atlasarzdigital

مدیرعامل توییتر نیز به شبکه لایتنینگ بیت کوین پیوست !

مدیرعامل توییتر نیز به شبکه لایتنینگ بیت کوین پیوست !

جک دورسی (Jack Dorsey) بنیان‌گذار و مدیرعامل توییتر در 5 فوریه، به پروژه‌ی لایتنینگ که مربوط به عملکرد پروتکل مقیاس‌پذیری لایه‌ی دوم بیت کوین است، می‌پیوندد.

دورسی که بارها اعتقاد خود راجع به اینکه بیت کوین ناگزیز به ارز اینترنت تبدیل خواهد شد را عنوان کرده، در حال حاضر در آزمایشی به نام زنجیره‌ی اعتماد (LN) شرکت می‌نماید. این پروژه در واقع زنجیره‌ای از تراکنش‌ها بر روی شبکه‌ی لایتنینگ بوده که از 19 ژانویه شروع به کار کرده است.

«مشعل لایتنینگ» با الگو گرفتن از مشعل المپیک که یکی از نمادهای بازی‌های المپیک است، به مجموعه‌ای از تراکنش‌ها بین کاربران شبکه‌ی لایتنینگ اطلاق می‌شود. شرکت‌کنندگان در این پروژه، با هشتگ LNtrustchain# در توییتر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

هر کاربری که تراکنش‌ها را دریافت می‌نماید، مقدار 10,000 ساتوشی که 0.34 دلار ارزش دارد به آن اضافه کرده و آن را به فرد دیگری که بدان اعتماد دارد می‌فرستد. تاکنون کمتر از سه میلیون ساتوشی به ارزش 98.60 دلار جمع‌آوری شده است.

دورسی که در حال حاضر بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت پرداخت‌های سیار اسکوئر (Square) نیز است، توسط کارآفرین و مفسر بیت کوین مت اودل (Matt Odell) در 4 فوریه به زنجیره‌ی اعتماد اضافه شد. او پس از ارسال نشانه‌ی دریافت (invoice) خود در توییتر که در حال حاضر روش معمول پیوستن به زنجیره‌ی اعتماد است، از منابع سرشناس بسیاری مورد تمجید قرار گرفت.

مدیرعامل توییتر نیز به شبکه لایتنینگ بیت کوین پیوست !

یکی از حامیان بیت کوین که در توییتر به نام آرمین ون (Armin Van)  شناخته می‌شود، در این خصوص گفته است:

این توییت جک دورسی، به یکی از بزرگ‌ترین توییت‌های او در تاریخ مبدل خواهد شد.

او همچنین افزود:

و بدین ترتیب وارد دوران BitcoinTwitter #BT# خواهیم شد.

آزمایش زنجیره‌ی اعتماد LN در حقیقت متدی برای آشنایی بیشتر مردم با شبکه‌ی لایتنینگ و تست قدرت آن است. این پروژه از حدود یک سال قبل بر روی شبکه‌ی اصلی بیت کوین راه‌اندازی شده و توسعه‌دهندگان بر روی جنبه‌های فنی آن تمرکز کردند تا برای  هجوم استفاده‌ی کاربران آماده گردد.

ماه گذشته، شبکه‌ی لایتنینگ، ظزفیت 2 میلیون دلاری را پشت سر گذاشته و در حال حاضر به ظرفیت 646 بیت کوین به ارزش  2.2 میلیون دلار رسیده است.

دورسی در توییت جداگانه‌ای که در 5 فوریه منتشر شد، نشان داد که تنها ارز دیجیتالی که در حال حاضر نگه داشته، بیت کوین است.

او در مصاحبه‌ی اخیر خود همان‌گونه که پیش از این نیز به این موضوع اشاره کرده، اظهار کرد که بیت کوین به ارز رایج اینترنت تبدیل خواهد شد.

منبع: cointelegraph

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه مدیرعامل توییتر نیز به شبکه لایتنینگ بیت کوین پیوست ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.