کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

گزارشگر نیویورک تایمز: فیس‌بوک به دنبال جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر است

بر اساس توییتی از گزارشگر بخش فناوری نیویورک تایمز در هفته گذشته، فیس‌بوک به دنبال همکاری با شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطر پذیر است تا توکن دیجیتالی خود را به کمک آن توسعه دهد. ناتانیل پاپر، گزارشگر نیویورک تایمز، با اشاره به منابع ناشناس اظهار داشت که فیس‌بوک به دنبال جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه جهت توسعه پروژه ارز دیجیتالش است. این پروژه به طور رسمی هنوز از سوی فیس‌بوک اعلام نشده است. این گزارشگر همچنین اشاره کرد که محصول پروژه یک استیبل کوین‌ است که به سبدی از ارزهای خارجی فیس‌بوک که در حساب‌های بانکی نگهداری می‌کند، وابسته خواهد بود.


چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین (NDRC) هفته گذشته فهرستی از صنایعی که قصد محدود کردن یا حذف آن‌ها را دارد، منتشر کرد. نکته قابل توجه دیده شدن استخراج بیت کوین نیز در این لیست بود که به موجب آن در صورت تصویب این پیش‌نویس، استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال در این کشور ممنوع خواهد شد. دلایلی که برای توقف فعالیت صنایعی این فهرست ذکر شده، آلوده کردن محیط زیست و اتلاف منابع بوده است. مرکز اصلی برنامه‌ریزی اقتصادی چین اعلام کرده که تا ۷ می پذیرای افکار عمومی درباره فهرست منتشر شده خواهد بود. کشور چین که از مخالفان برجسته بیت کوین و به نوعی ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید، در سال ۲۰۱۷ فعالیت صرافی‌ها و عرضه اولیه سکه را در این کشور ممنوع اعلام کرد.


ستاره مشهور یوتیوب به پلتفرم اشتراک ویدیو غیرمتمرکز دی‌لایو پیوست

فلیکس شلبرگ، ستاره یوتیوب که بیشترین دنبال‌کننده را در این پلتفرم دارد و با نام مستعار پیو دای پای PewDiePie در آن فعالیت می‌کند، اعلام کرد که با پلتفرم غیرمتمرکز و قدرت گرفته از ارزهای دیجیتال دی لایو قراردادی امضا کرده است. این استریمر جوان که چند روز گذشته نیز اولین ویدیو خود را چند روز پیش در این پلتفرم قرار داد، طی چند روز گذشته بیش از ۱۷۶ هزار دنبال‌کننده گرفته است. شلبرگ قرار است از تاریخ ۱۴ آوریل به صورت هفتگی، بر روی پلتفرم غیرمتمرکز برنامه اجرا کند. بر اساس گزارشی، این یوتیوبر جوان در سال گذشته ۱۵.۵ میلیون دلار درآمد داشته و یکی از پردرآمدترین اشخاص فعال در یوتیوب بوده است.


مشخصات انت‌ماینر سری ۱۷ منتشر شد

بیت مین، بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های ای‌سیک ارز دیجیتال، هفته گذشته مشخصات جدیدترین دستگاه ای‌سیک برای استخراج بیت کوین را منتشر کرد. تجهیزات استخراج جدید در سری ۱۷ که شامل مدل‌های Antminer S۱۷ Pro، Antminer S۱۷ و Antminer T۱۷ است، به گفته بیت مین پیشرفته‌ترین ماینرهای بیت کوین و بیت کوین کش خواهند بود. انت ماینرهای سری ۱۷ در دو نوع ۵۶ تراهش در ثانیه و ۵۳ تراهش در ثانیه با دو حالت استخراج متفاوت به بازار عرضه خواهد شد. این دستگاه‌ها متناسب با قدرت هشی که ارائه می‌دهند، جزو کم مصرف‌ترین دستگاه‌های بازار خواهند بود که به تراشه‌های ۷ نانومتری مجهز هستند.


دو درصد مردم روسیه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

نظرسنجی منتشر شده توسط یک مرکز تحقیقاتی در زمینه افکار عمومی در روسیه نشان می‌دهد که تنها ۲ درصد از مردم این کشور در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. طبق گفته vtsiom که قدیمی‌ترین موسسه آماری پس از دوران شوروی سابق است، بیت کوین در این کشور محبوبیت چندانی ندارد و دو سوم مردم روسیه برای خرید ارزهای دیجیتال دیدگاه منفی دارند. در این نظرسنجی‌ها آمده که ۵۶ درصد مردم روسیه مدعی شده‌اند که درباره بیت کوین آگاهی دارند ئ ۱۸ درصد دیگر اظهار داشته‌اند که تنها نام آن را شنیده‌اند. اما طبق نتایج موسسه آماری، اطلاعات واقعی مردم روسیه درباره بیت کوین بسیار پایین است. دولت روسیه تاکنون به طور رسمی هیچ قانون فدرالی در رابطه با ارزهای دیجیتال به اجرا درنیاورده است.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

بیشتر آلت کوین‌ها در هفته گذشته شاهد یک روند نزولی بودند اما بازار ارزهای دیجیتال موقعیت خود را نسبت به هفته گذشته تا حدود زیادی حفظ کرده است.  بیت کوین در حال حاضر در قیمت ۵,۱۷۶ ، اتریوم در ۱۶۸ و ریپل حدود ۰.۳۳ دلار معامله می‌شود.

سه آلت کوین برتر هفته که بیشترین سودآوری را داشتند بانی کوین (BunnyCoin)، وومن‌کوین (WomenCoin) و بلاک‌-‌چین‌دات‌کام (Block-Chain.com) بودند. در طرف دیگر سه ارز دیجیتال بازنده هفته که بیشترین افت ارزش را در هفته گذشته تجربه کردند، دایت‌ بیت‌کوین (dietbitcoin)، کریپتراست (Cryptrust) و کانترکت‌نت (ContractNet) بودند.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال بانی کوین (BunnyCoin): حدود ۱,۰۳۴ درصد
  • ارز دیجیتال وومن‌کوین (WomenCoin): حدود ۸۵۷ درصد
  • ارز دیجیتال بلاک‌-‌چین‌دات‌کام (Block-Chain.com): حدود ۴۴۹ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال دایت‌ بیت‌کوین (dietbitcoin): حدود ۹۳ درصد
  • ارز دیجیتال کریپتراست (Cryptrust): حدود ۹۳ درصد
  • ارز دیجیتال کانترکت‌نت (ContractNet): حدود ۸۶ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

دیدگاه چارلز هاسکینسون، موسس کاردانو درباره ایده توسعه پروتکل‌های باز

این تضاد فاحشی است که در توسعه چیزهایی مانند ایاس یا اتریوم و کسپر مشاهده می‌کنید؛ جاهایی که دیدگاه‌ یک سامورایی تنها را در پیش می‌گیرند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

شاهزاده یوگنی، نوه‌ی ملکه الیزابت

درباره تاثیر شگرف بلاک چین بر روی مدیریت زنجیره تامین و اینکه چگونه یک اپلیکیشن در بریتانیا می‌تواند گزارشی از برده‌داری معاصر در کارواش‌ها به مردم بدهد، مطالبی آموخته‌ام.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

دیوید آر.جارزیک، مدیر نوآوری و رهبر مالیات‌گیری بلاک چین در کی‌پی‌ام‌جی

بلاک چین همانند صفحات گسترده‌ی قدرت یافته‌ای است که می‌تواند فعالیت‌های به خصوصی را خودکار سازد، از طرفی شفافیت، سرعت و اطمینان بهتری ایجاد کند و در نهایت منبع واحدی از اطلاعات تبادلی فراهم آورد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

مایک مک‌گلون، تحلیلگر بلومبرگ

هم‌اکنون تنها بحث زمان مطرح است و به نظرم زمانی که چنین حباب بزرگی وجود دارد، همیشه افرادی وجود خواهند داشت که قصد فروش دارند.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

دستگیری فرد دانمارکی به جرم پول‌شویی ۴۵۰ هزار دلاری با بیت کوین

به گزارش یکی از خبرگزاری‌های حوزه فناوری در هفته گذشته، مرد ۳۳ ساله دانمارکی به جرم پولشویی بیت کوین‌هایی به ارزش ۴۵۰ هزار دلار، به چهار سال و سه ماه حبس محکوم شد. طبق بیانیه‌ منتشر شده از سوی پلیس دانمارک، این فرد دانمارکی به پولشویی ۳ میلیون کرون دانمارکی که از فعالیت‌های مجرمانه به دست آمده، متهم شده است. فرد محکوم به پولشویی، پول‌های آلوده را به بیت کوین تبدیل کرده و از طریق حساب‌های ناشناس خارجی در صرافی‌های ارز دیجیتال به همدستانش ارسال کرده است. به گفته پلیس دانمارک، این موضوع حین رسیدگی به یکی از پرونده‌های سو استفاده از کارت‌های اعتباری کشف شده است.


