فیس‌بوک به دنبال جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر است

فیس‌بوک به دنبال جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر است

بر اساس گزارش های موجود، فیس‌بوک به دنبال حمایت شرکت های مختلف سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) برای توسعه توکن دیجیتال مورد نظر خود است. روز دوشنبه ۸ آوریل (۱۹ فروردین)، خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، این خبر را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

ناتانیال پاپر، خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، ضمن اشاره به منابع آشنا با این موضوع، اظهار داشت که فیسبوک به دنبال یک سرمایه ۱ میلیارد دلاری است تا پروژه ارز دیجیتال خود را توسعه بخشد. به گفته او، این پروژه می تواند به کمک سرمایه گذاران خارجی، سازگاری بیشتری با استانداردهای غیر متمرکز جامعه کریپتو پیدا کند.

«مساله ی غیرمتمرکزسازی، یک جاذبه بزرگ در پروژه های مرتبط با فناوری بلاک چین است. از این رو، جذب سرمایه گذار خارجی می تواند در ارائه یک پروژه غیرمتمرکز، با کنترل شخصی کمتر، به فیسبوک کمک کند.»

وی افزود که این پروژه مربوط به یک ارز دیجیتال باثبات است و سبدی از ارزهای خارجی که در حساب های بانکی نگه داشته می شود، می تواند ارزش آن را ثابت نگه دارد.

فیس‌بوک به دنبال جذب 1 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر است

ناتانیال پاپر – خبرنگار فناوری نیویورک تایمز

دسامبر گذشته، شایعاتی راجع به «فیسبوک کوین» توسط بلومبرگ منتشر شد. بلومبرگ پس از آن گزارش داد که این توکن برای انتقال پول ساخته و در سرویس پیام رسان واتساپ مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین، بر بازار انتقال پول در هند تمرکز خواهد داشت.

در فوریه سال ۲۰۱۹، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که این توکن در برنامه های فیسبوک مسنجر، واتساپ و اینستاگرام قابل استفاده خواهد بود و در هر ماه حدود ۲.۷ میلیارد کاربر خواهد داشت.

طبق اعلام منابع ناشناس به نیویورک تایمز، فیس بوک بیش از ۵۰ مهندس را برای توسعه ارز دیجیتال خود استخدام کرده است. علاوه بر آن، ظاهرا این شرکت «فیسبوک کوین» را در صرافی های ارز دیجیتال ناشناس بازاریابی کرده است.

فیس‌بوک به دنبال جذب 1 میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر است

جالاک جوبان پوترا – شریک سرمایه گذار شرکت Future Perfect Venture

در ماه فوریه، جالاک جوبان پوترا (Jalak Jobanputra)، شریک سرمایه گذار شرکت Future Perfect Venture مدعی شد که ارزش شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر نیز به شدت تحت تأثیر بازار نزولی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. هنگامی که از وی سؤال شد «آیا روند ارزش سرمایه‌ گذاری ریسک پذیر در عرصه‌ ارزهای دیجیتال، نزولی است یا خیر»، پاسخ داد:

با توجه به میزان کاهش حجم معاملات در سال گذشته، تعجبی ندارد که شاهد نزول ارزش ‌گذاری بازارهای ثانویه‌ در برخی از این شرکت ها باشیم.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه