سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی بالاخره بیت کوین خرید!

سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی بالاخره بیت کوین خرید!

مک فیبر (Marc Faber)، سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی و منتقد بانک مرکزی در نهایت بیت کوین خرید. آیا این به این معنی است که بازار نزولی در پایان مسیر خود قرار دارد؟

مارک فیبر ممکن است به دلیل دیدگاه منفی‌اش در رابطه با برابری نژادی مورد احترام نباشد، اما زمانی که بحث سرمایه‌گذاری می‌شود، او در کنار وارن بافت (Warren Buffett) در اوج قله‌های موفقیت ایستاده‌ است.

برخلاف بقیه سرمایه‌گذارن که بیت کوین را به عنوان مرگ موش رد می‌کنند، فیبر در نهایت اولین سکه خود را از ارز دیجیتال شماره یک جهان، یعنی بیت کوین خریداری کرد.

مارک فیبر، دیرباور و مردد مشهور بیت کوین

بیت کوین همیشه علاقه و توجه سرمایه‌گذاران آگاه را به خود جلب کرده است. سرمایه‌گذارانی که به خاطر موازی بودن طلا و کالاها به خرید دارایی‌های موسوم به دارایی‌های منکوب (depressed assets) معروف هستند.

فیبر که معمولا به چشم‌انداز بازارهای مالی بدبین است و منتقد جدی بانک مرکزی است، چرا که معتقد است سیاست‌های پولی آن منجر به رکود اقتصادی می‌شود، توسط مطبوعات به عنوان «دکتر شوم» لقب گرفت.

با این حال او همچنان نسبت به بیت کوین مردد و نامطمئن باقی مانده و از سرمایه‌گذاری (سنگین) در آن خودداری کرده است. با این حال، فیبر هفته‌ی گذشته در مصاحبه‌ای با مجله آلمانی کش (Cash) اعتراف کرد که بالاخره او نیز وارد این جریان شده است.

ده روز پیش برای اولین بار بیت کوین خریدم.

سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی بالاخره بیت کوین خرید!

فیبر یک شبه تصمیم به خرید بیت کوین نگرفت، همان‌طور که هیچ سرمایه‌گذاری در این مقیاس، این کار را نمی‌کند. به عنوان ناشر خبرنامه گلوم بوم اند دوم (Gloom Boom & Doom) مخاطبان جوان‌تر بارها او را به خرید بیت کوین در طول این سالیان ترغیب کردند.

با این حال، این مساله می‌تواند موضوع بحث‌های طولانی او با ونس کاسارس (Wence Casares)، مدیرعامل ژاپو (Xapo) و مدیر اجرایی پی‌پل (Pay Pal) باشد که قرعه را به نام خود برگرداند.

فیبر در ادامه به کش گفت که قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت ۲۰ هزار دلاری خود سقوط کرده است و  در حال حاضر وضعیت بهتری دارد. علاوه بر این بیت کوین در سه ماهه گذشته به میزان ۱۵ درصد رشد داشته است.

آیا این به این معنی است که بیت کوین بازار نزولی خود را پشت سر گذاشته است؟

اکنون که سرمایه‌هایی از وال استریت و سرمایه‌گذاران مشهور و بزرگ برای خرید دارایی در پایین‌ترین قیمت آن، شروع به وارد شدن به این فضا می‌کنند، آیا این به معنی است که ابرهای بازار نزولی در حال کنار رفتن هستند؟ اگر این طور هم باشد، فیبر نظری در این خصوص نداشت:

مشخص نیست، اما ممکن است بیت کوین استاندارد انتقال پول شود.

او همچنان حد معقولی از شک و تردید را برای مقوله ارز دیجیتال حفظ می‌کند، همان‌طور که انتظار می‌رود هر فرد ۷۳ ساله‌ی دیگری نیز این‌گونه باشد. او به مخاطبان هشدار داد که به عنوان یک کلاس دارایی جدید و متغیر، آن‌ها هزگر نباید بیش‌تر از آن مقداری که می‌توانند خسارت ببینند و از دست بدهند سرمایه‌گذاری کنند؛ که البته همیشه توصیه صحیحی است.

منبع: bitcoinist
error in loading comments. please attention