00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید!
اخبار

حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید!

حجم معاملات روزانه بزرگترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین روز جمعه از ۱۱ میلیارد دلار عبور کرد. این رقم از ۲۵ آوریل سال گذشته، بیشترین میزان معاملات در بازه زمانی ۲۴ ساعته محسوب می‌شود.

در آن زمان میانگین قیمت بیت کوین معادل ۸,۸۴۵ دلار بود اما در حال حاضر قیمت هر واحد از این دارایی دیجیتال به کمتر از نصف و حدود ۴,۰۰۰ دلار رسیده است. هرچند افزایش حجم معاملات نشانه مثبتی از رنگ نباختن علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین در شرایط نامناسب فعلی بازار است.

به طور جالبی، مقدار معاملات بیت کوین با روند قیمت آن، سال‌ها همبستگی و ارتباط نزدیکی داشت اما با بررسی دقیق‌تر می‌توان دریافت که این ارتباط نزدیک در سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال که ماه نوامبر اتفاق افتاد، از بین رفت. در آن دوران که قیمت در سراشیبی مرگ افتاده بود، حجم معاملات از روند در پیش گرفته قیمت‌ها پیروی نکرد.

همانطور که در نمودار نشان داده شده، واگرایی بین حجم معاملات تنها برای بیت کوین مشهود نبوده و درباره ارزهای دیجیتال بزرگ دیگری مانند لایت کوین که رتبه چهارم برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار را در اختیار دارد، اتفاق افتاده است.

حجم معاملات بیت کوین

حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید!

براساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، قبل از اینکه بیت کوین به ۳,۰۰۰ دلار سقوط کند، در ۱۰ام نوامبر به قیمت ۶,۳۸۵ دلار معامله می‌شد و در ۲۴ ساعت گذشته‌اش حجم معاملات آن به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده بود.

هرچند امروز بیت کوین به کمی بیشتر از نصف قیمت آن دوران رسیده است اما حجم معاملاتش در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. این میزان بیش از ۳ برابر حجم معاملاتی است که در ۱۰ام نوامبر شاهدش بودیم و آخرین بار این حجم از معاملات را در آوریل ۲۰۱۸ شاهد بودیم.

همچنین اطلاعات کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که بیشترین حجم خرید و فروش اتفاق افتاده برای پادشاه ارزهای دیجیتال در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۸ و زمانی که بیت کوین ۱۷,۴۲۹ دلار بود، با ۲۳.۸۴ میلیارد دلار معامله در تنها یک روز اتفاق افتاد.

حجم معاملات لایت کوین

حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید!

میزان خرید و فروش لایت کوین نیز مسیر مشابه بیت کوین را در پیش گرفته است.

همانطور که در نمودار نیز مشخص است، حجم مبادلات لایت کوین راه خود را از قیمت آن در ماه نوامبر که در قیمت ۵۰ دلار معامله می‌شد جدا کرد، بطوریکه بر اساس اطلاعات سایت کوین‌متریک از ۳۰۰ میلیون دلار به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در روز رسید.

لایت کوین هم‌اکنون در قیمت ۶۰ دلار معامله می‌شود و حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته به ۱.۷۹ میلیارد دلار رسیده که بیش از دوبرابر رقم مشاهده شده در ماه نوامبر برای این ارز دیجیتال است.

تغییرات اندکی که بین حجم خرید و فروش بیت کوین و لایت کوین و رابطه آن با قیمت وجود دارد، افزایش بیش از دوبرابری قیمت لایت کوین به همراه حجم معاملاتش از ماه دسامبر بوده و این در حالی است که بیت کوین رشد نسبتاً اندک حدود ۲۰ درصدی را از کمترین قیمتش تجربه کرده است.

منبع: coindesk
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

حجم معاملات بیت کوین به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید!

درباره نویسنده

نیما ملک پور

نیما ملک پور

دانش‌آموخته مهندسی نفت هستم و یادگیری شغل من است
علاقه‌مند به بیت کوین و اقتصاد

6
دیدگاه کاربران

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
نیما ملک پورامینTrader Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
امین
امین

متن مستقیم ترجمه کردین . نمودار که تو متن اشاره میکنید رو قرار ندادین

Trader
Trader

آقای ملک پور
افزایش حجم مبادلات روزانه در حالی که روند کلی نزولیست به معنای بیشتر شدن هر روزه میزان فروش است. به عبارت ساده تر، درصد رشد میزان فروش از درصد رشد( شامل رشد مثبت و رشد منفی) میزان خرید، پیشی گرفته و رو به افزایش است. در ابتدای چنین روندی تا یک نقطه ای همچنان این رشد میزان فروش ادامه دارد و به همراه آن افت قیمت به صورت کلی صورت میگیرد اما از یک نقطه ای که قیمت افزایش قابل ملاحظه ای می یابد و در واقع شکاف بین نمودار قیمت و نمودار حجم از بین می رود و این دو به هم میرسند، در آن نقطه می توان نتیجه گرفت که روند صعودی قیمت ها به طور کلی آغاز شده و میزان رشد خرید از میزان رشد فروش پیشی گرفته است. در واقع هنوز ما شاهد به وجود آمدن شکاف بیشتر بین نمودار قیمت و نمودار حجم مبادلات روزانه هستیم که اصولا( توجه کنید که وقتی گفته می شود اصولا یعنی طبق قاعده و اصول اینگونه است اما می تواند استثنا یا خلاف آن هم وجود داشته باشد)، با سقوط قیمت ها مواجه خواهیم شد تا آن نقطه ای که به آن اشاره شد. سقوط قیمت ها تا جایی اتفاق میافتد که اشباع فروش رخ دهد و دیگر جایی برای فروش وجود نداشته باشد. به عبارت دیگر شکاف بین قیمت و حجم مبادلات یا واگرایی، تا یک میزانی امکان وجودی دارد و به آن حد که برسد، بیشتر از آن نخواهد شد. در مورد فشار خرید نیز همین مسئله صادق است و تا یک جایی قیمت افزایش می یابد و بعد از اشباع خرید، با سقوط قیمت ها روبرو می شویم.