حجم معاملات صرافی‌ها به کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ رسیده است

حجم معاملات صرافی‌ها به کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ رسیده است

طبق تحلیل‌های انجام شده توسط شرکت تحقیقات بلاک چین و ارزهای دیجیتال دیار (Diar) در ۴ فوریه (۱۵ بهمن)، حجم معاملات انجام شده در صرافی‌ ارزهای دیجیتال به کمترین مقدار خود در ماه ژانویه رسیده است. 

از ابتدای امسال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، حجم پایینی از معاملات را که از سال ۲۰۱۷ بی سابقه بوده، گزارش کرده بودند. شرکت دیار مجددا یادآور شد که اکنون بدترین زمان برای تنظیم حجم معاملات صرافی‌های بزرگ است. به عنوان مثال بازار خرید و فروش بیت کوین صرافی بایننس نسبت به سپتامبر سال گذشته، بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

بازار خرید و فروش بیت کوین صرافی کوین بیس نیز به عنوان بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکا ظاهرا کاهش بی‌سابقه‌ای از سال ۲۰۱۷ تجربه کرده و در حدود ۱ میلیارد دلار است.

حجم معاملات صرافی‌ها به کمترین میزان از سال 2017 رسیده است

صرافی اوکی اکسچنج (OKEx) که مقر اصلی آن در هنگ کنگ قرار دارد نیز روند رشد سه ماهه‌ی خود در معاملاتش را از دست داده و به زیر ۴ میلیارد دلار پس از رسیدن به بالاترین حد یعنی ۵.۵ میلیارد دلار سقوط می‌کند.

حجم معاملات صرافی‌ها به کمترین میزان از سال 2017 رسیده است

این گزارش در راستای اظهارات ژائو چانگپنگ (Changpeng Zhao) مدیر عامل بایننس در نوامبر ۲۰۱۸ منتشر شد. او ادعا کرده بود که بایننس نگرانی‌ای بابت حجم پایین معاملات که در اثر ریزش بازار در اوایل ماه اخیر اتفاق افتاده، ندارد. او همچنین خاطرنشان کرد که با وجود آنکه بایننس تنها یک دهم از حجم معاملات در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ را دارد اما هنوز حجم معاملاتش به نسبت دو الی سه سال پیش، بیشتر است.

گزارشی از موسسه‌ی شفافیت بلاک چین (BTI) در ماه دسامبر اعلام کرد که اکثر ۲۵ معامله‌ی بیت کوین بزرگی که در سایت کوین مارکت کپ ذکر شده‌اند تبلیغات بوده و بیشتر از حد واقعی گزارش شده‌اند. در این گزارش شواهد روشنی از تجارت شست و شو (Wash trading) در صرافی‌هایی نظیر Huobi و HitBTC اما به میزان کمتری از صرافی اوکی اکسچنج به چشم می‌خورد. BTI همچنین صرافی Bithumb را بررسی کرده و مقدار زیادی تجارت شست و شو به خصوص در آلت‌کوین‌هایی نظیر مونرو، دش، بیت کوین گلد و زی کش یافته است.

گزارشی از شرکت دیار در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ منتشر شد که نشان می‌داد، تراکنش‌های درون زنجیره‌ای سومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم به بیشترین مقدار خود یعنی ۱۱۵ میلیون دلار در دسامبر ۲۰۱۸ رسید. دیار اعلام کرد:

تراکنش‌های درون زنجیره‌ای پس از نوسان زیاد میان ۱۶ الی ۱۷ میلیون تراکنش ماهانه، پس از اکتبر ثابت شدند.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه