کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

تحلیلگر مطرح: ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند درآمد میلیاردی تولید کند

به گفته راس سندلر، تحلیلگر موسسه مالی بارکلیز، فیس‌بوک می‌تواند با پروژه ارز دیجیتال باثبات خود درآمد چند میلیارد دلاری کسب کند. سندلر در یادداشتی به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که فعالیت‌ها و تلاش‌های این غول فناوری در حوزه ارزهای دیجیتال، نهایتاً می‌تواند تا سال ۲۰۲۱ سود ۳ تا ۱۹ میلیارد دلاری به همراه داشته باشد. البته این تحلیلگر شرط موفقیت پروژه فیس‌بوک کوین را در تقویت و تجدید رویکرد پرداخت‌های خرد این شرکت جهت توزیع محتوای دیجیتال دانسته است. طبق صحبت‌های سندلر یکی از جدی‌ترین چالش‌های فیس‌بوک، دستیابی به اعتماد مشتریان و مصرف‌کنندگان پس از رسوایی‌های این شرکت در حفظ حریم خصوصی کاربرانش خواهد بود.


غول حوزه املاک و مستغلات دبی به دنبال عرضه توکن دیجیتال

اخبار حاکی از آن است که اِعمار، غول حوزه املاک و مستغلات امارات، از برنامه‌‌هایش برای راه‌اندازی و عرضه توکن خبر داد. به نظر می‌رسد این ICO تنها در اروپا انجام خواهد شد. طبق گزارش‌ها، توکن این عرضه اولیه سکه توسط استارتاپ بلاک چینی لیک (Lykke) توسعه داده خواهد شد و طبق استاندارد ERC20 بر روی پلتفرم اتریوم راه‌اندازی می‌گردد. اِعمار، بزرگترین بنگاه املاک و مستغلات در امارات متحده عربی، مسئول برج خلیفه، آب‌نمای دبی، دبی مال و اپرای دبی است.


مقام ارشد کمیسیون بورس آمریکا: بازار ارزهای دیجیتال باید در صورت امکان خودتنظیمی داشته باشد

هستر پیرس، از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، که نگرش مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارد، در هفته‌ گذشته اعلام کرد که بازار ارزهای دیجیتال باید قابلیت خودتنظیمی داشته باشند. زمینه نظرات این عضو کمیسیون که برگرفته از پیشنهاد گری گنسلر، رئیس سابق SEC، مبنی بر مطلوب بودن یک چارچوب قانونی و یکپارچه ملی بود، حول موضوع ایجاد مدلی خودتنظیم‌کننده برای اعضای جامعه بیت کوین جریان داشت. پیرس در صحبت‌هایش به الزام اجرای قوانین انتقال پول تحت قانون پنهان کاری بانک‌ها تاکید کرد. دیدگاه هستر پیرس در رابطه با تنظیم مقررات بازار ارزهای دیجیتال، مخالف رویکردهای سخت‌گیرانه است


شرکت تتر: ممکن است ارز دیجیتال باثبات USDT تنها با ارز فیات پشتیبانی نشود!

ارز دیجیتال تتر که همیشه بحث و حواشی زیادی درباره آن وجود داشته، در سایت خود اعلام کرد که احتمال دارد توکن‌های آن به طور کامل توسط ارز فیات پشتیبانی نشود. طبق متن نوشته شده هر توکن تتر با ذخایری که شامل ارزهای سنتی و معادل‌های نقدی است، همیشه پشتیبانی خواهد شد. این پشتوانه‌های مالی طبق اعلام تتر می‌تواند شامل دارایی‌های دیگر و مطالبات وام‌های تتر داده شده به اشخاص ثالث نیز شود. در متن‌های پیشین تتر اعلام کرده بود که برای همیشه به صورت ۱ به ۱ همواره معادل ۱ دلار خواهد بود. حواشی زیادی از گذشته درباره روابط و حساب‌های بانکی این استیبل کوین بحث‌برانگیز وجود داشته است.


