تا ۳ سال آینده بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین استفاده می‌کنند

تا ۳ سال آینده بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین استفاده می‌کنند

بلاک چین در طی سال گذشته به چیزی شبیه به واژه باب روز تبدیل شده است اما این اتفاق بدان معنا نیست که راه‌حل مناسبی برای بسیاری از کسب و کارها محسوب می‌شود.

در حقیقت، یکی از کارشناسان معتقد است که بیش از ۶۰ درصد از شرکت‌ها، در آینده از این فناوری که به‌ واسطه‌ی بیت کوین معروف شده است، استفاده خواهند کرد. این پیش‌بینی را فرانک شیونگ (Frank Xiong)، معاون رئیس توسعه‌ی محصولات مبتنی بر بلاک چین گروه اوراکل (ORACLE) مطرح کرد.

وی در رویداد Forbes CIO Summit پیش‌بینی کرد که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از شرکت‌ها تا چند سال آینده از فناوری بلاک چین استفاده خواهند کرد. وی از آن جا که بیش از ۱۰۰ نفر از مشتریان اوراکل به منظور رهگیری اجناس از پلتفرم بلاک چین استفاده می‌کنند، از گفته‌ی خود اطمینان داشت. به گفته‌ی او، معاون رئیس این شرکت نیز پیش‌بینی واقع‌بینانه‌ای را در مورد این فناوری مطرح کرده و اعلام داشته که فناوری بلاک چین، راه ‌حل همه جانبه‌ای برای مشاغل محسوب نمی‌شود.

تا ۳ سال آینده بیش از 50 درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین استفاده می‌کنندوی به مجله‌ی کسب و کار آمریکایی گفت:

ما از مرحله‌ای که بلاک چین بتواند همه چیز را درمان کند، عبور کرده‌ایم. بنابراین، مردم نسب به این موضوع که چه چیزی برای مدل کسب و کارشان خوب است، نگاه بیش از پیش واقع ‌بینانه‌ای خواهند داشت.

بلاک چین برای همه نیست

تد کیم (Ted Kim)، معاون رئیس حوزه‌ی بلاک چین Samsung SDS نیز با این نظر که فناوری نوظهور اما روبه رشد بلاک چین برای همه نیست، موافق است. وی به نشریه فوربز گفت:

بلاک چین در نهایت، چه با ایجاد یک کنسرسیوم برای رهگیری داده‌های مربوط به تقلب در زنجیره‌های تأمین و یا ارائه‌ی یک فهرست موجودی برای انجام پیش‌بینی بهتر، همکاری چند جانبه را کارآمدتر می‌کند. بازگشت سرمایه‌ی (ROI) محسوسی در خصوص بلاک چین دیده می‌شود.

این پیش‌بینی‌های خوش‌ بینانه‌ی کیم در خصوص آینده‌ی بلاک چین، نسبت به پیش‌بینی‌های شیونگ بیش‌تر به شرایط فعلی نزدیک هستند. طبق پیش‌بینی کیم، ۲۰ درصد از شرکت‌ها تا ۳ سال آینده از فناوری بلاک چین استفاده خواهند کرد.

ثابت نگه داشتن وضعیت موجود

تا ۳ سال آینده بیش از 50 درصد شرکت‌های جهان از بلاک چین استفاده می‌کنندالبته این احتمال وجود دارد که فناوری بلاک چین غیرمتمرکز را تنها شرکت‌های متمرکز انتخاب کنند و وعده‌ی آزادی به دست فراموشی سپرده شود. دنیل جونز (Daniel Jones)، مدیرعامل اجرایی Bext360 چنین اظهار داشت:

مردم پیش‌بینی می‌کنند که بلاک چین به آن‌ها اجازه‌ی غیرمتمرکز شدن را خواهد داد و در نتیجه، هرکس یک شبکه‌ی قابل اعتماد توزیع‌شده خواهد داشت. من فکر نمی‌کنم که این موضوع امکان‌پذیر باشد. به اعتقاد من چیزی که قرار است اتفاق بیفتد این است که شرکت‌ها به صورت عمودی با یکدیگر ادغام خواهند شد. شعب آمازون در سراسر جهان نیز روند ادغام عمودی را تا رسیدن به سطح مزرعه ادامه خواهند داد.

منبع: bitcoinist
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سامان سامانیان
سامان سامانیان
5 سال قبل

میشه بگین مقالات ارز دیجیتال از کدوم سایت ها ترجمه میشه.
با سپاس

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
5 سال قبل

با سلام. بیشتر مقالات از سایت‌های medium، CCN و cointelegraph هستند.