دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند

دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند

کامرون وینکلواس تصریح کرد که ارزهای دیجیتال برخلاف شعارهای بیلبورد صرافی جمینی (Gemini)، نیاز به قانون‌گذاری ندارند. در عوض شرکت‌هایی که در حوزه ارز دیجیتال معامله می‌کنند، به خصوص با توجه به فاجعه اخیر صرافی کانادایی کوادریگا سی‌اکس (QuadrigaCX) به یک نظارت معنادار نیاز دارند.

ارزهای دیجیتال نیازی به قانون‌گذاری ندارند، اما …

این موضوع که دوقلوهای وینکلواس از پاکسازی ارزهای دیجیتال پشتیبانی کرده‌اند، بر کسی پوشیده نیست. هدفشان این است که با صرافی کاملا قانون‌گذاری شده خود، تصویر غرب وحشی از این صنعت نوپا که به واسطه هک صرافی‌ها، کلاه‌برداری‌ها و ارائه سرویس‌های امنیتی تقلبی خراب شده است را تغییر دهند.

این درحالی است که کمپین بیلبورد «ارزهای دیجتال نیاز به قانون‌گذاری دارند» آن‌ها به خصوص از جانب کاربران بیت کوین، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند

تصویری از بیلبورد تبلیغاتی صرافی جمینی در شهر نیویورک

چرا که طبق قوانین پروتکل بیت کوین، اجرای فول نود خود تنها راه اجرای قوانین است. در واقع بیت کوین به طور خاص طراحی شده است، بنابراین مردم می‌توانند بدون این‌که به کسی اعتماد داشته باشند، حتی در صورت حضور عاملان بدنیت در شبکه، نیز تراکنش انجام دهند.

کامرون وینکلواس هفته گذشته به این مسئله که برخی تعجب کرده‌اند که چرا جمینی معتقد است تغییر بنیادین به قانون‌گذاری نیاز دارد، واکنش نشان داد.

ارز دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارد، اما شرکت‌هایی که مربوط به این حوزه هستند باید این کار را انجام دهند.

او به گزیده‌ای از گزارش دادگاه عالی نوا اسکوشیا در رابطه با موضوع صرافی ورشکسته کوادریگا سی‌اکس که میلیون‌ها دلار از دارایی مشتریان را از دست داد، اشاره کرد.

در حالی که استفاده از بلاک چین بیت کوین نیازمند هیچ اعتمادی نیست، مسئله «تحمل خطای بیزانس پس از انتقال سرمایه به یک سرویس نگهداری طرف سوم مانند یک صرافی مطرح می‌شود.

اینجاست که بحث اعتماد دوبار به صحنه باز می‌گردد. برادران وینکلواس‌ می‌گویند اعتماد همان محصولی است که صرافی جمینی سعی در ایجاد آن دارد.

کامرون خاطر نشان کرد که کوادریگا سی‌اکس در حال ویرایش دفتر کل داخلی خود، برای انتقال سرمایه‌های مشتریان به حساب‌های ویژه کنترل شده توسط افراد خودی و کامندان داخلی بود؛ که مجاز بودند با آن سرمایه‌ها ترید کنند و حتی ارز دیجیتال را به یک کیف پول خارجی منتقل کنند.

کامرون اضافه کرد:

بنابراین شرکت‌هایی که خدمات نگهداری ارز دیجیتال مانند بیت کوین را به مشتریان ارائه می‌دهند، باید برای جلوگیری از وقوع دوباره ام‌تی‌گاکس‌ها، کوادریگاها و موارد مشابه دیگر قانون‌گذاری شوند.

او در ادامه افزود:

هر حادثه‌ای در دنیای ارز دیجیتال تا به امروز با قوانین و تنظیم‌ مقررات مناسب و متفکرانه، قابل پیشگیری بوده است.

مشکل از خطای انسانی است نه ارزهای دیجیتال

کامرون وینکلواس با اشاره به ورشکستگی QuadrigaCX و فاجعه تاریخی ام‌تی‌ گاکس، در کنفرانس اخیری که در جنوب غربی آستین تگزاس برگزار شد اظهار داشت که مشکلات این صنعت جدید را به ستوه آورده‌اند.

در مسیر ارز دیجیتال جسد‌ها و لاشه‌های زیادی را دیده‌ایم و از آن‌ها آموخته‌ایم. در نهایت این واقعاً یک مساله اعتماد است. شما به نوعی مقررات خاص، برای ترویج نتایج مثبت نیاز دارید.

دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند

خوشبختانه، دوقلوهای وینکلواس می‌گویند که در عرض سه سال آن‌ها شاهد رشد عظیم و گسترده‌ای بوده‌اند. کامرون و تایلر در سخنرانی‌ای با عنوان «کمک برای ساختن آینده پول»  که بیش از ۷۰۰ مخاطب داشت، خاطر نشان کردند که چگونه این صنعت در حال سیر روند تکاملش است.

کامرون وینکلواس در پستی در بلاگ نوشت :

همان‌طور که ارز دیجیتال تاکنون رشد قابل توجهی داشته، جمینی نیز به همین صورت بوده است. ما از ۲۵ کارمند به ۲۰۰ کامند رسیدیم. در سال ۲۰۱۶، ارز دیجیتال پدیده‌ای نوظهور بود، امروز اوضاع کمی بهتر شده و مسلماً فردا ارز دیجیتال در همه چیز خواهد بود.

با در نظر داشتن واقعه صرافی کانادایی کوادریگا سی‌اکس به عنوان یک نمونه بارز، رشد سریع به معنای حساس تر پنداشتن قانون‌گذاری در این حوزه است.

از این رو، بنا به گفته‌ی برادران وینکلواس زمان قانون‌گذاری معنادار برای این صنعت فرا رسیده است. با تصریح بر این‌که «اعتماد محصول ماست»، کامرون و تایلر وینکلواس معتقدند که حتی ارزهای دیجیتال عاری از ‌اعتماد نیز همچنان به تعامل با طرف‌های سوم نیاز خواهند داشت؛ چرا که بسیاری از مردم همچنان خودمختاری مالی در معامله‌گری را فدای آسودگی و راحتی آن می‌کنند.

برخی معتقدند که پروتکل‌ها خودشان قواعد و قوانین خود را دارند. ما نیز موافقیم، اما پروتکل‌ها تنها جابه‌جایی سرمایه درون سیستم‌ها را کنترل می‌کنند. آن‌ها کنترل و نظارتی بر کارآفرینان و یا شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال، فراهم نمی‌کنند. هر حادثه‌ای که تاکنون رخ داده به خاطر مشکلات یک شرکت (یا انسان‌ها) رخ داده نه ارزهای دیجیتال.

به عبارت دیگر، دوقلوهای وینکلواس ظهور طلای دیجیتال را به منزله پایان گاوصندوق‌های پر از طلا نمی‌بینند؛ قابلیتی که دوقلوها از ارائه آن خوشحال هستند.

منبع: bitcoinist
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
امید
امید
5 سال قبل

حرفشان کاملا درست هست. بلاکچین خودش قانون هست.