صرافی کوین‌بیس از استلار پشتیبانی می‌کند

کوین‌بیس پرو که سرویسی از صرافی کوین‌بیس است که در آن کاربران می‌توانند به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند، اعلام کرده است که استلار پشتیبانی خواهد کرد. این صرافی مشابه روالی که در قبال سایر ارزهای دیجیتال تازه اضافه شده اتخاذ می‌کند، خرید و فروش استلار را در چند مرحله برای کاربران فعال خواهد کرد. کاربران خواهند توانست در ابتدا استلار خود را به حساب کوین‌بیس پرو انتقال دهند. این صرافی ارز دیجیتال در هفته‌های گذشته اعلام کرده بود که ریپل را نیز اضافه خواهد کرد؛ خبری که به سوال‌های بیشتری درباره ماهیت ریپل منجر شد.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

بازار ارزهای دیجیتال در انتهای هفته گذشته شاهد رشد خوبی بود. بیت کوین تا مرز ۴,۰۴۰، اتریوم تا ۱۴۰ و ریپل تا حدود ۰.۳۲۵ دلار افزایش یافتند. حجم بازار ارزهای دیجیتال نیز تا حدود ۱۴۱ میلیارد دلار افزایش یافت و هم‌اکنون حدود ۱۳۹ میلیارد دلار است.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند زن‌گلد (ZenGold)، اورمئوس کوین(Ormeus Coin) و سان‌دک (SounDAC) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، فری‌ کوین (Freicoin)، ایندورس توکن (Indorse Token) و ام‌اف‌آی‌تی کوین (MFIT COIN) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال گارنتید زن‌گلد (ZenGold): حدود ۲,۱۴۱ درصد
  • ارز دیجیتال اورمئوس کوین(Ormeus Coin): حدود ۲,۰۰۹ درصد
  • ارز دیجیتال سان‌دک (SounDAC): حدود ۱,۷۳۶ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال فری‌ کوین (Freicoin): حدود ۹۶ درصد
  • ارز دیجیتال ایندورس توکن (Indorse Token): حدود ۹۶ درصد
  • ارز دیجیتال ام‌اف‌آی‌تی کوین (MFIT COIN): حدود ۹۳ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

در هر چیزی که به حوزه مالی مربوط نیست، احتمال یافتن یک چیز اینترنتی متمرکز که کارتان را راه‌ بیاندازد، وجود دارد. این راهی طولانی برای وارد شدن به این عرصه است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

جوزف لوبین، بنیان‌گذار اتریوم

به نظرم هنرمندان عرصه موسیقی به طور میانگین صاحب ۱۱ یا ۱۲ درصد از ارزش ایجاد شده در این صنعت هستند و شرکت‌ها و استودیوهای بزرگ ضبط بیش از ۷۰ درصد صنعت را قبضه کرده‌اند. می‌توانیم این شرکت‌های بزرگ را با قراردادهای هوشمند بر بستر اتریوم جایگزین کنیم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

هستر پیرس، عضو ارشد SEC

به نظرم دوباره بازارها باید خودشان را تنظیم کنند؛ البته اگر در دنیایی زندگی می‌کردیم که امکانش وجود داشت.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

جاستین سان، موسس ترون

به نظرم بیت کوین یک فناوری است تا یک فرصت کسب‌وکار.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

جی کلیتون، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

طبق باوری که دارم، این فناوری وعده امیدبخشی در گذشته نشان داده و هم اکنون نیز نشان می‌دهد. اما این وعده در جاهایی داده شده که همواره با تلاش ما برای دستیابی به تامین سرمایه همراه بوده است.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

به غیر از اخبار مهم هفته که به آن پرداخته شد، در این بخش به مرور اخبار منفی فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین در هفته‌ای که گذشت، می‌پردازیم:

تحلیل بلومبرگ: احتمال سقوط دوباره قیمت بیت کوین بر اساس شاخص‌های کلیدی!

