ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > بیت کوین > تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟
آموزش بلاکچین بیت کوین

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

نوشته شده توسط محمد آذرنیوار
تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟Reviewed by محمد آذرنیوار on Aug 2Rating: 5.0

تراکنش های بیت کوین از کیف پول الکترونیکی بیت کوین ارسال می شوند و به صورت دیجیتالی برای امنیت بیشتر رمزگذاری شده اند. اگر شما پول اضافی دارید، سرمایه گذاری بر روی بیت کوین ها عالی است اما مانند هر ارز دیگری ممکن است نوسانات زیادی داشته باشد. حالا به بررسی نحوه انجام تراکنش های بیت کوین می پردازیم.

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

هیچ بیت کوینی وجود ندارد، فقط سوابق تراکنش ها است.

شاید درک این موضوع کمی سخت باشد اما در اینجا چیز جالبی در مورد بیت کوین ها وجود دارد: آنها در هیچ جا وجود ندارد، حتی در هارد دیسک. ما درباره افرادی که دارای بیت کوین هستند صحبت می کنیم، اما وقتی به یک آدرس خاص بیت کوین نگاه می کنید، هیچ بیت کوین دیجیتالی در آن وجود ندارد، دقیقا مانند این که شما می توانید پوند یا دلار را در یک حساب بانکی نگه دارید.

شما نمی توانید به یک جسم فیزیکی یا حتی یک فایل دیجیتال اشاره کنید و بگویید «این یک بیت کوین است». بلکه، فقط اطلاعات مربوط به تراکنش ها بین آدرس های مختلف وجود دارد. هر تراکنشی که تا به حال انجام شده است در یک لایۀ عمومی گسترده به نام بلاک چین ذخیره می شود. اگر میخواهید هر آدرس بیت کوین را بررسی کنید، غیرممنکن است چون اطلاعات در آن آدرس وجود ندارد؛ برای این کار شما باید آن را با بررسی بلاک چین متوجه شوید.

یک تراکنش در بیت کوین چه شکلی است؟

اگر آلیس چند بیت کوین به باب بفرستد، این تراکنش سه قطعه از اطلاعات را خواهد داشت:

  • یک قسمت ورودی این رکورد، آدرس بیت کوین آلیس است که برای انتقال از آن استفاده می کند.
  • یک قسمت مقداراست. این مقدار بیت کوین هایی است که آلیس به باب فرستاده است.
  • قسمت خروجی آدرس بیت کوین باب است.

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

چگونه بیت کوین ارسال کنیم؟

برای ارسال بیت کوین، شما نیاز به دو چیز دارد: یک آدرس بیت کوین و یک رمز عبور برای ورود به کیف پول. آدرس بیت کوین به طور تصادفی تولید می شود و به سادگی یک دنباله از حروف و اعداد است. آدرس بیت کوین مانند شماره حساب بانکی شما نیازی به محافظت ندارد و آن را میتوانید به دیگران بدهید. اما رمز کیف پول شما باید خیلی محرمانه بماند. هنگامی که آلیس می خواهد بیت کوین ها را به باب بفرستد با وارد کردن آدرس بیت کوین باب آن را به شبکه بیت کوین می فرستد و سپس باید حدود ۱۰ دقیقه منتظر بماند تا تراکنش توسط استخراج کنندگان تایید شود و در بلاک چین ثبت شود.

آیا تراکنش ها کارمزد دارند؟

گاهی اوقات ولی نه همیشه

کامزد تراکنش ها با استفاده از عوامل مختلف محاسبه می شود. برخی از کیف پول های آنلاین به شما اجازه می دهد کارمزد تراکنش را خودتان مشخص کنید. هر چه مقدار کارمزدی که مشخص می کنید بیشتر باشد، تراکنش شما زود تر تایید می شود. اما مطمئن باشید حتی بیشترین کامزد برای انتقال بیت کوین،از کارمزد سیستم هایی مثل پی پال و … کمتر است..

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

آیا تراکنش ها رسید دارند؟

رسید معمولا در بیت کوین کاربرد ندارد اما صرافی ها و کیف پول های آنلاین بعد از انتقال به شما نوعی رسید برای اثبات پرداخت می دهند.

آیا می شود بخشی از یک بیت کوین را ارسال کرد؟

بیت کوین ها قابل تقسیم شدن دارند. به دلیل قیمت بالای یک بیت کوین. معمولا از میلی بیت کوین استفاده می شود (هر بیت کوین مساوی است با ۱۰۰۰ میلی بیت کوین) . کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی است که هر بیت کوین برابر با ۱۰۰ میلیون ساتوشی است.

حداقل مقدار قابل ارسال در بیت کوین ۵۴۳۰ ساتوشی است.

 

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شوند؟

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار دانشجوی مترجمی زبان و علاقمند به حوزه تکنولوژی و ارتباطات هستم .

دیدگاه کابران

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar
wpDiscuz