فعال‌سازی بمب سختی اتریوم ۲ ماه به تعویق می‌افتد؛ به‌روزرسانی به اثبات سهام دورتر می‌شود؟

فعال‌سازی بمب سختی اتریوم ۲ ماه به تعویق می‌افتد؛ به‌روزرسانی به اثبات سهام دورتر می‌شود؟

توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم بر سر به‌‌تعویق‌‌‌انداختن فعال‌سازی بمب سختی این شبکه برای دو ماه دیگر به توافق رسیده‌اند. باتوجه‌به این موضوع، به نظر می‌رسد به‌روزرسانی اتریوم به نسخه دوم هم دیرتر از زمان اعلام‌شده انجام شود.

به گزارش کوین تلگراف، توسعه‌دهندگان اتریوم تصمیم گرفته‌اند تاریخ فعال‌سازی بمب سختی را به تعویق بیندازند؛ تصمیمی که می‌تواند حرکتی تأثیرگذار در آستانه به‌روزرسانی این بلاک چین به نسخه دوم باشد.

تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) توضیح داد که تیم اتریوم می‌خواهد فعلاً فعال‌سازی بمب سختی را به‌مدت دو ماه به تأخیر بیندازد تا قبل از مشخص‌شدن مدت دقیق تأخیر و زمان به‌روزرسانی شبکه، همه شرایط را بررسی کنند.

او در توییتر خود نوشته است:

اگر بخواهم خلاصه بگویم، ما با به تعویق‌افتادن بمب سختی موافقت کرده‌ایم. توافق درباره مدت‌زمان این تأخیر قبلاً صورت گرفته است و می‌خواهیم مطمئن شویم که قبل از انتخاب مدت دقیق تأخیر و زمان استقرار آن، همه شرایط را بررسی کرده‌ایم. با این حال، در حال حاضر هدف ما یک تأخیر دوماهه است و به‌روزرسانی شبکه برای اعمال این تأخیر نیز در اواخر ژوئن (خرداد) انجام می‌شود.

بمب سختی برای این در شبکه اتریوم گنجانده شده است که ماینرهای اتریوم را مجبور کند تا دستگاه‌های استخراج خود را با انتقال اتریوم به مدل اجماع اثبات سهام غیرفعال کنند. با این کار درواقع توسعه‌دهندگان هم مجبور می‌شوند قبل از فعال‌شدن بمب سختی و توقف کار این بلاک چین، شبکه را به نسخه دوم به‌روزرسانی کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که انتقال به اثبات سهام تقاضای انرژی شبکه اتریوم را تا ۹۹.۹ درصد کاهش می‌دهد. گفتنی است انرژی مصرفی شبکه‌هایی مثل پالیگان (Polygon) و فانتوم اُپرا (Fantom Opera) که از اجماع اثبات سهام استفاده می‌کنند، کمتر از شبکه‌هایی است که مبتنی بر مدل اجماع اثبات کار هستند.

بیکو اشاره مستقیمی به این نکته نداشته است؛ اما به‌تعویق‌انداختن بمب سختی می‌تواند به معنی تأخیر بیشتر در به‌روزرسانی اتریوم به نسخه دوم باشد که انتظار می‌رفت در اوت ۲۰۲۲ (مرداد) اجرا شود.

گفتنی است شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) اتریوم در ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) به‌طور موفقیت‌آمیز به مدل اجماع اثبات سهام منتقل شد و توسعه‌دهندگان اتریوم هم از این اتفاق به‌عنوان «اولین تمرین نهایی» برای ادغام واقعی یاد کرده بودند.

میزان پذیرش اتریوم همچنان در حال رشد است

با وجود روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، تعداد کاربران اتریوم همچنان زیاد است. برای مثال تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه اتریوم از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) به‌غیر از یک روز، همواره بیش از یک میلیون عدد بوده است. گفتنی است با تجزیه‌وتحلیل تراکنش‌های روزانه ارزهای دیجیتال می‌توان فعالیت کل شبکه آنها را به‌طور ساده و مختصر بررسی کرد.

تأیید شد: فعال‌سازی بمب سختی اتریوم دو ماه به تعویق می‌افتد
نمودار تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم از سال ۲۰۱۵.

تعداد آدرس‌های منحصر‌به‌فرد شبکه اتریوم هم همچنان هر ماه بیشتر می‌شود. از زمانی که تعداد این آدرس‌ها برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) رشد کرد، این معیار (در مقیاس ماهانه) دیگر هرگز با کاهش مواجه نشده است. در حال حاضر، حدود ۱۹۸ میلیون کیف پول منحصربه‌فرد در شبکه اتریوم وجود دارد که نسبت به ۷ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۶ آذر ۹۶) حدود ۱۴.۵ برابر شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سیاوش س
سیاوش س
۲ سال قبل

خرید اتریوم اونهم الان فکر میکنم سرمایه گذاری تقریبا مطمئنی باشه