شهردار میامی آمریکا: خرید بیت کوین از سوی تسلا تازه شروعی برای بیت کوین است

شهردار میامی آمریکا: خرید بیت کوین از سوی تسلا تازه شروعی برای بیت کوین است

فرانسیس سوارز (Francis Suarez)، شهردار میامی، در مصاحبه اخیرش خاطرنشان کرد که خرید بیت کوین توسط تسلا، آغاز راه تبدیل‌شدن ارزهای دیجیتال به یک جریان اصلی است.

به گزارش دیکریپت، سوارز معتقد است که اقدام اخیر تسلا در جهت خرید بیت کوین نتایجی پراهمیت به دنبال دارد که می‌تواند صنعت ارزهای دیجیتال را برای همیشه تغییر دهد. او در این باره گفت:

این واقعا نوعی دگردیسی و گذار به جریان اصلی است و فکر می‌کنم که دو یا سه اتفاق بسیار بزرگ دیگر در میان است که هنوز رخ نداده است.

او با اشاره به تأثیرات بسته‌های حمایتی دولت آمریکا بر حوزه ارزهای دیجیتال گفت:

طبق برآوردها، عرضه بسته‌های حمایتی ممکن است باعث افزایش ۴۰ درصدی عرضه دلار شود؛ احتمال دارد این اتفاق به ایجاد تورم منجر شود که خود باعث خواهد شد افراد بیشتری به‌سمت ارزهای دیجیتال بروند.

او به همین گفته‌ها بسنده نکرد و افزود که اگر آمازون بیت کوین را به‌عنوان یک شیوه پرداخت بپذیرد، این احتمال وجود دارد که دورنمای صنعت ارزهای دیجیتال به‌کلی تغییر کند. او در این باره گفت:

اگر این اتفاق بیفتد بازی تمام است. [چراکه] داریم در مورد شرکتی حرف می‌زنیم که احتمالاً ۷۰ درصد تراکنش‌هایی که در طول زندگی انجام می‌دهیم، با آن در ارتباط است.

سوارز قصد دارد که میامی را به یکی از پیشگامان حوزه ارزهای دیجیتال در دنیا بدل کند و ورود آمازون نه تنها برای این شهر، بلکه برای شخص سوارز هم اتفاقی مثبت خواهد بود؛ چراکه او قصد دارد خودش هم بیت کوین بخرد. سوارز در این باره افزود:

برای من مشاهده اینکه روزبه‌روز افراد بیشتری (از عامه مردم) حجم بالایی [بیت کوین] می‌خرند هیجان‌انگیز است.

ایلان ماسک که به‌عنوان مدیرعامل تسلا بر سرمایه‌گذاری عظیم بیت‌کوین در این شرکت نظارت داشته، با توییت‌های مداوم درباره بیت کوین و دوج کوین، بر صنعت ارز دیجیتال و قیمت این دو ارز هم تأثیر گذاشته است. بعد از این توییت‌ها، قیمت بیت کوین و دوج کوین افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱
نمودار قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱

پژوهش اخیر بلاک چین ریسرچ لب (Blockchain Research Lab) نشان می‌دهد که توییت‌های ایلان ماسک باعث افزایش ۲۰ درصدی در قیمت دوج کوین و بیت کوین شده‌ است. این پژوهش این سؤال را مطرح کرد که آیا ورود شرکت‌های بزرگ بخشی خصوصی و افراد پرآوازه می‌تواند باعث رشد شدید بازار ارزهای دیجیتال شود یا نه؛ مسئله‌ای که سوارز آن را اتفاقی تازه قلمداد نمی‌کند. او در این باره گفت:

این بازار هر روز بالا و پایین می‌شود. حرفی که کسی می‌زند، از رئیس‌جمهور آمریکا گرفته تا رئیس فدرال رزرو، باعث تغییر ارزش [در بازار] می‌شود. این بر اساس قوه ادراک افراد است.

او در پایان صحبت‌هایش اشاره کرد که هر چه افراد بیشتری به خرید بیت کوین روی بیاورند، قدرت یک شخص برای ایجاد تغییر در بازار کمتر خواهد شد؛ به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که هر چه حجم تراکنش‌های بیت کوین بالاتر رود، تأثیر افراد بر بازار کمتر می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
siavashnam
siavashnam
۳ سال قبل

آقایون داداشام iost داره ایردراپ میده به هودلرهاش سریعتر بخریدچند روز دیگه نوبت باینانس میرسه

مهران
مهران
۳ سال قبل

يك ديدگاه كاملا علمي منطقي و روشن

سید حسین قلعه بندی
سید حسین قلعه بندی
۳ سال قبل

دیدگاه یا اسکوپ مسئول در مورد پدیده نوظهور خیلی مهم است که با آن برخورد عاقلانه شود.
خدایا روزی شود که ایران ما مسئولینی مثل سوارز داشته باشد.

2273
2273
۳ سال قبل

خیلی خوبه این خبر