گزارش اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که شاخص‌های کلیدی تحرکات قیمتی بیت کوین از روند نزولی دوباره‌ای خبر می‌دهند. این گزارش نشان می‌دهد که تقاضای خرید برای بیت کوین در بلندمدت رو به بدتر شدن است و به این ترتیب فشار فروش می‌تواند افزایش یابد. طبق گزارش بلومبرگ در صورتی که بیت کوین از ۴ هزار دلار فراتر نرود، احتمال جذب خریداران به سویش کمتر خواهد شد.


گزارش شرکت لجر از ۵ آسیب‌پذیری جدی در کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور

سازنده کیف پول سخت‌افزاری لجر از ۵ آسیب‌پذیری جدی که در کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور وجود دارد، خبر داد. مطالعات تیم لجر نشان داده است که در صورت داشتن دسترسی فیزیکی، امکان دزدیدن دارایی‌های کیف پول ترزور وجود دارد. تیم لجر مدعی شده که چندبار در این رابطه به ترزور هشدار داده بود. امکان ایجاد بک‌دور بر روی دستگاه، حدس زدن پین‌کد، بازکردن و دوباره بستن جعبه دستگاه بدون آسیب زدن به برچسب اطمینان و حملات جانبی از جمله آسیب‌پذیری‌های امنیتی یافت شده در این کیف پول بوده است.


کشف بیش از ۴۰ باگ در پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال طی تنها ۳۰ روز

هکرهای کلاه‌سفید طی ماه گذشته موفق شدند بیش از ۴۰ اشکال نرم‌افزاری در پلتفرم‌های ارز دیجیتال پیدا کنند. نام ارزهای دیجیتال ایاس و اُمیسه‌گو در میان پلتفرم‌هایی که بیشترین باگ از آن‌ها یافت شده، دیده می‌شود. هکرهای کلاه‌سفید در مجموع به خاطر این تلاش‌های صورت گرفته، ۲۳,۶۷۵ دلار به دست آوردند.


انرژی تجدیدپذیر برای حل مشکل پایداری بیت کوین کافی نیست!

یکی از متخصصین بلاک چین شرکت حسابرسی اظهار داشته است که انرژی تجدیدپذیر مشکل پایداری بیت کوین را حل نخواهد کرد. مطالعات منتشر شده در مجله انرژی پایدار سِل نشان می‌دهد که میزان انرژی مصرفی بیت کوین در سال ۲۰۱۸ چیزی حدود ۴۰ تا ۶۲.۳ تراوات ساعت بوده است. البته در این مطالعات تخمین زده شده که بخش مالی چیزی نزدیک به ۶۵۰ تراوات ساعت انرژی در سال مصرف کرده است. این متخصص در رابطه با این اطلاعات این نکته را یادآور شده که میزان کربن حاصل از ترانش‌های بیت کوین از تراکنش‌های بانکی غیرنقد و سنتی پیشی گرفته است.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

استخر استخراج اسپارک‌پول بخشی از کارمزد عجیب تراکنش اتریوم را به صاحبش برگرداند

ماه گذشته تراکنشی عجیب در شبکه اتریوم اتفاق افتاد. پس از استخراج بلاکی توسط استخر اسپارک‌پول، این استخر بیش از ۲,۷۰۰ واحد اتریوم به صورت پاداش دریافت کرد. این قضیه از جایی ریشه می‌گرفت که کاربری به صورت اشتباهی میزان کارمزد و مبلغ ارسالی اتریوم را اشتباه وارد کرده بود. هفته گذشته خبر رسید که اسپارک‌پول تصمیم گرفته ۱,۰۵۰ واحد اتریوم را به صاحب فردی که تراکنش اشتباهی ارسال کرده بود، پس دهد. این فرد پس از این اقدام، از اسپارک‌پول و اقدام ماینرها در بازگرداندن پول، تشکر کرد.


بنیان‌گذار اتریوم: بلاک چین بخش اعظم اقتصاد جهانی را در ۱۰ تا ۲۰ سال آینده شکل خواهد داد

جوزف لوبین، از بنیان‌گذاران بنیاد اتریوم، در کنفرانسی اعلام کرد که طی ۱۰ تا ۲۰ سال آینده و پس از فراگیر شدن بلاک چین، اقتصاد جهانی ۱۰ برابر بزرگتر خواهد شد و بلاک چین نقش اصلی را در این اتفاق ایفا خواهد کرد. همچنین لوبین در این کنفرانس اشاره کرد که بیت کوین و اتریوم در حال حاضر اشکالات زیادی دارند و انرژی زیادی مصرف می‌کنند. بنیان‌گذار اتریوم در هفته گذشته همچنین اعلام کرده بود که فناوری بلاک چین و غیرمتمرکزسازی می‌تواند به نفع تولیدکنندگان محتوا و روزنامه‌نگاران باشد.


سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی بالاخره بیت کوین خرید!

مک فیبر، سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی نیز وارد عرصه سرمایه‌گذاری بیت کوین شد. این سرمایه‌گذار به دلیل دیدگاهش در رابطه با برابری نژادی مورد انتقاد بوده، اما پیشینه او در امر سرمایه‌گذاری مانند وارن بافت مثبت بوده است. با این حال وی هنوز سرمایه‌گذاری قاطعی در زمینه بیت کوین نکرده است و در مصاحبه با یک مجله آلمانی اعلام کرد که برای اولین بار بیت کوین خریده است. این اتفاق می‌تواند نشانه مثبتی از نزدیک شدن به پایان بازار نزولی باشد.


تحلیلگر مطرح: بیت کوین دلار را از صحنه خارج خواهد کرد و ارز ذخیره‌ای جهان خواهد شد

مکس کایزر تحلیلگر مطرح و مجری تلویزیونی گفته است که سال ۲۰۱۹ بیت کوین و سایر سیستم‌های مالی به محبوبیت بیشتری دست خواهند یافت. به عقیده این تحلیلگر جهان در حال حرکت به سوی یک اقتصاد جهانی است که معاملات تجاری و عملیات آن به صورت بین‌المللی انجام خواهد شد. مکس کایزر همچنین سیستم مالی سوئیفت را تحت سلطه آمریکا دانست و به حرکت کشورهای دیگر برای توسعه سیستم مالی خودشان اشاره کرد.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هشتم – هفته چهارم اسفند ۹۷

آیا فیس‌بوک قصد دارد به بزرگترین بانک مرکزی جهان تبدیل شود؟

پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸، انقلاب جدیدی در عرصه اقتصادی و فناوری با ظهور بیت کوین پدید آمد، به مفاهیمی مانند غیرمتمرکزسازی، حریم خصوصی بیش از پیش توجه شد و حرکتی در راستای تحول اقتصاد جهانی شکل گرفت. این حرکت هم‌اکنون متمرکزترین سازمان‌ها و شرکت‌ها را نیز متوجه خود ساخته است. فیس‌بوک به عنوان غول رسانه‌های اجتماعی دریافته است که اگر همراه با این جریان حرکت نکند، زیر دست‌وپای عده‌ای که «تمرکززدایی» را فریاد می‌زنند، له خواهد شد. فیس‌بوک کوین شاید نفوذی از سمت فیس‌بوک در دنیای غیرمتمرکزها باشد؛ رخنه‌ای که این شرکت را از مهلکه نابودی نجات دهد.

در این مقاله به بررسی حرکت فیس‌بوک در راستای تبدیل شدن به یک بانک مرکزی قدرتمند جهانی پرداخته شده و پتانسیل غول رسانه‌های اجتماعی برای رسیدن به این هدف زیر ذره‌بین قرار گرفته است.


حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسیده است

میزان کل خرید و فروش بیت کوین به بیشترین میزان خود در سال اخیر رسیده است. شاید در حال حاضر میزان فروش این ارز دیجیتال از خریدش بیشتر باشد، اما افزایش رغبت به فعالیت در این عرصه نشانه‌ای مثبت از ایجاد جنب‌وجوش در بازار ارزهای دیجیتال است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه