تشکیل اتحادیه‌ای از سوی کوین‌مارکت‌کپ برای تضمین صحت قیمت‌ها

تشکیل اتحادیه‌ای از سوی کوین‌مارکت‌کپ برای تضمین صحت قیمت‌ها

کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، ارائه‌دهنده‌ی داده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، به منظور شفاف‌تر ساختن داده‌های مرتبط با قیمت‌ها، با صرافی‌های مطرح ارزهای دیجیتال بر روی یک حرکت ابتکارانه در حال فعالیت است.

کوین‌مارکت‌کپ روز چهارشنبه اعلام کرد که در نتیجه‌ی این تلاش‌ها، اتحادیه‌ای به نام (Data Accountability & Transparency Alliance (DATA تشکیل خواهد شد که به بحث در خصوص روش‌های رفع نگرانی‌های موجود پیرامون گزارش‌های داده‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در وضعیت کنونی، خواهد پرداخت.

رهبری این اتحادیه را کوین‌مارکت‌کپ بر عهده داشته و به همراه اعضای شاخصی از جمله صرافی ارزهای دیجیتال بایننس (Binance)، بیترکس (Bittrex)، اوکی اکسنچ (OKEx)، هیوبی (Huobi)، لیکویید، (Liquid)، آپبیت (Upbit)، کوکوین، HitBTC ،Gate.io، اوشن‌ای‌ایکس (OceanEx) و بیتفینکس (Bitfinex) راه‌اندازی خواهد شد و در همایش‌های ۶ ماهه، پیشنهادات جامعی را در خصوص چگونگی افزایش شفافیت، ارائه خواهند داد.

کوین‌مارکت‌کپ همچنین صرافی‌های مذکور را به ارائه‌ی زنده‌ی داده‌های معاملات و دفتر سفارش ملزم می‌سازد. اگر صرافی‌ها نتوانند در طول ۴۵ روز این کار را انجام دهند، از محاسبات حجم تنظیم شده‌ی این پلتفرم حذف خواهند شد.

تشکیل اتحادیه‌ای از سوی کوین‌مارکت‌کپ برای تضمین صحت قیمت‌ها

برندون چز (Brandon Chez)، بنیان‌گذار کوین‌مارکت‌کپ

ماه گذشته، ارائه‌دهنده‌ی شاخص ارزهای دیجیتال Bitwise Asset Management اعلام کرد که ۹۵ درصد از حجم معاملات بیت کوین گزارش شده، جعلی بوده و بازار نقدی حقیقی بیت کوین اساساً در ۱۰ صرافی مختلف وجود دارد. داده‌های کوین‌مارکت‌کپ در آن زمان نشان داد که متوسط حجم روزانه‌ی بازار بیت کوین حدود ۶ میلیارد دلار است اما Bitwise اعلام کرد که متوسط واقعی حجم معاملات روزانه‌ی بیت کوین بیش از ۲۷۳ میلیون دلار است. برندون چز (Brandon Chez)، بنیان‌گذار کوین‌مارکت‌کپ اذعان داشت:

 ما نیاز به تکامل با گذشت زمان را تشخیص می‌دهیم و می‌خواهیم به آن ادامه دهیم و برای دم طولانی دارایی‌های دیجیتال، شفافیت و اکتشاف ارائه دهیم.

این ارائه‌دهنده‌ی داده همچنین مرورگر بلاک خودش را برای شبکه‌های بیت کوین و اتریوم راه‌اندازی کرد تا به کاربران جدید کمک کند چگونگی تعامل با بلاک چین‌ها را بهتر درک کنند. اوایل ماه جاری، کوین‌مارکت‌کپ همچنین از اولین برنامه‌ی اندروید خود رونمایی کرد و به محصول آی او اس خودش ویژگی‌های جدیدی را از جمله رهگیری سبد سهام و نمودارهای شمعی، اضافه کرد.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
امین
امین
5 سال قبل

کار خوبی ست.