تحلیلگر مطرح: ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند درآمد میلیاردی تولید کند

تحلیلگر مطرح: ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند درآمد میلیاردی تولید کند

به گفته‌ راس سندلر (Ross Sandler)، تحلیل‌گر بارکِلیز (Barclays)، پروژه ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک، می‌تواند برای این غول رسانه‌های اجتماعی بسیار پول‌ساز باشد.

سندلر در یادداشتی به سرمایه‌گذاران، که ابتدا در سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) و سپس در کوین‌دسک (Coindesk) منتشر شد، اظهار داشت که فعالیت‌ها و تلاش‌های فیس‌بوک در حوزه ارز دیجیتال می‌تواند به سود ۳ تا ۱۹ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۱ منجر شود.

برای ملموس کردن این برآورد، در شهر منلو پارک ایالت کالیفرنیا در سال ۲۰۱۷، مجموع درآمد این شرکت ۴۰.۶ میلیارد دلار بود که ۳۹.۹ میلیارد دلار آن از تبلیغات به دست آمده بود.

سندلر در این یادداشت اذعان داشت:

با این حال، این تحلیل منوط به آن است که آیا فیسبوک کوین، در تقویت و تجدید رویکرد میکرو پرداخت اف‌بی (FB) برای توزیع محتوای دیجیتال موفق می‌شود.

سندلر دو چالش اصلی را بر سر راه فیس‌بوک برای دستیابی به اهداف ارز دیجیتالیش می‌بیند. «ارائه یک دارایی با ارزش برای کاربران، بهتر از چیزی که امروزه در پرداخت‌ها در دسترس است» و غلبه بر «مسائل مربوط به اعتماد مصرف‌کنندگان و مشتریان بعد از مشکلات به وجود آمده در سال ۲۰۱۸».

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیر عامل فیسبوک، در بیانیه‌ای آشکار در رابطه با مسائل اعتمادی، هفته گذشته پستی طولانی منتشر کرد و در آن درخواست خود مبنی بر این‌که فیس‌بوک برای سال‌های آینده حریم خصوصی را بیشتر مد نظر قرار دهد، مطرح کرد.

تحلیلگر مطرح: ارز دیجیتال فیس‌بوک می‌تواند درآمد میلیاردی تولید کند

در این پست بر خلاف واژه‌های پرداخت و رمزنگاری که چندین بار مورد استفاده قرار گرفتند، به واژه‌‌‌ی «ارز دیجیتال» اشاره‌ای نشد.

مواجهه با گذشته

سندلر به این موضوع که نقاط مبهم زیادی در رابطه با پروژه ارز دیجیتال فیسبوک باقی ماند، اشاره کرد. با این حال، سابقه‌ پول مجازی در این رسانه اجتماعی وجود دارد: فیسبوک کردیت (Facebook Credit).

سندلر در این نوشته اظهار داشت:

فیسبوک کوین ممکن است پردازش میکرو تراکنش‌ها و تقویت دوباره مدل کسب وکار اصلی که در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲  تحت عنوان پروژه فیس‌بوک کردیت در جریان بود را مورد توجه قرار دهد.

با این حال، دامنه و وسعت این پروژه نظر به حضور دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر عامل سابق پی‌پال، به عنوان رهبر این پروژه می‌تواند بسیار بزرگ‌تر باشد.

فیس‌بوک در ماه‌های اخیر در تلاطم استخدام کارمندانی در حوزه ارزهای دیجیتال بوده است؛ یک موج استخدام و حداقل تصاحب یک استارتاپ.

با توجه به گستردگی و وسعت برنامه استخدام، وب‌سایت مشاغل فیس‌بوک ۲۰ فرصت شغلی مرتبط با فناوری بلاک چین را در فهرست خود آورده است.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه