atlasarzdigital

تاثیر منفی بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌ها

تاثیر منفی بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌ها

جالاک جوبان پوترا (Jalak Jobanputra)، شریک موسس شرکت فیوچِر پِرفِکت وِنچِرز (Future Perfect Ventures)، اذعان داشت که بازار نزولی ارزهای دیجیتال روی ارزش‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) تأثیر می‌گذارد.

جوبان پوترا طی مصاحبه‌ای در برنامه‌ی تلویزیونی بَلِنسینگ دِ لِجِر (Balancing the Ledger) مجله‌ی فورچونز (Fortunes) در تاریخ 11 ام فوریه (22 بهمن)، در مورد وضعیت کنونی سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سخن گفت.

هنگامی که از وی سؤال شد که آیا روند ارزش سرمایه‌گذاری خطرپذیر در عرصه‌ی ارزهای دیجیتال نزولی است یا خیر، پاسخ داد:

با توجه به میزان کاهش حجم معاملات در سال گذشته جای تعجب ندارد که شاهد نزول ارزش‌گذاری‌های بازار ثانویه‌ در برخی از شرکت‌ها باشیم.

طبق گزارش‌های اخیر به دست آمده، سهام شرکت سرکل (Circle) در بازارهای ثانویه، 75 درصد ارزان‌تر معامله می‌شود. به نظر می‌رسد که جوبان پوترا که عضو هیئت مدیره‌ی صرافی دیجیتال آفریقایی بیت پِسا (BitPesa) نیز هست، در شرکت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و بلاک چین مانند سیویک (Civic) و بلاک‌استریم (Blockstream) سرمایه‌گذاری کرده است.

تاثیر منفی بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌ها

در مورد تصمیم این شرکت مبنی برعدم سرمایه‌گذاری در پیش‌فروش اولیه‌ی سکه (ICO) اظهار داشت که آنان از لحاظ مالی و تکنولوژیکی با رکود مواجه هستند. وی در ادامه گفت:

تجربه‌ی سرمایه‌گذاری من در روزهای ابتدایی پیدایش اینترنت سبب شد تا تصمیم بگیریم که از بازار پیش‌فروش اولیه‌ی سکه دور بمانیم.

جوبان پوترا همچنین اذعان داشت که چرخ شرکت‌های ارزهای دیجیتال روی سرمایه‌گذاری خطرپذیر می‌چرخد، اگرچه گفته می‌شود که اکثر صندوق‌های خطرپذیر از این بازارها دوری می‌کنند.

وی گفت که لازم است تا شرکت‌ها راهی را برای افزایش سرمایه‌گذاری‌ها بیابند تا بتوانند در فضای کنونی دوام بیاورند.

شرکت Future Perfect Ventures در سال 2014 در نیویورک تأسیس شد و یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر است که روی سرمایه‌‍‌هایی که در مراحل ابتدایی قرار دارند و عمدتاً در شرکت‌های فناوری ازجمله بلاک چین، یادگیری ماشین و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها سرمایه‌گذاری می‌شوند، تمرکز می‌کنند.

اخیراً سایت خبرگزاری بلومبرگ گزارشی را منتشر ساخت که نشان می‌دهد اواسط رکود بازار در سال 2018، تعداد تاسیس صندوق‌های خطرپذیر ارزهای دیجیتال برای اولین بار از صندوق‌های پوششی ارزهای دیجیتال پیشی گرفت.

چنین گزارش شده است که 125 صندوق خطرپذیر ارزهای دیجیتال و 115 صندوق پوششی ارزهای دیجیتال مبتنی بر سرمایه‌گذاری در سال 2018 راه‌اندازی شدند.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تاثیر منفی بازار نزولی ارزهای دیجیتال بر سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت‌ها ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
لطفاً دیدگاه خود را بنویسید...x
()
x