قطع همکاری بانک ژاپنی با ریپل در یک پروژه بزرگ

بانک بزرگ ژاپنی رزونا که با ریپل و هلدینگ SBI در برنامه کاربردی انتقال پول مانی تپ همکاری داشتند، از این پروژه خارج شد. این بانک که پنجمین بانک بزرگ ژاپن محسوب می‌شود، دلیلی برای خروج از این همکاری عنوان نکرد. برنامه کاربردی مانی تپ امکان انتقال پول بین بانک‌ها را به صورت آنی با سرویس پرداخت اکس‌کارنت فراهم می‌کرد. برنامه مانی تپ که با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده ساخته شده است، به کاربران این امکان را می‌دهد که تنها با استفاده از شماره تلفن گیرنده یا اسکن کد QR به دیگران پول انتقال دهند و از ویژگی‌های بیومتریک مانند اسکن اثر انگشت استفاده کنند.


گزارش بیتمکس: استخراج کنندگان BSV از زمان فورک بیت کوین کش ۲.۲ میلیون دلار ضرر کرده‌اند

گزارش منتشر شده از سوی بیتمکس در هفته گذشته، برآورد کرده که استخراج‌کنندگان بیت کوین اس‌وی تاکنون ۲.۲ میلیون دلار ضرر کرده‌اند. این نتایج بر اساس تعداد سکه‌های استخراج شده، قیمت فعلی BSV و کمترین میزان هزینه برق استخراج محاسبه شده است. لازم به اشاره است که هزینه‌های نگهداری در این محاسبات دخیل نشده است. بیت کوین اس‌وی یکی از زنجیره‌های ایجاد شده در هاردفورک بیت کوین کش در اواسط ماه نوامبر بود.


اعلام ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی پس از مرگ بنیان‌گذار آن

صرافی کانادایی کوادریگا سی‌اکس رسماً اعلام ورشکستگی کرد. ورشکستگی این صرافی هفته گذشته توسط قاضی دیوان عالی نوا اسکوشیا تایید شد. همچنین تیم حقوقی ارنست اند یانگ که با این صرافی همکاری داشتند، اعلام کرد که روند بازسازی جاری کوادریگا سی‌اکس تحت قانون حمایت از طلب‌کاران شرکت (CCAA)، باید به فرآیند جایگزین یعنی قانون ورشکستگی و عدم توانایی پرداخت دِین‌ها (BIA) تغییر یابد.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

کمک‌های مالی شدید بیت کوین به ویکی‌لیکس پس از دستگیری جولیان آسانژ

گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از دستگیری جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس که وب‌سایت مشهور در زمینه افشای اسناد محرمانه است، کمک‌های مالی بیت کوین به این سازمان به شدت افزایش یافته است. جولیان آسانژ که از حامیان اولیه یبت کوین است، هفته گذشته در سفارت اکوادور در لندن دستگیر شد و به دلیل اتهاماتی که آمریکا علیه او مطرح کرده با درخواست استرداد روبرو شده است.


موزیلا فایرفاکس استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کند

استخراج مخفیانه و غیرقانونی ارز دیجیتال در برخی وب‌سایت‌ها، دردسر جدیدی برای کاربران اینترنت شده است. مرورگر موزیلا فایرفاکس، بزرگترین مرورگر متن‌باز، در نسخه‌های جدید خود تدابیر امنیتی جدیدی در قبال بدافزارهای ماینینگ اتخاذ خواهد کرد. ویژگی جدید این مرورگر که با همکاری شرکت نرم‌افزاری امنیتی و حریم خصوصی دیسکانکت (Disconnect) ایجاد شده است، چندین فهرست‌ سیاه از دامنه‌های بدافزارهای مرتبط با اسکریپت‌های ماینینگ ارزهای دیجیتال و اثر انگشت را ارائه می‌دهد.


تا ۳ سال آینده بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین استفاده می‌کنند

فرانک شیونگ (Frank Xiong)، معاون رئیس توسعه‌ی محصولات مبتنی بر بلاک چین گروه اوراکل معتقد است که بیش از ۶۰ درصد شرکت‌ها در آینده از فناوری بلاک چین استفاده خواهند کرد. او همچنین در مصاحبه با یک مجله کسب‌وکار آمریکایی گفته است که از مرحله‌ای که بلاک چین بتواند همه چیز را درمان کند، عبور کرده‌ایم. او معتقد است که مردم نسب به این موضوع که چه چیزی برای مدل کسب و کارشان خوب است، نگاه بیش از پیش واقع ‌بینانه‌ای خواهند داشت.


شرکت‌های بیمه فرانسه اجازه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دریافت کردند

هفته گذشته به گزارش خبرگزاری اف‌اکس‌‌استریت، پس از تصویب قانون جدید هم‌اکنون صنعت بیمه فرانسه می‌تواند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند. به گفته اف‌اکس‌استریت، بند دوگانه این قانون، بیمه‌گذاران را قادر می‌سازد تا از طریق صندوق‌های حرفه‌ای و تخصصی در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که سیاست‌های بیمه عمر را در معرض ارز دیجیتال قرار دهند. این اقدام جدید بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری حرفه‌ای نیز تاثیرگذار خواهد بود.


بایننس: قیمت ارزهای دیجیتال از پایان بازار نزولی خبر می‌دهند

تحقیق منتشر شده از سوی بایننس در هفته گذشته نشان می‌دهد که بازار نزولی ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است. این تحقیق که بر اساس همبستگی میان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صورت گرفته، نمایانگر آن است که بیت کوین در بالاترین سطح همبستگی تاریخ خود بوده و به همین دلیل بازار ارزهای دیجیتال قبلا به کف قیمت خود رسیده‌ است.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره دوازدهم – هفته چهارم فروردین 98

آیا استخراج بیت کوین روزی به پایان خواهد رسید؟

بیت کوین که جوهره‌ی فناوری و آینده اقتصاد جهانی را در دل خود جای داده است، آیا تا ابد استخراج خواهد شد؟ بیت کوین دارای محدودیت تعداد سکه است، اما آیا این بدان معناست که در نهایت روزی فرا خواهد رسید که دیگر کسی بیت کوین استخراج نمی‌کند؟ تولید بیت کوین‌های جدید تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ این‌ها سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده شده و علاوه بر آن استخراج بیت کوین از نظر اقتصادی نیز زیر ذره بین رفته است.


مروری بر جنبه‌های منفی ارزهای دیجیتال/ آیا روح ساتوشی در عذاب است؟

ساتوشی ناکاموتو شبکه بیت کوین را در اوایل ۲۰۰۹ راه‌اندازی کرد و با انتشار آخرین پستش در سال ۲۰۱۰ از دنیای ارزهای دیجیتال برای همیشه خداحافظی کرد. اهداف ساتوشی ناکاموتو را می‌توان از نوشته‌هایش فهمید ولی مسائلی که اخیرا در این حوزه به وجود آمده، در تضاد با آرمان‌های ساتوشی بوده است. در این مقاله به بررسی برخی جنبه‌های منفی ارزهای دیجیتال که موجب بدنامی آن شده، پرداخته شده است.


تاثیرات احتمالی ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین چه خواهد بود؟

ماینرهای چین کوله بار خود را جمع می‌کنند و با تجهیزات آویخته به خود، کشور دیگری را برای برپایی فعالیت‌هایشان انتخاب می‌کنند. این تصویری است که در صورت پذیرفته شدن پیش‌نویس جدید فهرست صنایع منتشر شده از سوی کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین می‌توانیم تصورش کنیم. اما این تصمیم چه تاثیرات منفی و مثبتی بر روی بیت کوین خواهد داشت؟ تحلیل انجام شده به بررسی این مسائل می‌پردازد.


پول مفت: استخراج ارزهای دیجیتال در خوابگاه‌های دانشگاه

دانشجویان جوان که از نسل اصلی دوستداران ارزهای دیجیتال هستند، تمایل دارند تا این علاقه خود را در قالب استخراج با برق رایگان از خوابگاه‌هایشان نشان دهند. این مقاله جذاب به بررسی مسئله «استخراج با برق رایگان خوابگاه‌ها» می‌پردازد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه