دستگیری فرد دانمارکی به جرم پول‌شویی ۴۵۰ هزار دلاری با بیت کوین

دستگیری فرد دانمارکی به جرم پول‌شویی ۴۵۰ هزار دلاری با بیت کوین

به گزارش خبرگزاری حوزه فناوری، the next web، در تاریخ ۸ آوریل، مرد ۳۳ ساله دانمارکی به جرم پولشویی بیت کوین‌هایی به ارزش ۴۵۰ هزار دلار، به چهار سال و سه ماه حبس محکوم شد.

طبق بیانیه‌ای که از طرف پلیس دانمارک منتشر شده، این فرد به پولشویی ۳ میلیون کرون دانمارک که از فعالیت‌های مجرمانه به دست آمده، متهم است.

طبق این گزارش، این فرد پول‌های آلوده را به بیت کوین تبدیل، و سپس از طریق حساب‌های ناشناس خارجی در صرافی‌های ارز دیجیتال، مبالغ را برای همدستانش ارسال می‌کرده است.

پلیس دانمارک اعلام کرد که این موضوع را در هنگام رسیدگی به یکی از پرونده‌های سو استفاده از کارت‌های اعتباری، کشف کرده است بعد از اینکه متوجه وجود ارتباط بین حساب بانکی یکی از مجرمان با فعالیت‌های اخاذی شده است.

یک مقام عالی‌رتبه پلیس اعلام کرد که مسئولین برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال آمادگی کامل را دارند، همچنین ادعا کرد، که برخورد با پرونده‌های پیچیده اینترنتی در اولویت آنها قرار دارد.

کاربردهای مجرمانه ارزهای دیجیتال به موضوعی برای نگرانی قانون‌گذاران تبدیل شده است، چراکه برخی از آن‌ها بر این باورند که ارزهای دیجیتال امکان ناشناس بودن در سطوح بالایی را برای مجرمان فراهم می‌کنند.

دستگیری فرد دانمارکی به جرم پول‌شویی 450 هزار دلاری با بیت کوین

علیرغم وجود گزارش‌های متعددی مبنی بر اینکه پول‌شویی در ارزهای دیجیتال در مقایسه با پول‌های رایج بسیار ناچیز است، مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم همچنان در فضای ارزهای دیجیتالی به عنوان موضوعی داغ برای بحث در بین قانون‌گذاران در نظر گرفته می‌شود.

بنا بر گزارشات به‌دست آمده، کشورهای عضو G۲۰ در ماه ژوئن در فوکوکا ژاپن به منظور بحث بر سر به وجود آوردن قوانین ضد پولشویی (AML) برای ارزهای دیجیتالی نشستی خواهند داشت.

در اواخر ماه مارس، شرکت غیرانتفاعی آمریکایی think tank rand در گزارشی مدعی شده بود ارزهای دیجیتالی نمی‌توانند برای رفع نیازهای گروه‌های تروریستی بهترین گزینه باشند. در حالی که بحث ناکارآمدی ارزهای دیجیتالی در استفاده مالی آن توسط تروریست‌ها مطرح شده است، شرکت think tank اعلام کرد که عدم وجود قانون در دنیای ارزهای دیجیتال و بالا رفتن میزان ناشناسی و امنیت می‌تواند احتمال استفاده تروریست‌ها از این ارزها را در آینده افزایش دهد.

 

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امید
امید
۵ سال قبل

ای همه قاچاقچی و کارتل با دلار نقد معامله میکنن و پولشویی چرا کسی دلار رو مقصر نمیدونه؟؟؟
فقط بحث اینه میترسن ازاینکه نمی تونن نظارت داشته باشن روش

دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote
۵ سال قبل

این پولشویی با کریپتو هم شده چماق ?، می خوای در مورد کریپتو حرف برنی
زود میگن سیلک رود و دارک وب?
انگار قبل بیت کوین و C2C پول شویی نبود ?