم سال 2018 به خود اختصاص داد که این مقدار  به نسبت سه ماهه‌ی سوم که 37 میلیون دلار بوده، افزایش یافته است. در این بازه‌ی زمانی ارزش بازار اسکوئر از توییتر بیشتر بود.

هفته‌ی گذشته دورسی در یک پروژه‌ی اجتماعی نمادین که برای اثبات عملکرد شبکه‌ی لایتنینگ در توییتر با عنوان زنجیره‌ی اعتماد راه‌اندازی شده، مشعل اعتماد خود را روشن کرد. در این حرکت خلاقانه که شامل تعدادی از تراکنش‌ها بین کاربران شبکه‌ی لایتنینگ می‌شود، هر شرکت‌کننده مقدار صوری 10000 ساتوشی به ارزش 0.34 دلار اضافه کرده و آن را به فردی که به آن اعتماد دارد ارسال می‌کند.

ماه گذشته، شبکه‌ی لایتنینگ به چشم‌انداز ظرفیت 2 میلیون دلاری خود رسیده و در زمان انتشار این خبر، معاملات آن 656 بیت کوین یعنی معادل 2.39 میلیون دلار ارزش دارد.

منبع: cointelegraph

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه مدیرعامل توییتر خبر داد: اسکوئر حتما از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.