شرکت تتر: ممکن است ارز دیجیتال باثبات USDT تنها با ارز فیات پشتیبانی نشود!

شرکت تتر: ممکن است ارز دیجیتال باثبات USDT تنها با ارز فیات پشتیبانی نشود!

شرکت تتر (Tether) در وب‌سایت خود نوشت که احتمال دارد ارز دیجیتال باثبات USDT وابسته به دلار خود را به طور کامل با ارزهای فیات پشتیبانی نکند. در این خبر آمده است که زمانی که این ارز دیجیتال باثبات به طور کامل پشتیبانی شود، ممکن است در برخی اوقات ذخایر آن شامل دیگر دارایی‌ها شود.

در این وب‌سایت نوشته شده است که:

هر تتر، همیشه به طور ۱۰۰ درصد با ذخایرمان که شامل ارز سنتی و معادل‌های نقدی (cash equivalents) می‌شود، پشتیبانی خواهد شد و گاهی اوقات، ممکن است شامل دارایی‌های دیگر و مطالبات وام‌های تتر داده‌شده به اشخاص ثالث که احتمال دارد شامل موجودیت‌های وابسته (در مجموع، ذخایر) نیز باشد، شود.

با این حال، تتر، همان طور که در آرشیو اینترنتی اواسط ماه فوریه نیز دیده می‌شود، اذعان داشت که از این ارز، به طور کامل با ارز فیات پشتیبانی خواهد کرد:

هر تتر، همیشه با نرخ برابری ۱ به ۱، با ارز سنتی موجود در ذخایرمان پشتیبانی خواهد شد. بنابراین هر USDT همواره معادل ۱ دلار آمریکا خواهد بود.

شرکت تتر: ممکن است ارز دیجیتال باثبات USDT تنها با ارز فیات پشتیبانی نشود!

تتر همیشه در معرض سؤالاتی مانند آن که آیا ذخایر کافی و در گردش برای پشتیبانی از USDT خود به ارزش ۱.۹ میلیاردی، دارد یا خیر، بوده است، با آن که گزارشی مبنی بر وجود این میزان دارایی لازم، حداقل در بازه‌های زمانی خاص، در دست است.

دسامبر سال گذشته، بلومبرگ گزارش داد که صورت‌حساب بانکی این شرکت نشان می‌دهد که حداقل بیش از ۴ ماه غیر متوالی، دلار کافی برای پشتیبانی از توکن‌های USDT در بازار، در حساب بانکی این شرکت وجود داشته است. بیش‌تر بحث‌های ایجادشده پیرامون این شرکت از این حقیقت نشئت می‌گیرند که تتر، هیچ‌گاه حسابرسی مستقل کاملی از وثیقه‌ی دلاری خود ارائه نداده است.

با این حال، در ماه نوامبر، این شرکت، نامه‌ای را از بانک دلتک (Deltec) واقع در کشور باهاما، برای اثبات ذخایر موجود خود منتشر ساخت. تتر و شرکت همکار آن، صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس (Bitfinex)، در دسامبر ۲۰۱۷ از سوی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) احضاریه دریافت کردند، هرچند که در آن زمان دلیل این موضوع مطرح نشد. این دو شرکت همچنین به دست‌کاری قیمت بیت کوین با استفاده از USDT از سوی محققان متهم شدند.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه